phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Rusko: Petrohrad, klenot severu

Sankt Peterburg - Sankt Peterburg, Rusko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Odlet z Viedne, prílet do Petrohradu, transfer do hotela, individuálny program.
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na poznávanie historického centra Petrohradu.
Čaká na Vás pešia prehliadka historického centra Petrohradu.

Počas pobytu navštívite aj:
Petropavlovskú pevnosť - je pevnosť nachádzajúca sa v Petrohrade na ústí rieky Neva na zajačom ostrove. Súčasťou pevnosti je aj chrám sv.Petra a Pavla s hrobkou ruských panovníkov. Samotná pevnosť bola vystavaná v roku 1703 na pokyn cára Petra I. Veľkého.

Aurora - keď začali pred 110 rokmi stavať vojenský krížnik, nikto netušil, že práve táto loď vojde do dejín ako zrejme najslávnejší koráb všetkých čias. Hneď pri zrode lode bol konflikt. Námorníci, ktorí na nej mali slúžiť, nechceli, aby dostala ženské meno. Žena a krížnik vraj nemôžu mať nič spoločné. Lenže mocnárovi sa meno rímskej bohyne nových čias veľmi páčilo. A tak si obľúbenú loď nazval po svojom. Možno, že sa i za toto cárskemu dvoru neskôr značne odvďačila. Krížnik Aurora je od svojho začiatku až dodnes, keď už je v zaslúženom lodnom dôchodku zakotvený pri petrohradskom nábreží, spätý s ruským Petro­hradom. Tam ho začali 23. mája 1897 stavať, tam ho o tri roky neskôr, 11. mája 1900 spustili na vodu a tam sa v júli 1903 stal súčasťou vojenskej flotily. Z Petrohradu 127 metrov dlhá a 17 metrov široká loď vyplávala na svoje morské ťaženia a sem sa vracala ako do domovského prístavu.

Ermitáž - je umeleckohistorické múzeum v ruskom Petrohrade, jedna z najvýznamnejších a najväčších svetových umeleckohistorických inštitúcií.
Dnešné múzeum, ktorého umelecké fondy evidujú viac ako tri milióny artefaktov svetového kultúrneho dedičstva od praveku až po súčasnosť, vystavované vo viac ako štyristo sálach, je rozmiestnené v komplexe šiestich budov rozložených na nábreží rieky Nevy susediacich s ústrednou budovou Zimného paláca, niekdajšieho sídla ruských cárov.

Po skončení programu individuálny program.

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na ďalšie poznávanie Petrohradu.

Počas pobytu navštívite:
Chrám svätého Izáka - je jeden z najkrajších petrohradských chrámov, ktorý sa stáva jedným z najčastejších cieľov návštevníkov Petrohradu. Je najväčšou pravoslávnou katedrálou v meste a druhou najväčšou na svete (po Chráme Krista Spasiteľa). Budoval sa takmer 40 rokov (1816 až 1858). Jeho hlavným architektom bol Auguste de Montferrand, ktorý pochádzal z Francúzska. Chrám je pomenovaný na počesť pravoslávneho svätca svätého Izáka z Dalmácie, ktorý bol patrónom imperátora Petra I. Je vybudovaný neoklasicistickom architektonickom štýle. Pozoruhodná je aj jeho výška (101 metrov) a asi každého upúta pozlátená kupola, na pozlátenie ktorej bolo použitých 100 kg čistého zlata. Do chrámu sa zmestí takmer 14 000 veriacich. Počas komunistického režimu bol chrám premenený na múzeum ateizmu a v rokoch 1928 až 1990 sa v ňom nemohli konať bohoslužby.
Po dlhých rokoch chátrania a rekonštrukcií ho navštevujú tisíce turistov z celého sveta. Chrám je ako múzeum otvorený pre verejnosť (za poplatok), ale v nedeľu a počas pravoslávnych sviatkov je určený pre pravoslávne bohoslužby.

Peterhod (fakultatívne za doplatok 60€, nie je povinné) - je bývalá honosná rezidencia ruských imperátorov na brehu Fínskeho zálivu. Rezidencia sa začala budovať za Petra I. v 1709, ktorý v tom čase po víťaznej vojne nad Švédmi získal prístup k Baltskému moru a začal budovať novú metropolu Ruského impéria. Ten istý názov nesie aj mesto, ktoré sa v blízkosti bývalej cárskej rezidencia nachádza.
Imperátor Peter I. osobne dohliadal na práce na novej rezidencii a aj sa na nich osobne podieľal. Vytvoril rezidenciu, ktorej sa právom hovorilo ruské Versailles. Petergof tvorí niekoľko palácov, množstvo fontán, sôch, umelých jazierok a trávnikov. Počas vojny bol palác a celá rezidencia vydrancované nemeckými vojskami. Po vojne nasledovala rozsiahla rekonštrukcia.Najväčšiu pozornosť si zaslúži barokový Veľký palác. Staval sa od 1714 do 1728 a autorom návrhu bol Domenico Trezzini, záhrady vytvoril Alexandre Le Blond. V roku 1752 budovu rozšíril Bartolomeo Rastrelli. V paláci je najväčšou Trónna sála. pozornosť si zaslúži aj menší tehlový palác Monplaisir. V areáli je celkovo 134 fontán. Najobdivovanejším objektom je Veľká kaskáda, ktorú tvorí 64 fontán, 3 vodopády a 225 sôch. Ústrednou je súsošie Samsona, ktorý zabíja leva. Toto súsošie symbolizuje víťazstvo Petra I. nad Švédmi v roku 1709 (bitka pri Poltave). Lev je symbolom Švédskeho kráľovstva. Pozoruhodnou je aj socha Perzea s odseknutou hlavou medúzy Gorgony.

Po skončení programu individuálny program.

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela, odchod na ďalšie poznávanie Petrohradu.

Počas pobytu navštívite:
Kazanská katedrála - patrí medzi najkrajšie pravoslávne katedrály na území Ruska. Na prvý pohľad sa výrazne odlišuje od iných pravoslávnych chrámov v meste a v celom Rusku, pretože nebola postavená v tradičnom ruskom štýle.

Chrám Kristovho vzkriesenia - je petrohradský pravoslávny chrám, ktorý bol vybudovaný na mieste, kde bol v roku 1881 spáchaný atentát na imperátora Alexandra II., ktorý na následky atentátu zomrel. Chrám dal postaviť jeho syn Alexander III. na pamiatku zavraždeného cára.

Nevský prospekt - je hlavnou a najrušnejšou ulicou v Sankt Peterburgu. Je dlhý 4,5 kilometra a široký od 25 až 60 metrov. Cez Nevský prospekt pretekajú riečky Mojka, Fontánka a Gribojedevov kanál. Začína sa pri budove admirality a končí sa pri Kláštore (lavre) sv. Alexandra Nevského. Nachádzajú sa tu významné architektonické pamiatky mesta Sankt Peterburg.

Po skončení programu individuálny program.
Raňajky, check out z hotela, odchod na letisko.
Odlet z Petrohradu, prílet do Viedne.