Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do historického mesta Wroclaw, postaveného na 12-tich ostrovoch, ktoré spája viac ako 100 mostov. Prehliadka centra mesta, Tržné námestie, Stará radnica, Nová radnica, kupecké budovy – Sukienice, dva zachovalé stredoveké domy s prívlastkom „Janko a Marienka“, Hala storočia (UNESCO), ubytovanie.

2.deň:
raňajky, presun do Legnice, prehliadka mesta, ktorého architektúra návštevníkov očarí: Stará radnica, katedrála, kamenné domy nazývané sledziówky, divadlo a renesančné kamenné domy, kostoly. Presun do mestečka Jawor – unikátny Kostol Mieru (UNESCO) je postavený z dreva, slamy a hliny, na základe požiadaviek vestfálskeho mieru, ktorý ukončil 30-ročnú vojnu. Kostol pôsobí ako divadlo, barokové a rokokové lavice majú až 6000 miest pre veriacich. Návrat do Wroclawi, pokračovanie v prehliadke mesta v časti Ostrov Tumski -„ostrov katedrál“ s neopakovateľnou atmosférou. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odchod na zámok Ksiaz, postavený uprostred lesov a krásnej prírody, je tretí najväčší zámok v Poľsku. Po prehliadke zámku presun do Swidnice, kde sa nachádza protestantská modlitebňa (UNESCO), ktorá je bohato zdobená, čo je u evanjelických kostolov zvláštnosť. Prehliadka mestečka, námestie, katedrála, Múzeum starého obchodníctva. Odchod na Slovensko, príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.