Predĺžený víkend v Moskve

Moskva - Moskva, Rusko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Poznávací zájazd do Moskvy Víza do Ruska vybavíme za Vás


Rýchly popis:

Moskva, to je veľkolepá architektúra, monumentálne paláce a chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás jednoducho uchváti!


Program:
Predĺžený víkend v Moskve 

1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, transfer na hotel, ubytovanie, noc v hoteli.


2.deň: Po raňajkách, stretnutie so sprievodcom na hoteli. 10:00 - 13:00 prehliadka so sprievodcom. Prehliadka historického centra Moskvy, Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého poludníka, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Po prehliadke individuálny program, možnosť individuálnej návštevy Kremla návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta( UNESCO). Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor, alebo individuálna návšteva  nákupného centra GUM. Individuálny návrat na hotel


3.deň: Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na hoteli. 10:00 - 13:00 prehliadka so sprievodcom.  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Popoludní individuálny program, možnosť pozrieť si Starý  Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina.  Individuálny návrat na hotel.


4.deň: Po raňajkách odubytovanie, 11:00 - 13:00 autobusová prehliadka Moskvy so sprievodcom. Transfer na letisko, odlet na SK.


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " PREDĹŽENÝ VÍKEND V MOSKVE  ":

Trvanie zájazdu: 4 dní/ 3 noci

Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 

Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Obed a večera individuálne, výber z mnohých reštaurácií.

Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Sprievodcovské služby: Sprievodca je dispozícii počas prehliadok uvedených v programe zájazdu.

Transfery: Transfer z letiska na hotel a späť zabezpečuje CK.


Cena zahŕňa:  3x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  BA - Moskva a späť , pobytová taxa,  Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas uvedených prehliadok, Program a organizácia


Cena nezahŕňa:  Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Transfery, Lokálna doprava cca 60€, vstupy - platba na mieste , 95 € doplatok za 1-lôžkovú izbu