Pútnické Taliansko

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rím - Miláno - Casale Monferrato - Sacro Monte di Crea - Turín - Padova


Program zájazdu: 

1.deň: 

odchod zo Slovenska  v poobedňajších hodinách. Jazda cez územie Rakúska a Talianska.

2.deň:

ráno príchod do Ríma, prehliadka Baziliky  sv. Petra, osobné modlitby pri hrobe sv. Jána Pavla II., modlitba Anjel Pána s Pápežom Františkom, Bazilika sv. Klementa.  Antický Rím – Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách Bazilika sv. Pavla za hradbami,  vybudovaná nad svätcovým hrobom. Návšteva miesta, kde podľa starobylej tradície sťali svätého Pavla - Opátstva Troch studní (Abbazia delle Tre fontane). Miesto smrti apoštola Pavla je súčasťou kláštorného areálu. Už od prvých storočí tu funguje mníšsky život. V kláštore sv. Vincenta a Anastázia momentálne žije malá komunita trapistov.  Presun do Milána, večera, ubytovanie.


4.deň:

po raňajkách Miláno -  najdôležitejšie milánske pamiatky - impozantnú Katedrálu na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, známu Galériu Viktora Emanuela, kráľovský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, mestskú radnicu, či najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala, ktoré bolo založené z vôle vládkyne Márie Terézie, následne po zbúraní vojvodského divadla v roku 1776. Súčasťou budovy je i Divadelné múzeum malieb, sôch a kostýmov, viažucich sa k histórii divadla.  Návrat na ubytovanie, večera.


5. deň:

po raňajkách Casale Monferrato, mestečko sa nachádza  približne 60 km od Turína, so zachovalými obvodovými hradbami.  Najvýznamnejšou stavbou je Katedrála Casale Monferrato, je príkladom románsko-gotickej architektúry a bohatá na umelecké diela. Interiér katedrály je zdobený mozaikami, socha Ježiša Krista je tvorená drevenou podperou pokrytou lamelami striebra a medi s dreveným krížom, ktorý je zdobený drahými kameňmi a kryštálmi rôznych farieb. Kaplnka sv. Evasie je bohatá na diela B. Alfieriho. Seminario vescovile. Villanova Monferrato, medzi ktorého pozoruhodné budovy patrí farský kostol z 19.stor. Sant'Emiliano, oratórium bratstva San Michele a radnica, kde sa nachádza obraz Piera Francesca Guala zobrazujúci Pannu a dieťa a svätých Emiliana a Bernardina zo Sieny.  Moncalvo je mesto v provincii Asti v talianskom regióne Piemont. Najznámejšími obyvateľmi boli barokový maliar Guglielmo Caccia a "La Bella Rosin". Pútnicke miesto Sacro Monte di Crea v severnom Taliansku diecézy Monferrato. Ubytovanie a večera v Turíne.

6. deň:

po raňajkách Turín - prehliadka mesta s 2000-ročnou históriou, ktoré bolo od 16. st. hlavným mestom Savojského kráľovstva a v rokoch 1861-1865 prvým hlavným mestom zjednoteného talianskeho kráľovstva. Nájdete tu barokové kostoly, kráľovské budovy a záhrady (Palazzo Reale, Palazzo Madama), najdlhšie arkády v celom Taliansku a množstvo ďalších pozoruhodností, ktoré robia toto mesto veľmi šarmantným. Čaká nás návšteva renesančného Dómu sv. Jána Krstiteľa, kde je vystavený verejnej úcte originál svätého turínskeho plátna, na ktorom sa  zachovali krvavé odtlačky tváre a tela Ježiša Krista po jeho ukrižovaní. Zubačkou sa vyvezieme (spiatočný lístok 6,- €/os.) k Bazilike Superga - s hrobkami talianskych kráľov a s nádherným výhľadom na mesto a okolité Alpy, pozrieme si Baziliku Santa Maria Ausilliatrice – s hrobkou Dona Bosca, možnosť navštíviť Múzeum Sindone (Múzeum sv. plátna). Presun na ubytovanie smerom do Padovy, večera.

7. deň:

po raňajkách presun do Padovy, svätá omša- tu pôsobil kňaz, rehoľník a kazateľ sv. Anton Paduánsky. Prehliadka Baziliky sv. Antona Paduánskeho so svätcovým hrobom a vzácnou relikviou – neporušeným jazykom. Presun na pláž (9 hodinová prestávka na kúpanie). Nočná jazda na Slovensko.

8. deň.

príchod v ranných hodinách.V cene je zahrnuté: 

doprava lux bus, 5 x ubytovanie s polpenziou(raňajky a večere), sprievodca, duchovný doprovod

V cene nie je zahrnuté:

mestská taxa- platí sa na mieste,   vstupy, cestovné lístky na metro /1 lístok 100 min. – 1,50 €, celodenný 7 €  

Možný príplatok:
- poistenie liečebných nákladov v zahraničí  7,36 € 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !