Panama - Kostarika - Nikaragua

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet do Panama City. Po prílete a privítanie sprievodcom partnera CK transfer do hotela, ubytovanie, voľný čas, nocľah.

2. deň PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRIEPLAV

Raňajky, program začneme dopoludňajšou okružnou prehliadkou hlavného mesta Panama City, ktoré je moderným mestom, čistým a bezpečným, iste Vás prekvapí. Panama City bola založená v roku 1519 ako prvé "európske" mesto v Amerike a slúžila Pizarro k útokom na Inky. Okrem moderného "downtownu", prístavu a mestských parkov, zavítame do historického centra mesta z koloniálnej éry, obed v typickej miestnej reštaurácii. Ďalej nás cesta zavedie tiež k Panamskému prieplavu, ktorého stavba trvala 10 rokov a stojí tu ako pomník génia a ľudskej sily. Zavítame do turistického centra Miraflores, odkiaľ môžeme pozorovať lode v prieplavu. Popoludní návrat do mesta, nocľah.

3. deň GATUN LAKE

Raňajky, naozaj výnimočný celodenný výlet loďou na jazero Gatun Lake, ktoré vzniklo ako súčasť prieplavu zatopením lužných dažďových pralesov v centrálnej časti Panamy. Umelé jazero je ohromný ekopark s radom ostrovov, čo sú bývalé vrcholky kopcov. Sú porastené tropickou vegetáciou a žije tu veľký počet druhov vtáctva a zveri. Počas Vašej plavby budeme pozorovať nielen vtáky, opice a nespočetne rastlín, ale dostaneme sa aj do tesnej blízkosti námorných lodí, ktoré jazerom plavia na ceste z Karibiku do Pacifiku alebo smerom opačným, fascinujúci pohľad, obed na lodi v cene. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách, nocľah.

4. deň PANAMA CITY – SAN CARLOS

Raňajky, ranný transfer na letisko Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do kantónu San Carlos nám potrvá cca tri hodiny. San Carlos ponúka krajinu neobyčajnej krásy, ktorú tvoria husté lesy, lagúny, poľnohospodárska políčka, rieky a prírodné horúce pramene. Najväčším lákadlom je činná sopka Arenal týčiace sa do výšky 1657 m Príchod do hotela, ubytovanie, nocľah.

5.deň NP ARENAL - BALDI HOT SPRINGS

Raňajky, ráno odchod do oblasti vulkánu Arenal. Tento vulkán už viac ako štvrť storočia chrlia nepretržite lávu z pažeráka vo výške viac ako tisíc metrov nad okolitou krajinou. Jedinečný pohľad na činnú sopku obklopenou tropickým pralesom plným kvetov, vtákov a zvierat nenechá nikoho chladným. Romantický pohľad dokresľuje i jazero Arenal, ktoré je súčasťou národného parku. Popoludní krátky trek pod sopku, všetko v bezpečnej vzdialenosti, ale po miestach z ktorých je nádherný výhľad na sopku aj vodopády v blízkosti. Môžete zažiť aj trochu adrenalínu na lanách zavesených v pralese - spúšťanie na tzv opičí dráhe. Laná sú dlhé od 200 do 800 m, ďalej navštívime Baldi Hot Springs, čo sú kúpele s viac ako 30 bazéniky, prepojených cestičkami, malými bazénmi a kaskádovitým vodopády, večere priamo v kúpeľoch, transfer do hotela, nocľah.

6. deň ARENAL - MONTEVERDE

Raňajky, dopoludňajšie program začneme transferom do Monteverde, ubytovanie v hoteli, popoludní návšteva Národného parku Selvatura. Unikátne miesto, kde je v džungli natiahnuté unikátnych 8 mostov rôznych dĺžok (od 50 m do 170 m) v dažďovom pralese vo výške do 60 metrov. Pozorovanie divokej prírody okolo, vhodné pre všetky vekové kategórie, návrat do hotela, nocľah.

