phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Romantické Benátky a mesto večnej lásky Verona

Veneto (oblasť Benátok), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vyberte sa na romantický výlet do zasnených Benátok a Verony, mesta večnej lásky Rómea a Júlie. Objavíte malebné zákutia, spoznáte miesta plné príbehov, ponoríte sa do nefalšovanej talianskej atmosféry, v Benátkach sa povozíte na gondole, alebo si pozriete vo Verone  Júliin balkón, najslávnejší balkón všetkých čias, ktorý preslávil Shakespeare vo svojom diele Rómeo a Júlia.
Zavítate aj na čipkársky ostrov Burano, ktoré je akoby oázou kľudu a je obľúbeným miestom básnikov, umelcov a filozofov. A viete prečo sú domčeky na Burane tak neskutočne farebné? Legenda hovorí, že farebnosť pomáhala rybárom rozpoznať svoje domy, keď sa vracali domov z lovu.

Program:
1.deň: 
odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.


2.deň:
ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presuniete do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, do mesta kanálov a romantických uličiek. 
Môžete sa túlať úzkymi uličkami alebo sa povoziť na gondole, dozviete sa, že získať licenciu na gondolu nie je teda vôbec jednoduché. Prejdite sa po meste s našou sprievodkyňou, ktorá Vám poukazuje najvýznamnejšie historické pamiatky. Pozriete si námestie Sv. Marka, ktoré bolo odjakživa miestom stretávania, osláv a intríg. Námestie je označované za "najkrajšiu sálu Európy".
Vznešene sa tu týčia dva stĺpy, medzi ktorými bolo v minulosti popravisko a preto dodnes poverčiví Benátčania odmietajú prejsť pomedzi ne, aby na seba neprivolali nešťastie. Uvidíte Zvonicu svätého Marka, Most Rialto, Dóžov palác s väznicou, kde bol väznený aj Giacomo Casanova...
Za návštevu stoja aj ďalšie dva zaujímavé ostrovy benátskej lagúny – ostrov Murano a Burano. Na sklárskom ostrove Murano môžete vidieť výrobu skla, navštíviť sklárske múzeum a rôzne iné zaujímavosti. 
Druhý z najmalebnejších ostrovov lagúny je čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakživa priťahoval maliarov. Vo večerných hodinách odchod autobusom na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah.

3.deň:
po raňajkách navštívite starobylú Veronu, mesto príbehu tragickej lásky Rómea a Júlie. Je ťažké opísať atmosféru tohto mesta v jednej vete, je ťažké nájsť vhodné slová, keďže i literárny majster Shakespeare vhodné slová nenašiel a skonštatoval jednou vetou na adresu Verony, že mimo stien mesta neexistuje skutočný svet.
Po prechádzkach mestom budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v minulosti, nakoľko si Verona zachovala svoju dávnovekú tvár. Nájdete tu rímsky amfiteáter, Júliin dom so známym balkónom, ktorý inšpiroval Shakespeara k stvoreniu slávnej nezabudnuteľnej balkónovej scény. Na stenu pod balkónom môžete prilepiť svoj vlastný odkaz lásky.
Prejdete sa po námestí Piazza delle Erbe, ktoré je živým srdcom mesta a obklopujú ho najnádhernejšie budovy Verony : Palazzo Maffei, veža Torre del Gardello a sídlo rodu Scaligeri – Casa Mazzanti. Svoje čaro má aj Piazza dei Signori, Castelvecchio a množstvo kostolov, ktoré po potulkách mestom objavíte. Individuálny program. Odchod z Verony vo večerných hodinách.


4.deň:
príchod na Slovensko v ranných hodinách.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusová doprava
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
prehliadku Verony
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu 25 € / osoba/ noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
loď z Punta Sabbioni do Benátok cca 20 € –obojsmerný lístok ( platí aj na ostrovy Murano, Burano...)
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok rozpočítaný na každého cestujúceho 6 € / osoba 
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Verony rozpočítaný na každého cestujúceho 4 € / osoba
prípadná pobytová taxa cca 1 € / osoba/ noc  ( platba na mieste )
poplatok za dvoj-sedadlo - 85 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )


nástupné miesta a príplatky: 
Nitra 8 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Sereď 8 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Trnava 8 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Bratislava – bez príplatku. 
Všetky nástupné miesta budú realizované.
karta Verona 18 € ( v prípade záujmu Vám ju sprievodca spolu s Vami zakúpi )
Dóžov palác 20 € / dospelá osoba
zvonica Campanilla cca 8 € / dospelá osoba
bazilika San Marco zadarmo
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.