Pamiatky UNESCO a kúpele južného Maďarska

Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň: Odchod z Bratislavy v ranných hodinách cez Győr do Pannonhalma. Možnosť prehliadky benediktínskeho opátstva založeného v roku 996 svätým Štefanom , prvým uhorským kráľom ( UNESCO ) . Potom Veszprém , prechádzka centrom . Odchod do Tihany - mestečko na polostrove nad jazerom Balaton . Návštevu skanzenu ľudovej architektúry ( UNESCO ) , malá turistika , možnosť ochutnávky tradičnej a vyhlásenej rybacej polievky halászlé v jednej z mnohých krčmičiek . Ubytovanie v hoteli .


2. deň: Po raňajkách odchod prievozom cez jazero Balaton do Siófoku - prechádzka najväčším letoviskom na južnej strane Balatonu . Pécs - prehliadka mesta známeho ako Sopianae už v dobe Rimanov , v ktorom Turci a zanechali množstvo islamských pamiatok . Prehliadka pohrebných komôr z rímskeho obdobia ( UNESCO ) a dómu - bývalej mešity . Popoludní kúpanie v termálnych kúpeľoch v Dombóvár , fakultatívne večera v maďarskom štýle , ubytovanie , nocľah .


3. deň: Po raňajkách odchod do Harkány , kúpanie v jedných z najväčších termálnych kúpeľov Maďarska . Popoludnie strávime vo vinárskej oblasti Villány - Siklós , tunajšie vinohrady sú malebne umiestnené na svahoch pohoria vulkanického pôvodu . Vína z tejto oblasti sú odborníkmi považované za najlepšie z celej krajiny . Môžeme navštíviť aj tradičné pivnice s degustáciou a nákupom vína . Navečer návrat na ubytovanie , nocľah .


4. deň: Po raňajkách odchod do Zalakaros - vyhlásených termálnych kúpeľov v blízkosti západného brehu Balatonu . Tunajší kúpeľný areál, vybudovaný na termálnom zdroji s teplotou vody 96 °C , patrí k najväčším a najkrajším v Maďarsku. Zastrešené a otvorené bazény a rozmanitá ponuka služieb uspokojí všetkých priaznivcov odpočinku a zábavy . Popoludní prejazd po severnom brehu Balatonu vinárskou oblasťou Badacsony na svahoch rovnomennej hory týčiacej sa nad jazerom , možná ochutnávka miestnych vín vrátane ich nákupu . Zastávka v mestečku Tapolca , ktorého najväčšou atrakciou je Tavasbarlang - Jazerná jaskyňa , ktorú nájdete v srdci mesta . Potom zastávka pod hradom Sümeg - najväčšia a najlepšie zachovaná hradná zrúcanina v krajine . Odjazd domov , návrat do Bratislavy vo večerných hodinách .Základná cena zahŕňa:
Doprava luxusným autokarom , 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v 2-lôžkových izbách , služby odborného sprievodcu a poistenie voči insolventnosti CK.

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, prípadné pobytové taxy, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Orientačné ceny vstupov: Pécs - pohrebné komory 1200 HUF ( študenti a seniori 600 HUF ) , termálne kúpele cca 1500 HUF , maďarská večera cca 2500 HUF ; Badacsony - degustácia 1500 HUF ; Tapolca - jaskyne 1200 HUF ; kúpele Dombóvár cca 2000 HUF ; Zalakaroš cca 2100 HUF (ceny z minulej sezóny)

Názor CK:
Záujímavý autobusový zájazd kde počas 4. dní okrem iného navšťívite - PANNONHALMA - VESZPRÉM - TIHANY - BADACSONY - HARKÁNY - ZALAKAROŠ