phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Peru, Bolívia, Amazónia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Tajuplná južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta, ktorú CK organizuje už 19 rokov nás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po Amazonský prales ak si predĺžite zájazd. Obľúbená cesta klientov CK, kde je niekedy až k neuvereniu koľko sa toho zmestí do 14 tich dní. Južná Amerika nesklame vaše očakávania ak máte výborných sprievodcov.

1. deň:
Odlet z Európy a prelet do Limy, hlavného mesta Peru.

2. deň:
Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike. Koloniálne centrum, námestie Plaza de Armas, katedrála, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov, vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, kontrast bohatých a chudobných štvrtí osemmiliónového veľkomesta. Odchod do Pisca.

3. deň:
Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Presun do NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť.

4. deň:
Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce a potom transfer do najväčšieho mesta južného Peru, AREQUIPA.

5. deň:
Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

6. deň:
Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov.

7. deň:
Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Večer príchod do LA PAZ.

8. deň:
Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Námestia Murio a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

9. deň:
Presun späť do Peru. Prechod oblasťami, ktoré obývajú takmer výlučne pôvodné indiánske obyvateľstvo. Večer príchod do Cuzca.

10. deň:
CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay.

11. deň:
Dokončíme prehliadku Cuzca a presunieme sa Aguas Calientes.

12. deň:
Vyvrcholenie cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 5 eur máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu!

13. deň:
Doobeda odlet z Cuzca do malého pralesného mesta Puerto Maldonado. Po prílete zostane väčšina Vašich vecí uložených v Puerto Maldonado a do lodge si zoberiete iba najpotrebnejšie veci (viď nižšie). V prístave sa nalodíme na čln, ktorým sa poplavíme dolu prúdom riekou Tambopata cca 3hod. Obed absolvujeme v člne. Počas plavby budeme mať príležitosť uvidieť niektoré druhy miestnej fauny: kajmany, alebo najväčšieho hlodavca sveta kapybaru. Prvé veľké zážitky, nočný výlet do pralesa. Večera v lodge.

14. deň:
Po raňajkách pešia výprava do vnútrozemia pralesa k pralesnej lagúne. Pozorovanie fauny v panenskej prírode (opice, papagáje, pekary). Budeme hľadať stopy jaguára. Miestni sprievodcovia Vám ukážu mnohé zaujímavosti v pralese a porozprávajú o neuveriteľných vlastnostiach niektorých stromov. Plavba člnom s pádlami po lagúne – hoacíny, volavky a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj anakondu. Návrat do lodge, obed a oddych. Večer pozorovanie mladých kajmanov čiernych (majú kratšiu hlavu ako krokodíl a inak postavené zuby) na brehoch rieky. Večera.

15. deň:
Po toku rieky sa vrátime späť, odlet z letiska v džungli do Limy.

16. deň:
Posledné nákupy, rezervný deň pre zlé počasie v pralese a odlet domov.

17. deň:
Prílet do Európy.

Cena zahŕňa:
 • medzinárodnú letenku
 • prelet Cuzco – Puerto Maldonado
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • všetky hraničné poplatky
 • všetky letiskové transfery
 • slovenského sprievodcu (návštevu Amazonského pralesa organizujeme s miestnym, anglicky hovoriacim sprievodcom)
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK
 • ubytovanie v pralese 2 noci s plnou penziou v pralesnej lodge 4*
 • miestnych sprievodcov
 • plavbu po rieke Tampobata

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu, vreckové, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prelet Puerto Maldonado - Lima(140 €).