Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x raňajky

 

Petrohrad


Doprava:
letecká

Program:
1. deň – prílet do Petrohradu, známeho aj ako „Benátky východu“, keďže sa rozprestiera na 40 ostrovoch, ktoré spája zhruba 300 mostov. Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť, ktorá v minulosti slúžila ako väzenie pre politických väzňov, krížnik Aurora, Petropavlovská katedrála – miesto posledného odpočinku ruských cárov.  Návrat do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva Ermitáže, ktorá sa hrdí bezkonkurenčnou zbierkou približne 3 mil. exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Súčasťou Ermitáže je aj Zimný palác, z ktorého ruskí cári viedli celé impérium a útokom naň sa začala v r. 1917 Veľká októbrová revolúcia. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Návšteva Katedrály sv. Izáka – najväčšia pravo-slávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou. Vo večer-ných hodinách návrat do hotela.

3. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade, ktoré dodnes pripomínajú slávnu mi-nulosť ruského impéria. Veľkolepý palác Petrodvorec, ktorý obkolesuje prekrásny park a známy je aj ako „ruské Versailles“. Carskoje selo – Katarínsky palác s preslávenou jantárovou komnatou. Vo večerných hodinách fakultatívne výlet na otváranie petrohradských mostov. Vďaka výnimočnej geografickej polohe a tzv. „bielym nociam“, kedy slnko zapadá až okolo polnoci a na pár hodín sa zošerí, je možné mesto objavovať do neskorých večerných hodín. Medzi hlavné atrakcie patria v Petrohrade aj otváracie mosty, ktoré približne po 1 hodine v noci zdvíhajú svoje ramená, aby mohli veľké nákladné lode preplávať mestom po rieke Neva z Fínskeho zálivu do Ladožského jazera. Otváranie mostov je možné pozrieť si individuálne v ktorúkoľvek noc. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

4. deň – raňajky, návšteva najväčšej a najznámejšej ulice Nevsky prospekt, Admiralita, pôvodné sídlo ruského námorníctva, návšteva chrámu Spasiteľa krvi, kde bol 1. marca 1881 zavraždený cár Alexander II, Kazanský chrám, Dvortsovaja Ploščaď - srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta.  Odlet z Petrohradu.

5. deň - raňajky, transfer na letisko, odlet z Petrohradu.

V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Petrohrad - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
 Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/ os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - autobus do Petrodvorca, Letný palác, Katarínsky palác, Ermitáž, plavba po Neve, Petropavlovská pevnosť - 135 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./ noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 95 EUR. Biele noci je možné zažiť počas júnových a júlových termínov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD