Rozprávkové Alsasko

Alsasko, Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ). Prejazd Nemeckom , popoludní príchod do Štrasburgu - mesta európskych inštitúcií , prehliadka historického centra, katedrálu z ružového granítu, Rohanský palác , malebnú štvrť Petite France, navečer možnosť prehliadky loďou historickým centrom a okolo moderných budov Európského parlamentu a Rady Európy. Večer ubytovanie pri Štrasburgu.


2.deň:

Prehliadka najnavštevovanejšieho pútnického miesta Alsaska, kláštora na hore Mont Sainte Odile s prekrásnym výhľadom. Pokračovanie po slávnej alsaskej vinnej ceste s degustáciou v jednom z mnohých vinárstiev. Potom návšteva Obernai, malebného mestečka v hradbách so stredovekými domami. Popoludní návšteva dominanty kraja - majestátneho hradu Haut - Koenigsbourg. Navečer prechádzka pestrofarebným mestečkom Colmar a uybtovanie v jeho blízkosti.


3.deň:

Dokončenie prehliadky Colmaru s možnosťou návštevy múzea Unterlinden. Malebné mestečká Riquewihr a Ribeauvillé a výjazd do pohoria Vógezy po horskej ceste Route des Cretes s jazerami Lac Blanc a Lac Noir, priesmyk Col de la Schlucht , vrcholy Grand Ballon a Le Hohneck - panoramatické výhľady.


4.deň:

Prehliadka mesta Mylhúz a potom návšteva niektorých z múzeí Collection Schlumpf- najväčšie svetové múzeum automobilov s unikátnymi exponátmi. Alebo Múzeum francúzskych železníc. Možnosť návštevy Ecomuseé - alsaský skanzen s ukážkami tradičného života a remesiel. Popoludní prejazd do Švajčiarska a prehliadka Basileje. Navečer odchod domov.


5.deň:

Príchod do Brna v dopoludňajších hodinách , následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
vstupy do múzeí a pamiatok, degustácia vína, kompexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Okrem iného s nami uvidíte : Štrasburg - Haut-Koenigsbourg - Colmar - Mylhúzy


Názor CK:
Alsasko - francúzsky kraj s nemeckým duchom. V malebných mestečkách so stredovekými hradbami sa spájajú tradície oboch národov. Mohutné kráľovské hrady , rozsiahle vinice, hlboké lesy na svahoch Vogéz s krásnymi vyhliadkami do kraja - rozprávkové Alsasko čaká na Vás až ho objavíte práve s nami!