7. deň MONTEVERDE

Raňajky, poldenný výlet do rezervácie Monteverde Cloud Resort, ktorá je jednou z najznámejších rezervácií v oblasti Strednej Ameriky. Jedná sa o tropický dažďový prales vo výške 1400 m známy skoro stopercentné vlhkosťou. Žije tu viac ako 450 druhov vtákov a jedná sa o veľmi autentické miesto. Popoludní nás čaká dvojhodinová prehliadková trasa rodinné eko farmy, kde sa zoznámime s pestovaním cukrovej trstiny, kávy, avokáda, banánov a iných produktov. Ďalej spracovaním plodov, výroba hnedého cukru. Ochutnáme aj Gusto, alkohol, ktorý sa vyrába z cukrovej trstiny, návrat do hotela, nocľah.

8. deň GUANACASTE

Raňajky a dopoludňajšie transfer na severné pobrežie Tichého oceánu. Pôjdeme krásnou divokou prírodou k najkrajším plážam Kostariky do letoviska Guanacaste. Ubytovanie, obed a popoludní budeme mať dostatok času na relaxáciu na pláži, možnosť prenájmu kajakov. Večera, nocľah.

9. deň GUANACASTE – PEŇAS BLANCAS – GRANADA

Raňajky, odchod k hranici s Nikaraguou. Po prekročení hranice v Penas Blancas Vás čaká transfer do koloniálneho historického mesta Granada, ktoré leží na úpätí vulkánu Mombacho. Mesto je plné prekrásnych budov postavených v duchu kastilských tradíciou, miestna katedrála bola postavená v neoklasickom štýle. Za preskúmanie určite stojí aj miestne kostoly - La Merced, Javelta a opevnený chrám San Francisco. Ubytovanie, nocľah.

10. deň VULKÁN A MARKET MASAYA

Raňajky, odchod k prehliadke Masaya Market, kde budete mať možnosť obdivovať remeselnú zručnosť miestnych umelcov. Pokračovanie k rovnomennému vulkánu, kde najprv vzhliadnete kráter Santiago, potom sa zoznámite s vulkanickými jaskyňami a ich obyvateľmi - tropickými netopiere. Lávovým podzemným tubusom sa vybavení prilbami a svetlami dostanete až do vnútorného krátera vulkánu, odkiaľ už za tmy budete sledovať jazero žeravé variacej sa lávy ... nie je veľa miest na svete, kde môžete zažiť také predstavenie?!! Návrat do Granady v neskorých hodinách, nocľah.

11. deň GRANADA – JAZERO NICARAGUA

Po raňajkách prehliadka mesta Granada, všetkých kultúrnych a historických zaujímavostí. Po obede prejazd k ohromnému jazeru Nicaragua, ktoré je najznámejším jazerom v Nikarague. Je približne 65 km dlhé a 25 km široké. Na juhozápadnom brehu jazera leží mesto Managua, ktoré je hlavným mestom Nikaraguy.Výlet privátne loďou po jazere ku 354 ostrovom s názvom Las Isletas. Prekvapujú množstvom vegetácie (počet mango stromov na súostrovie je ohromujúci) a živočíchov, hlavne potom vtákov. Ostrovy boli vytvorené masívne erupcií Mombacho Volcano. Pozoruhodná prechádzka po ostrovoch, ktoré slúži ako k životu domorodých ľudí, tak aj k cestovnému ruchu. Návrat do hotela, nocľah.

12. deň MANAGUA

Raňajky, transfer do hotela, kratšia prehliadka mesta, Managua je hlavným mestom Nikaraguy. Mesto je umiestnené na južnom pobreží jazera Manage (tiež známe ako Xolotlan) a nachádza sa v nadmorskej výške 970 mnm Odchod na letisko, odlet z Managua do Prahy.

13. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy Váš krásny zájazd ukončí.

CENA ZAJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú prepravu Praha - Panama City / Managua - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • ubytovanie v hoteloch 3* s raňajkami
 • miestneho delegáta a sprievodca CK
 • všetky transfery klimatizovaným autobusom
 • prepravy loďou
 • výlety a vstupy do pamiatok
 • 3x obedy
 • 3 x večera

CENA ZAJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 449, - EUR
 • víza a vstupné poplatky do krajín
 • letiskové poplatky Kostarika 26, - USD na osobu
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.