phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Romantické Benátky a Verona či Lido di Jesolo

Veneto (oblasť Benátok), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úžasný štvordňový zájazd pre romantické páry cez romantické Benátky s výberom medzi Veronou, ktorá sa označuje mestom večnej lásky a aquaparkom Lido di Jesolo.


Program zájazdu:


1. deň

Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.


2. deň

Príchod do Benátok  - kráľovnej Jadranu, mesta kanálov a palácov, mesta najväčšieho milovníka Giocoma Casanovy. Benátky patria k najromantickejším mestám Európy a sveta. Výnimočná atmosféra mesta s nádhernými palácmi, gondolami, mostami nad kanálmi, príjemnými kaviarničkami, vynikajúcim talianskym jedlom a vínom. Jedinečnosť a nenapodobiteľnosť Benátok poskytuje najúžasnejšie možnosti na prejavy lásky. Nenechajte si ujsť prehliadku pamiatok Benátok trebárs romantickou plavbou na gondole, tradične oblečený gondoliér spievajúci serenádu vám pridáva na romantickom zážitku. Môžete si vychutnať západ slnka v jednom z benátskych parkov s vychladeným Proseccom. Prípadne si dať kávičku v najstaršej kaviarni v Európe - Florian, v ktorej sa vraj občerstvil aj slávny Casanova po jeho úteku z väzenia stojaceho vedľa Dóžovho paláca.  Určite neobíďte Baziliku Svätého Marka, nádherné námestie Svätého Marka s najvyššou budovou na ostrove – Kampanilou a Orloj, majestátny Dóžov palác, slávny Most vzdychov a most Rialto. Milovníci umenia, by nemali obísť galériu Accademia, v ktorej môžete vidieť diela od renesančných umelcov ako je Bellini, Carpaccio, Veronese, Tintoretto alebo Tiziano.  V podvečerných hodinách presun autobusom na hotel.


3. deň

ALTERNATÍVA A - Verona

Po raňajkách sa presunieme do ďalšieho romantického mesta Talianska – Verony  – mesta Rómea a Júlie, keďže práve do tohto mesta zaradil dej svojej tragédie anglický dramatik William Shakespeare. Pri prechádzke ulicami mesta nemôžete minúť najväčší amfiteáter sveta Arena di Verona, ktorý sa nachádza na námestí Piazza Bra, je to druhý najväčší "operný dom" v Taliansku.  Nachádza sa tu aj pešia zóna Via Mazzini, ktorá je plná obchodíkov a stánkov s rôznymi suvenírmi. Námestie Piazza delle Erbe, v minulosti centrum rímskeho fóra, je dnes rušná tržnica plná kaviarní, kaviarničiek. Môžete si tu potvrdiť príslovie – láska ide cez žalúdok a vychutnať si niektorú z talianskych špecialít v niektorej z príjemných reštaurácií.  Casa di Giulietta je dom so slávnym balkónom, kde bývala Júlia zo Shakespearovho diela Rómeo a Júlia. Nachádza sa tu aj socha Júlie,  legenda hovorí, že kto sa ho dotkne Júliinho pravého prsníka bude mať v živote šťastie. Môžete to teda skúsiť J Môžete si pozrieť aj ďalšiu významnú pamiatka - veronskú katedrála Duomo, ktorá je postavená z kameňa rosso di Verona. Nádherný pohľad na historické mesto si môžete vychutnať pri prechádzke cez most Ponte Scaligero.   

ALTERNATÍVA B - aquapark Lido di Jesolo

Po raňajkách sa presunieme do úžasného aquaparku: Aqualandia Lido di Jesolo , ktorý je najväčší v Taliansku. Je veľkým svetom plným zábavy, letnej nálady, extrémnych športov, vodných hier a zábavných šou. o ktorom sa hovorí, že je najlepší zo všetkých talianskych aquaparkov.  Viac info nájdete na http://www.aqualandia.it  Po príjemnom dni večer odchod na Slovensko.


4. deň

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.


V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 1 noc s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z


V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 9 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 25 €

• odporúčané vreckové min. 60 € na osobu


Príplatky za nástupné miesta:  

• Bratislava - bez príplatku

• Trnava - 5,00 €

• Nitra - 7,00 €