Po stopách Habánov a Slávnosti mandlí a vína

Veľké Leváre - Trnavský kraj, Slovensko Hustopeče - Juhomoravský kraj, Česko Kopčany - Trnavský kraj, Slovensko

Cena

local_offer Od 28 €
event_available

28. 3. 2020 / 1 deň

people
restaurant

Bez stravy

hotel
directions_bus
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time1 deň
 • event_available termín 28. 3. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1088030

descriptionDetaily zájazdu

Program:


06:00 hod odchod zo Žiliny do Veľkých Levár, kde sa zachovala najväčšia lokalita pôvodného obydlia Habánov v Európe, ktorí v r. 1592 postavili Habánsky dvor. Habáni sa svojim spôsobom života snažili napodobniť obec prvotných kresťanov založenú na spoločnom vlastníctve majetku. Mali spoločné dielne, spoločne sa stravovali. Nazývali sa bratmi a sestrami a svoje sídliská označovali ako „bratský dvor“. Boli vo všetkom sebestační, starali sa o výchovu a vzdelávanie detí, sami trestali previnilcov... Pokračovanie do Hustopeče, kde sa nachádza jedna z najväčších botanických rarít na Morave, Mandľovníkové sady. Sú unikátne nielen v ČR, ale v celej strednej Európe. Na ploche 4 hektáre tu rastie 1200 stromov, ktoré kedysi patrili čokoládovni Zora Olomouc, neskôr Nestlé. Mandľovníkové sady sú udržiavané v rámci ekologického poľnohospodárstva a lúky spásajú ovce. Cez sady vedie náučný chodník s informačnými panelmi, drevenými posedeniami a 14 m vysokou rozhľadňou. Práve v tento deň sa v Hustopeči konajú Slávnosti mandlí sprevádzané bohatým kultúrnym programom.
Presun do Kopčian. Jednou z najstarších architektonických pamiatok na Záhorí je pôvodom románsky kostolík svätej Margity Antiochijskej. Nachádza sa necelý kilometer od Valov – sídla veľkomoravských kniežat v chotári obce Mikulčice na moravskej strane.V Kopčanoch bol v roku 1736 vybudovaný rozsiahly, neskôr cisársky a kráľovský žrebčín, keď sem cisár František I. premiestnil kone z maďarskej pusty. Keď objekt vyhorel, postavili nový, ktorý tvorí niekoľko budov okolo veľkého dvora s hlavnou reprezentačnou budovou, ku ktorej priliehajú z oboch strán maštale pre lipicánske kone španielskej jazdeckej školy. Barokový žrebčinec Štít je riešený na spôsob tereziánskych barokovo-klasicistických kaštieľov. Spolu s priľahlými lúkami a lesmi boli miestom veľkolepých poľovačiek cisárskej rodiny a jej hostí. Cca o 18:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 21:00 hod.


Cena zahŕňa:

28 € /osoba za zájazdový autobus a sprievodcu CK


Cena nezahŕňa:


Nepovinný príplatok: zájazdové poistenie UNION 2 €/ osoba


Orientačné vstupné: Habánsky dvor 1 €/dosp. os. , senior a ZŤP 0,50 €; Cisársky žrebčín 2 €

Výdavok na mieste: orientačné vstupné na Slávnosti mandlí a vína 100 Kč/dosp. os.; 50 Kč/seniori a ZŤP PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

mapMapa