Pútnické Mexiko a neopakovateľné Acalupco

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:  

1.deň:  

transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, následne odlet do Mexico City. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.240 m n.m., po prílete transfer do hotela, večera, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách návšteva Tulpetlac – kostola a svätá omša. Návšteva  najznámejšej  mexickej  archeologickej lokality Teotihuacan. Je  vzdialená od Mexico City 50 km. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych.  Návrat do Mexico City, večera, ubytovanie.

3.deň:

návšteva antropologického múzea a pokračujete do Zocalo (v prípade, že bude Národný palác zatvorený, sprievodca vyberie návštevu niektorých iných pamiatok  ako napr.: Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, námestie Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavného chrámu Aztékov (z vonku), ako aj katedrálu. Návšteva Tlatelolco.  Pokračujete prehliadkou baziliky, svätá omša. Guadalupe -  najslávnejšie pútnické miesto Latinskej Ameriky. Prehliadka starej a novej baziliky  Panny  Márie Guadalupskej,  kde sa uchováva zázračný obraz Panny Márie. Náboženský program, večera na hoteli.

4.deň:

odchod do Cuernavaca, ktoré je vďaka svojej stálej teplote okolo 27 oC nazývané aj mestom „nekonečného leta“. Prehliadka mesta. Nachádza sa tu katedrála, ktorá je najznámejšia na americkom kontinente a palác El Palacio de Cortés, odkiaľ španielsky dobyvateľ Cortés v rokoch 1522-32 vládol (momentálne zatvorený).  Večera, ubytovanie v Taxco.

5.deň:

odchod do Acapulca, prehliadka, svätá omša v Sagrado Corazon a šou na zrázoch, večera, ubytovanie.

6.deň:

raňajky, svätá omša, celodenný oddych na plážach v Acapulcu, večera, ubytovanie.

7.deň:

raňajky, svätá omša, celodenný oddych na plážach v Acapulcu, večera, ubytovanie.

8.deň:

pokračovanie do Tlaxcala, návšteva Cacaxtla – archeologické nálezisko objavené asi pred 30 rokmi, s unikátnymi starými freskami na prírodnej doske s rozmermi 200 x 25 metrov. Olmécko-xicalanská civilizácia obchodníkov a bojovníkov po sebe zanechala veľmi realistické nástenné maľby v žiarivých farbách, väčšinou predstavujú krvavé vojnové motívy. San Miguel del Milagro a svätá omša. Pokračujete do Ocotlan - sanktuárium Panny Márie z Ocotlan je na návrší, vybudované na pamiatku zjavenia Panny Márie na tomto mieste v  roku 1541. Prvý kostol bol postavený v 16. storočí, novší kostol je z konca 17. storočia v barokovom slohu. Bol vybudovaný na mieste, kde Panna Mária, vypočujúc modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknúť prameň vody počas sucha v roku 1541. Voda z prameňa bola posvätená a mala liečivé účinky. Stavbu  kostola začal  v roku 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida bola dokončená. Transept a kupoly boli dokončené začiatkom 18 stor. Na fasáde sú vysoké reliéfy z bielej malty v kontraste so stenami z červenej pálenej tehly, oltár je veľkolepý. Večera a ubytovanie v Puebla.

9.deň:

svätá omša v kaplnke Panny Márie Ružencovej v Santo Domingo, ktorej steny a strop sú pokryté zlatou fóliou a zdobené soškami anjelov, svätých, detí a zvierat. Farebný oltár predstavuje prvky sochy Panny Márie, korunovanej a zdobenej klenotmi. Odchod do Puebly,  ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur a je obklopená sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží vo výške 2.200 m, je štvrtým najväčším mexickým mestom. Návšteva dedinky Cholula s kostolmi z 18. storočia, kde sa prelínajú vplyvy indiánskeho umenia a kresťanského náboženstva.  Tonantzintla -  jeden z najvýznamnejších kostolov v indiánskom barokovom slohu. Stavali ho takmer 300 rokov. Interiér je celý pozlátený. Večera a ubytovanie.

10. deň:

po raňajkách návrat do Mexico City, návšteva baziliky, svätá omša v jednej z kaplniek, transfer na letisko a následný odlet do Viedne.

11.deň:

prílet do Viedne.V cene je zahrnuté:
9 x hotelové ubytovanie ***/****/***** s polpenziou 
medzinárodná letenka Viedeň - Mexico City – Viedeň, letiskové poplatky
doprava lux bus počas celého programu
miestny  profesionálny  sprievodca (sprevádza skupinu počas celej trasy, stará sa nielen o organizačné a bezpečnostné záležitosti, ale je obohatením aj po stránke informácií a je znalý miestnych pomerov)
slovenský sprievodca- kňaz (skupiny sprevádzajú skúsení sprievodcovia – kňazi, ktorí viackrát navštívili túto krajinu)
všetky prehliadky a vstupy podľa programu

V cene nie je zahrnuté:

obslužné   90,- USD (platí sa priamo sprievodcovi na mieste)

Možný príplatok:  

transfer na a z letiska Viedeň 15,-- €
poistenie 37,40 €/poistné krytie storno poplatku do výšky 80 %/, fakultatívne výlety