phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Prechod strednou Amerikou

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, Hondurase a El Salvadore. Fantastické Národné parky, prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO.
Kombinácia toho najlepšieho, čo Stredná Amerika ponúka.
Aktívna sopka El Fuego neďaleko koloniálneho mesta Antigua, za zvukov marimby.
Guatemala nás privíta, ako sa patrí!
Mayské chrámy v Xunantunich a mahagónové drevo navôkol.
Áno, sme v Belize.
Karibské, černošské Belize je také iné od hispánskej Guatemaly.
A čím nás prekvapí Honduras alebo Pompeje Strednej Ameriky a lá El Salvador?
Nechajte sa prekvapiť!
Na záver zaslúžený oddych na krásnych plážach Tichého oceánu a drink pri panamskom kanále.

Program zájazdu:
1.-3.deň:
Odlet z Viedne do Guatemaly a pokračovanie do mesta ANTIGUA. Váš splnený sen o Guatemale. Zem Indiánov, kvetov, plantáží kávy a aktívnych sopiek. Antigua – dôkladne si prezrieme najkrajšie mesto Strednej Ameriky ležiace medzi tromi sopkami. Fakultatívne vystúpime k vrcholu sopky PACAYA. Budeme opäť cítiť žiar lávy? Odlet do mesta Flores. Najväčšia mayská pamiatka ukrytá v džungli – stratené mayské mesto TIKAL. Veľké námestie, Centrálna Akropola a pohľad do džungľového nekonečna z vrcholu pyramídy. Fantázia! Odchod do Belize. Prehliadka mesta BELIZE CITY so svojou neopakovateľnou atmosférou. Jediná krajina Strednej Ameriky, kde je úradný jazyk angličtina a kde panuje nefalšovaná karibsko-jamajská atmosféra. Noc v Belize City.

4.-6.deň:
Odlet na trase Belize City – Punta Gorda a plavba do guatemalského mestečka LIVINGSTON, kde žije černošské obyvateľstvo, kmeň Garífuna. Pokračujeme plavbou po rieke RÍO DULCE až na miesto nášho ubytovania. Ochutnáte výdatnú špecialitu tapado?
QUIRIGUÁ – najväčšie kamenné stély mayského sveta, aké boli kedy vyrobené! 60 ton vážiaca stéla ‚E’ a presun do Hondurasu. Návšteva svetovej majskej pamiatky COPÁN s geniálnymi plastikami. Kópia chrámu Rosalila a filmový príbeh jej objavenia. Fascinujúca história panovníkov Osemnásť králik, Dymová mušľa či Strapatá hlava. Nocľah v mestečku Copán.

7.-8.deň:
Prechod do EL SALVADORU a návšteva jediného miesta v El Salvadore, ktoré je pod patronátom UNESCO – JOYA DE CERÉN, známe ako Pompeje Strednej Ameriky. Najzachovalejšie koloniálne mesto El Salvadoru – SUCHITOTO. Odlet do najpriateľskejšej krajiny Strednej Ameriky. NIKARAGUA a prehliadka hlavného mesto MANAGUA. O sandinistickej histórii, revolúcii, ale aj o ničivom zemetrasení si povieme priamo na námestí. Obed a typické nikaragujské špeciality. Krátky presun do koloniálnej perly – mesto GRANADA.

9.-10.deň:
Typické suveníry v mestečku MASAYA a pohľad do „pekelnej brány“ v Národnom parku VOLCÁN MASAYA. Výlet po jazere NICARAGUA a návšteva ostrovčekov LAS ISLETAS. Vedeli ste, že v jazere žijú sladkovodné žraloky? Vstupujeme do KOSTARIKY. Čaká nás zaslúžený oddych pri krásnych plážach TICHÉHO OCEÁNA v Tamarindo. Skúsime si opäť zasurfovať vo vlnách Pacifiku?

11.-13.deň:
Odchod do La Fortuna a pobyt pri najaktívnejšej sopke Kostariky – EL ARENAL. Nenáročný výlet v NP VOLCAN ARENAL, počas ktorého prejdeme lávovým poľom a dostaneme sa až na územie dažďového lesa. Príchod do hlavného mesta krajiny SAN JOSÉ.

14.-16.deň:
Ranná prehliadka hlavného mesta Kostariky a prelet do PANAMA CITY. Prehliadka historického centra Panama City, ktoré je pod patronátom UNESCO, a tak trochu pripomína kubánsku Havanu. PANAMSKÝ KANÁL a jeho fungovanie pri plavebnej komore Miraflores. Odlet z Panamy a príchod domov.

Trasa zájazdu:
Guatemala City – Antigua – Flores – Tikal – Belize City – Punta Gorda – Livingston – Rio Dulce – Copan – Joya de Ceren – Suchito – San Salvador – Managua – Masaya – Granada – La Fortuna – San José – Panama City

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, 9-krát obed alebo večeru na jednu osobu, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Fakultatívne výlety, let San Salvador – Managua /cca 290 EUR, stravu (okrem raňajok), vstupy do pamiatok, vstupy a výstupy z krajín, povinné príplatky (580 €), poistenie lieč. nákladov. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechat je doplnkovou službou CK (18 €).


PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 575 €