phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Severná Kórea

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň PEKING

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3. deň PEKING

Raňajky. Voľný deň, možnosť fakultatívnych prehliadok. Odporúčame prehliadku Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov počas vyše 500 rokov celej Čínskej ríši. Je považované za najväčšie kultúrne múzeum Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Popoludní transfer na stanicu, odchod ležadlovým vlakom do Pchjongjangu. Nocľah vo vlaku.

4. deň TÁN-TUNG – PCHJONGJANG

Ranný príchod do Tán-tungu, vybavenie formalít na hranici KĽDR. Príchod do Pchjongjangu, transfer do hotela. Večera a nocľah v Pchjongjangu.

5. deň PCHJONGJANG - KAESONG

Raňajky. Prehliadka mesta s návštevou Kim-Ir-senovho námestia, s najväčšou knižnicou krajiny – Veľkou študovňou ľudí, v ktorej sa nachádza 30 miliónov kníh a denne ju navštívi 10.000 Kórejcov. Nasleduje prehliadka prezidentského paláca Kumsusan, kde odpočíva mumifikovaný Kim-Ir-sen. Uprostred tejto obrovskej mramorovej budovy uvidíte ďalšiu z mega sôch tohto večného vodcu. Ďalej navštívite pahorok Mansu s monumentálnou sochou Veľkého vodcu, Víťazný oblúk (samozrejme vyšší než ten známejší v Paríži). Zastávka pri veži Čučche. Veža je 170 metrov vysoká. Bola postavená na počesť 70. narodenín Kim-Ir-sena za 35 dní. Stavba je venovaná ideológii Kim-Ir-sena, ktorá sa vyznačuje zachovaním národnej identity a sebestačnosti nad okolím. Výťahom sa vyveziete do výšky 150 metrov a prezriete si hlavné mesto z vtáčej perspektívy. Obed. Návšteva americkej vojnovej lode USS Pueblo, zajatej roku 1968 – dodnes jedinej americkej vojnovej lode v cudzích rukách. Odchod do Kaesongu, bývalého hlavného mesta dynastie Korjo. Toto mesto počas kórejskej vojny 3x zmenilo svojho majiteľa. Prehliadka hrobky kráľa Kongmina z dynastie Korjo. Večera a nocľah v Kaesongu.

6. deň KAESONG – PCHANMUDŽOM – PCHJONGJANG – MJOHJANGSAN

Raňajky. Prehliadka demilitarizovanej zóny v Pchanmudžome. Tu podpísali severokórejskí a americkí velitelia v roku 1953 prímerie, ktoré ukončilo krvavú kórejskú vojnu. Vojna trvala síce iba 3 roky, ale bola jedným z najkrvavejších konfliktov 20. storočia. Zahynuli v nej takmer 4 milióny ľudí. Podľa odhadov 2 milióny kórejských civilistov a 1,5 milióna komunistických vojakov. Dnes podpis pripomína nenápadná budova, ktorá leží na spoločnej kórejskej hranici. Návšteva múzea dynastie Korjo. Obed. Návrat do Pchjongjangu, návšteva domu pionierov a mládeže spojená s kultúrnym predstavením. Odchod do horského rekreačného letoviska v pohorí Mjohjangsan, ktoré je obklopené nádhernou panenskou prírodou. Večera a nocľah v Mjohjangsane.

7. deň MJOHJANGSAN – PCHJONGJANG

Raňajky. Návšteva Výstavy medzinárodného priateľstva alebo múzea družby s darmi všetkých svetových štátnikov prezidentovi Kim-Ir-senovi a drahému vodcovi Kim-Chong-ilovi. Dnes sa tu nachádza vyše 300.000 exponátov z celého sveta. Nájdete tu napríklad opancierované auto od Josifa Stalina, podpísanú basketbalovú loptu od Michaela Jordana, pancierový vlak od Mao Ce-tunga a veľa ďalších. Celému múzeu tróni vosková socha „Veľkého vodcu“. Prehliadka budhistického chrámu Pohyon. Návrat do Pchjongjangu, večera a nocľah.

8. deň NAMPO – PCHJONGJANG

Raňajky. Odchod do prímorského mesta Nampo, prehliadka sústavy priehrad. Návrat do Pchjongjangu, návšteva rodiska Kim-Ir-sena v Mangyongdae, prehliadka pchjongjanského metra. Večera.

9. deň PCHJONGJANG – PEKING

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Pekingu. Voľný deň, možné fakultatívne akcie. Nocľah.

10. deň PEKING

Raňajky. Voľný deň, možnosť fakultatívnej návštevy Veľkého čínskeho múru v Sima-tai. Nocľah v Pekingu.

11. deň ODLET Z PEKINGU

Transfer na letisko, odlet. Prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Peking – Praha s medzipristátiami (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • leteckú dopravu Pchjongjang - Peking
 • 3 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4*
 • 5 x nocľah s plnou penziou v Pchjongjangu v hoteli 3*- 4*
 • 1 x nocľah v ležadlovom vlaku
 • transfery a vstupy podľa itineráru
 • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 369,- EUR
 • vstupné vízum Čína (vybavíme za poplatok 2 x 70,- EUR - dva vstupy)
 • vízum KĽDR 80,- EUR
 • turistickú odletovú taxu v Pchjongjangu 10,- EUR
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.