Potulky Umbriou

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

 

Udine - Gubbio - Assisi - vodopády Marmore - Spoleto - Orvieto - Arezzo - Lago Trasimeno - Perugia


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko, popoludní krátka zastávka v meste Udine. Príchod do hotela v neskorších večerných hodinách, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka mesta Gubbio presláveného natáčaním slávnych filmov „Don Matteo“ či „La vita e bella“. Prehliadka historického jadra, Piazza Grande s mohutným gotickým palácom Palazzo dei Consoli z roku 1332. Nad mestom vo svahu sa nachádza Bazilika San Ubaldo, odkiaľ je prenádherný výhľad na historickú časť mesta. K bazilike je možné vyviezť sa lanovkou. Po prehliadke nasleduje krátky presun do mestečka Assisi, rodiska sv. Františka, zakladateľa františkánskeho rádu, patróna zvierat a obchodníkov, prehliadka mesta. Večer presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun k prírodnému parku Marmore, dvojhodinová pešia túra k najvyšším vodopádom vytvorených človekom s celkovou výškou 165 m. Presun do malebného mesta Spoleto ležiaceho na úpätí Apenín, prehliadka mesta vrátane najslávnejšej dominanty mesta mosta Ponte delle Torri. Večer presun do hotela, ubytovanie, nocľah.

4. deň – raňajky, krátky presun do mestečka Civita di Bagnoregio prezývaného „mestom, ktoré zomiera“. Transfer do historického mesta Orvieto s dominantným románsko-gotickým Dómom, ktorý je vraj najkrajší v celom Taliansku, prehliadka mesta. Večer presun do hotela v blízkosti Perugie, ubytovanie, nocľah.

5. deň – raňajky, presun do mestečka Arezzo ležiaceho v Toskánskej oblasti. Mesto je rodiskom básnika Francesca Petrarcu a maliara a architekta Giorgia Vasariho. Arezzo je tiež preslávené zlatníctvom a výrobou šperkov, ale najväčším lákadlom je cyklus fresiek „Legenda o Svätom kríži“ nachádzajúci sa v gotickom kostole sv. Františka. Krátka zastávka v Cortone – stredoveké mesto, v ktorom sa natáčal film „Pod Toskánskym slnkom“ s legendárnou filmovou vilou „Bramasole“. Presun k regionálnemu parku a jazeru Lago Trasimeno, ktoré lemujú pekné kúpeľné mestečká. Uprostred jazera sa nachádzajú tri ostrovčeky: Maggiore, Minore a Polvese. Plavba na ostrov Isola Maggiore s kostolíkom Sant Michele Arcangelo. Večer návrat do hotela, nocľah.

6. deň – raňajky, celodenná prehliadka mesta Perugia a jeho najznámejších pamiatok: Piazza IV. Novembre s unikátnou Fontana Maggiore z 13. st. od Giovanniho Pisana, Duomo, Galleria nazionalle dell´Umbria s dielami Piera della Francescu a Fra Angelica, Palazzo dei Priori s freskovou výzdobou v Collegio del Cambio, popoludní voľný program alebo návšteva čokoládovne. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

7. deň – tranzit cez Rakúsko, príchod na Slovensko predpoludním.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 5x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 125 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD