Romantický zámok Kreuzenstein a raj vína v Poysdorfe

Dolné Rakúsko, Rakúsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívite krásny zámok ako vystrihnutý z rozprávkovej knižky - romantický Kreuzenstein, zažite veselú jazdu traktorom po rakúskych viniciach, ochutnajte dobré vínko a pozrite si sokoliarsku show. Perfektný program na sobotu. 

Kedysi nedobytná pevnosť je dnes magnetom pre mnohých návštevníkov. Hrad sa vďaka svojmu zjavu stal kulisou pre mnohé známe filmy ako napríklad Hon na čarodejnice, Baron Blood, Traja Mušketieri,... Počas prehliadky zámku uvidíte zaujímavú kaplnku, zbrojnicu, rytiersku sálu, loveckú izbu,... V rámci individuálneho voľna si môžete pochutnať na dobrom jedle v dobovej reštaurácii, ktorá sa nachádza hneď vedľa zámku.
V zámockom areáli sa pravidelne koná zaujímavá sokoliarska show, ktorú Vám odporúčame navštíviť, nakoľko je to nezabudnuteľný zážitok.

V poobedných hodinách sa vyberiete do vinárskeho mestečka Poysdorf a tu Vás čaká skutočný raj pre milovníkov vína. Nebude chýbať degustácia vína, vinárske múzeum a netradičná veselá jazda traktorom po viniciach, počas ktorej sa dozviete informácie o histórii mesta, či pestovaní viniča.

Na záver prehliadky si pohár vína aj vychutnáte. Spoznáte najväčšiu vinohradnícku oblasť zameranú na pestovanie odrody Veltlín zelený na svete. Upútajú Vás idylické uličky s vinárskymi pivnicami, ktorých je tu viac ako 10  a majú naozaj neobyčajný šarm. 
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 4 € /osoba  ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).


nástupné miesta a príplatky: 
Nitra - 4 € (garantovaný zvoz)
Sereď  - 4 € (garantovaný zvoz)
Trnava - 4 € (garantovaný zvoz)
Bratislava - 0 €
Všetky nástupné miesta budú realizované
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
vstupné do zámku Kreuzenstein 8 € / dospelá osoba,  5 € / deti ( od 6-16 rokov)
veselá prehliadka viníc traktorom + ochutnávka vína + prehliadka pivníc 9 € / osoba
vystúpenie sokoliarov 8 € / dospelá osoba ( po skupinovej zľave ), deti 5 - 16 rokov - 4,50 € / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.