Portugalsko od A do Z

Portugalsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:
Hotely: *** nachádzajúce sa mimo navštevovaných miest

Izby: jednolôžkové, dvojlôžkové, trojlôžkové (trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžková izba s možnosťou prístelky), všetky s vlastnou kúpeľňou a WC, často s telefónom, rádiom a klimatizáciou.

Vybavenie: hotelová reštaurácia a bar

Strava: kontinentálne raňajky a servírovaná večera

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie (7 nocí), stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu počas poznávacej časti, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, miestnu pobytovú taxu v hoteloch v Lisabone (cca 1 EUR / osoba / deň) a v Porte (cca 2 EUR / osoba / deň), systém Tour Guide, ďalšie jedlá, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, prepitného pre vodičov, systému Tour Guide - cca 150 EUR (povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .Program:
Lisabon - mesto markízy de Pombal • kláštory UNESCO - Jeronymov, Alcobaça a Batalha • stredoveké Guimaraes • krásne pláže Nazaré a Cascais • Aveiro – portugalské Benátky • svätyňa vo Fatime • víno z Porta • kráľovská Sintra • pre záujemcov možnosť stráviť ďalší týždeň v Algarve alebo na pobreží Costa de la Luz

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete transfer do hotela v oblasti Algarve. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Faro v neskorých večerných hodinách nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Lisabonu a prehliadka hlavného mesta Portugalska. V programe okrem iného: štvrť Baixa a Alfami, majstrovská architektúra výťahu sv. Justyna, slávna promenáda Rua Augusta, katedrála la Se. Následne pozývame na vyhliadkové miesto pri zámku sv. Juraja, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na Lisabon. Po prehliadke panorámy mesta voľný čas - príležitosť ochutnať portugalské lahôdky, napr. slávnu bacalhau (tresku). Ďalším bodom programu bude Belémská štvrť: kláštor sv. Jeronýma (UNESCO), Belémska veža, Veterná ružica a pomník zemepisných objavov pripomínajúci slávnych portugalských dobyvateľov: Henricha Moreplavca, Vasco da Gama, Ferdinanda Magellana. Posledným bodom programu bude výstavný areál Expo'98. Obzvlášť odporúčame nádherné oceanárium Pavilhao dos Oceanid - komplex piatich veľkých akvárií, v ktorých sa nachádza morská flóra a fauna: od sardiniek po žraloky, tučniaky a koraly. Večer návrat do hotela, večera a prenocovanie. Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Lisabonu. (Trasa cca 300 km)

Deň 3
Po raňajkách pôjdeme do Alcobaca, kde sa nachádza cisterciánske opátstvo. Je to skvelý príklad cisterciáckej gotickej architektúry, s najväčším kostolom v Portugalsku. Odporúčame prehliadku hrobky kráľa Petra I. a jeho tragicky zosnulej milenky Ines Pérez de Castro, siene kráľov, kuchyne alebo podlubia. Prestávku na obed (za poplatok) strávime v Nazaré - v najznámejšej portugalskej rybárskej dedine, v ktorej sa v reštauráciách servírujú chutné sardinky a dary mora. Uvidíme tiež nádhernú panorámu pobrežia z vyhliadkového miesta Sitio spojeného s patrónkou mesta Nossa Senhora da Nazaré a miestnou legendou. Popoludní sa vydáme do Aveiro - mesta, ktoré sa vďaka lagúne a kanálom často nazýva "portugalskými Benátkami", ktoré dávajú Aveiro zvláštny charakter. Plavba po kanáloch Aveiro na farebných lodiach moliceiros a voľný čas v starej štvrti Beira Mar. Následne dojazd do Porta, večera a prenocovanie v hoteli v okolí Porta. (Trasa cca 380 km)

Deň 4
Po raňajkách prejazd do Viana do Castelo - mesta, ktorého kľukaté uličky a postranné námestie nás prenesú do doby stredoveku: Praca da Republica - hlavné námestie mesta s fontánou zo 16. storočia, dom slávneho námorníka Joao Velho, renesančný dom - Misericordia a ďalšie stredoveké stavby mesta. Panoráma mesta a ústie rieky Limy do Atlantického oceánu z vrchu sv. Lucia. Následne sa vydáme do Bom Jesus do Monte - svätyne známej vďaka nádhernému barokovému schodisku venovanému piatim zmyslom a trom kardinálnym cnostiam. Prejazd do Bragy nazývanej portugalským Rímom. Počas prechádzky mestom uvidíme: najstaršiu katedrálu v Portugalsku, záhradu sv. Barbary pri biskupskom paláci a hlavné mestské námestie Praca da Republica, kde sa nachádza niekoľko malých reštaurácií, v ktorých možno ochutnať špeciality severného Portugalska. Posledným bodom programu bude Guimaraes - mesto považované za kolísku Portugalskej kultúry. Historické staré mesto Guimaraes je zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO: stredoveké domy, masívne múry Castelo de Guimaraes, paláca hrabat Braganca (posledná dynastia v Portugalsku) a hlavné námestie mesta - Largo da Oliveira. Návrat do hotela v okolí Porta na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 220 km)

