phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Peru, Bolívia, Čile 2018

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Famózne Machu Picchu v srdci Ánd a bolívijské hlavné mesto Sucre. Legendárne mesto Potosí, gejzíry v päťkilometrovej výške a prekrásne farebné lagúny plné plameniakov. Posúvame hranice poznania.


Popis zájazdu
Dokonale prepracovaný program odrážajúci našu lásku k Latinskej Amerike.

 

Metropola Peru a pocit ako v prírodopisnom filme na ostrovoch Ballestas.
Pupok inkského sveta – Cuzco a záhadné obrazce v Nazca. Plávajúce ostrovy na jazere Titicaca a noblesné Santiago de Chile.
Najväčšia a najkrajšia soľná púšť sveta Salar de Uyuni a jej kontrast v pieskovej púšti, najsuchšej púšti sveta Atacam.
Známa „cesta smrti” do bolívijskej oblasti Yungasa plantáže posvätnej koky.

 

Program zájazdu

 
1-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Ubytovanie v centre mesta v hoteli s koloniálnou minulosťou. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov a zvykanie si na dopravný chaos. Plaza de Armas, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a najlepšie peruánske špeciality pri Pacifiku. Odchod panamerickou diaľnicou do mesta Pisco.

3.-4.deň:

Loďou na ostrovy BALLESTAS, množstvo uškatcov, pelikánov, morských čajok, guayanských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casona Flores del Campo. Stratíte sa v chodbách najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA?

5.-6.deň:

CUZCO – pupok inkského sveta. Prehliadka obradného strediska SACSAYHUAMÁN, posvätný labyrint Q´ENQO a prepychové inkské kúpele TAMBO MACHAY. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!

7.-8. deň:

Voľno v najkrajšom meste Južnej Ameriky alebo možnosť navštíviť VALLE SAGRADO, čiže posvätné údolie Inkov. Najväčšie pohrebisko inkskej ríše v PISACU, nedokončený Chrám Slnka v OLLANTAYTAMBO, rôzne druhy lám a alpák, a fascinujúca krajina naokolo. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNA.

9.-10. deň:

Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine „totora”. Skúsite, ako chutí? Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muna“. Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do LA PAZU, prvého hlavného mesta Bolívie ležiaceho vo výške 3 700 m n. m. Plaza Murillo, prezidentský palác, národný kongres, kostol San Francisco a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov.

11. deň:

Fakultatívny výlet do subtropického Coroica. Neopakovateľná cesta, ktorá vás z výšky 4 700 m n. m. dovedie až k rieke YOLOSA ležiacej o tri a pol kilometra nižšie. Vlhkosť a subtropická klíma oblasti YUNGAS, v ktorej sa mimoriadne darí nielen citrusovým plodom a káve, ale najmä posvätnej koke, ktorá je považovaná za tú najkvalitnejšiu v krajine.

12.-13.deň:

Odlet do hlavného mesta Bolívie – SUCRE. Prehliadka mimoriadne príjemného Sucre, ktoré je vďaka svojej nedotknutej koloniálnej architektúre zapísané ako kultúrne dedičstvo ľudstva. Prehliadka bieleho centra mesta a nocľah v jedinečnom meste POTOSÍ, ktoré leží vo výške 4 060 m n. m. Famózne Potosí, ktoré malo v 17. storočí viac obyvateľov ako ktorékoľvek mesto na západnej pologuli a patrilo k najbohatším mestám sveta! CERRO RICO, hora, ktorá vydáva svoje strieborné bohatstvo už vyše štyristo rokov! Casa de la Moneda a prechádzka po malebných uličkách mesta, ale aj po streche kostola San Francisco. Presun do Uyuni, zabudnutého mestečka na okraji soľnej púšte.

14.deň:

SALAR DE UYUNI – prekrásna, neuveriteľná, fascinujúca a najväčšia soľná púšť na svete, ležiaca vo výške 3 700 m n. m. Sopky, nekonečná biela pláň pokrytá soľou a nádherne modré nebo. Sme ešte na Zemi? Hotel postavený zo soli a ISLA INCAWASI posiaty obrovskými kaktusmi. Slnečné okuliare sú nevyhnutné!

15.-18. deň:

Raňajky, fumaroly sopky OLLAGÜE a neuveriteľne čisté a farebné lagúny s rôznymi druhmi plameniakov. Lagúna CAŇAPA a obed pri lagúne HEDIONDA. „Kamenný strom“ a dych berúca panoráma červenej Lagúny COLORADA. Nocľah vo výške 4 200 m n. m. a milióny hviezd na dosah. Danteho peklo v oblasti bublajúcich bahenných gejzírov Sol de Manana vo výške 4 900 m n. m.! Údolie Salvadora Dalího, Lagúna VERDE a úžasný výhľad na dokonalý kužeľ sopky Licancabur. Takýto pohľad na surrealistickú krajinu sa vám nenaskytne nikde inde na zemi! Prechod hraníc a… konečne asfalt! Úplne iný svet v čílskej dedinke SAN PEDRO DE ATACAMA. Po dobrom obede vyrazíme na najsuchšie miesto na svete – púšť ATACAMA. Ranný odlet do SANTIAGO DE CHILE. Prehliadka mesta, prezidentský palác a vyhliadka z vrcholu San Cristóbal. Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Puno – La Paz – Sucre – Potosí – Salar de Uyuni – púšť Atacama – Santiago de Chile


CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a jednoduchú ubytovňu v oblasti bolívijského altiplana, 14x raňajky a komplet stravu počas prechodu soľnou púšťou až do Čile, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou, džípmi), prenajatú dopravu, let na trase Arequipa – Cuzco, let na trase La Paz – Sucre, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy, vlak na Machu Picchu, let Calama – Santiago de Chile (cca 195 €), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 410 €. Napriek tomu nie je možné spať v jednoposteľovej izbe počas prechodu bolívijskou soľnou púšťou Salar de Uyuni a lagún oblasti parku Eduardo Avaroa.

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Ide o špičkový produkt, ale dve noci na bolívijskej náhornej planine strávime vo veľmi jednoduchom ubytovaní. Soľná púšť a prechod bolívijskou náhornou planinou prenajatými džípmi však patria k najúžasnejším zážitkom na celej ceste. Skúsenosť, zodpovednosť, prepracovanosť programu, láska k Latinskej Amerike a dokonalá jazyková vybavenosť sprievodcu sú nevyhnutné atribúty, bez ktorých by sme sa neobišli. Zájazd organizujeme už rok ako jediní na Slovensku a patrí k najobľúbenejším zájazdom vôbec! Upozornenie: mnohé hotely v rámci celej Južnej Ameriky nemajú výťahy.

Zdroj: web CK 5.3.2018