phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Perly južného Španielska

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

8-dňový pútnický zájazd cez Guadalupe – Cordoba – Granada  – Gibraltar – Sevilla – Lisabon spojený s každodennou svätou omšou.


Španielske mestečko Guadalupe sa rozkladá na južných svahoch vrchu Altamira v pohorí Villuercas vo výške okolo 650 metrov v provincii Cacérés v kraji Extrémadure v západnom Španielsku.  História Guadalupe je nerozlučne spätá s mariánskou svätyňou, ktorá tu vyrástla vďaka zázračnému objaveniu sochy Panny Márie pochádzajúcej zo Svätej zeme a rovnako zázračnému putovaniu tejto svätej relikvie zo Svätej zeme do Guadalupe. Historické pramene potvrdzujú, že originál sochy guadalupskej Panny Márie pochádza z 1. storočia kresťanstva a jej autorstvo sa pripisuje sv. apoštolovi Lukášovi.


Program zájazdu:


1.deň: odchod skupiny z Bratislavy o 23.55 transfer na letisko do Budapešti

 

2.deň: odlet do Lisabonu. Po prílete presun do Guadalupe. Svätyňa Panny Márie z Guadalupe bola najvýznamnejšou mariánskou svätyňou v stredovekom kráľovstve Kastília. Milostivá socha Panny Márie, ktorú kanonicky korunoval 12.10.1928 pápež Pius XI., je uctievaná v kláštore Santa Mária de Guadalupe v dnešnej provincii Cáceres už od 14. stor. V kláštore podpísali španielski panovníci Ferdinand a Izabela dokumenty, ktorými schválili prvú cestu Krištofa Kolumba do Nového sveta v roku 1492. Vďaka kráľovským výsadám patril kláštor medzi najbohatšie v krajine. Náboženský program, večera, ubytovanie.

 

3.deň: po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita- katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod do Granady, večera, ubytovanie.

 

4.deň: po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na ubytovanie v oblasti Gibraltaru, večera.

 

5.deň: po raňajkách  odchod na Gibraltár - anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie, marocké pobrežie na dohľad. Fakultatívne možnosť výstupu lanovkou na Gibraltársku skalu. Odchod do Sevilly, ubytovanie.

 

6.deň: po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Odchod na ubytovanie v oblasti Lisabonu.

 

7.deň: po raňajkách prehliadka hlavného mesta Portugalska Lisabon - biskupská katedrála Se, kostol sv. Antona Paduánskeho na mieste rodného domu svätca,  návšteva okrajovej štvrte Belému - v minulosti významný prístav, odkiaľ do sveta vyplávali objavitelia a dobyvatelia,  Torre de Belém (veža - slúžila ako pevnosť i maják),  kláštor a chrám sv. Hieronýma majstrovské dielo manuelského slohu, pamätník moreplavcov  venovaný zámorským objavom. Večer odchod na letisko, odlet do Budapešti

 

8.deň: po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom asi o 9 hod.V cene je zahrnuté:
letenka Budapešť – Lisabon – Budapešť

5 x ubytovanie s  polpenziou v dvoj a trojlôžkových izbách so soc. zariadením

doprava klimatizovaným autobusom po trase

odborný sprievodca – kňaz


V cene nie je zahrnuté:
servisné  poplatky  189,- €

transfér na a z letiska Budapešť do Bratislavy 25,- €

vstupy

komplexné cestovné poistenie 16,- €