Deň 5
Po raňajkách prechádzka po meste Porto: Torre Dos Clerigos - najvyššia veža v meste, Avenida Dos Aliados s radnicou a pamätníkom kráľa Petra IV., Stanice Sao Bento zdobené obrazmi vyrobenými z azulejos. Prechádzku zakončíme v Cais da Ribeira - na najviac rušnom mieste Porta, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Ďalším bodom programu bude návšteva pivnice (bodedze), počas ktorej sa zoznámime s procesom výroby portského vína, čas na ochutnávku. Následne plavba po rieke Douro, počas ktorej budeme obdivovať stavbu šiestich mostov spájajúcich brehy Porta a Vila Nova de Gaia a nádhernú panorámu mesta. Popoludní prejazd do Coimbry a prehliadka tohto slávneho akademického centra ležiaceho pri rieke Mondego. Uvidíme staré mesto, hodinovú vežu Torre, starú univerzitu, Biblioteca Joanin, arkádové budovy Sala Grande dos Actos, Largo da Portage (hlavné námestie štvrti Baixa). Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Fatimy. (Trasa cca 220 km)

Deň 6
Po raňajkách voľný čas vo Fatime na návštevu svätyne Panny Márie Ružencovej, v ktorej je oltár so zobrazením scény Zjavenia trom deťom: Lucií, Franciscovi a Jacintovi.
Upozornenie! Do baziliky nemožno vstúpiť v klobúkoch, šortkách, atď. - je nevyhnutné skromné ??oblečenie. Pre záujemcov za poplatok (cca 25 EUR / osoba) výlet do Batahly. Mesto Batalha je známe predovšetkým vďaka kláštoru Santa Maria da Vitoria, ktorý bol postavený na počesť víťazstva kráľa Jána I. nad Španielmi pri neďalekej osade Aljubarrota, ktorá začala panovanie dynastie Avis v Portugalsku v 14. storočí (cca 15 EUR / osoba + vstupenka cca 6 EUR / osoba). Prejazd do Sintry - mesta nazývaného portugalská Arcadia, kde králi Portugalska odpočívali vo svojich impozantných palácoch. Uvidíme neobvyklú pamiatku, akou je palác Regaleira (Quinta da Regaleira) - sídlo nielen portugalských kniežat, ale aj slobodomurárskej lóže. Prechádzka tajuplnými labyrintmi chodieb, studní a tajných pasáží. Vo voľnom čase bude príležitosť sa prejsť po nádherných uliciach mesta a ochutnať miestne špeciality, napr. Queijadas - syrové zákusky. Prejazd do hotela v okolí Lisabonu, večera a prenocovanie. (Trasa cca 260 km) Večer pre záujemcov a za poplatok Fado večer (cca 40 EUR / osoba).

Deň 7
Prejazd na Cabo da Roca - skalnatý mys - najzápadnejší bod kontinentálnej Európy a panoramatický prejazd pozdĺž pobrežia do Cascais, jedného z lisabonských letovísk. Voľný čas na odpočinok na mestskej pláži alebo na prechádzku úzkymi uličkami mesta. Odporúčame ochutnať slávne sardinhas grelhadas - grilované sardinky, vďaka ktorým je Cascais známe. Popoludní návrat na juh Portugalska. Ubytovanie a večera v hoteli v oblasti Algarve. (Trasa cca 350 km)

Deň 8
Raňajky a vysťahovanie.
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko vo Faro. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostanú klienti raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Algarve alebo na španielskom Costa de la Luz - po raňajkách vysťahovanie. Popoludní transfer do vybraného hotela (v niektorých termínoch doprava letecky).

 Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.
- V hoteloch v Lisabone je pri ubytovaní vyberaná pobytová taxa - cca 1 EUR / osoba / deň (poplatok platí pre osoby staršie ako 13 rokov).
- V hoteloch v Porte je pri ubytovaní vyberaná pobytová taxa - cca 2 EUR / osoba / deň (poplatok platí pre osoby staršie ako 13 rokov).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.