Ostrov Elba, Florencia a šikmá veža v Pise s kúpaním

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Objavte zelený raj – ostrov Elba, kde navštívite hlavné mesto ostrova a poobede si vychutnáte relax na krásnej pláži. Spoznajte Florenciu – hlavné mesto Toskánska a nevynecháte ani slávnu šikmú vežu v Pise.

Program:
1.deň:
odchod zo Slovenska v poobednajších hodinách.


2.deň:
ráno príchod do talianskeho prístavného mestečka Piombino, odkiaľ sa trajektom preplavíte na ostrov Elba, ktorý sa nazýva aj "malý zelený raj" a zostane navždy spätý s Napoleonom. Navštívite najznámejšie a hlavné mesto Elby – malebné a živé Portoferraio, kde bol vo vyhnanstve Napoleon.
Mestečko si zachovalo stredovekú atmosféru. Nad mestom sa týči mohutná obranná pevnosť, ktorá sama o sebe stojí za prehliadku, cestou prejdete malebnými stredovekými uličkami. Navštíviť môžete aj kostol Chiesa della Misericordia, kde sa pravidelne každý rok usporiadava omša na deň, keď Napoleon zomrel.
Nájdete tu plno  obchodíkov, kaviarničiek a reštaurácii. Poobede môžete relaxovať na jednej z krásnych pláži krištáľovo čistého mora, nakoľko more je tu naozaj priezračné a veľmi čisté.
Podvečer sa trajektom preplavíte späť na pevninu a zastavíte sa v Pise na "Námestí zázrakov" s dómom, baptistériom a slávnou šikmou vežou. Večer  sa odveziete do hotela, kde sa ubytujete. Nocľah.


3. deň:
po raňajkách navštívite hlavné mesto Toskánska - známu Florenciu. Florencia, to je umenie, vynikajúca talianska kuchyňa, najlepšie talianske vína a literatúra. Môžete sa sem neustále vracať, ale nikdy neuvidíte všetko.
Toto mesto sa bude navždy spájať s architektúrou a umením. Hlavné mesto Toskánska je zapísané do Svetového zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Florencia sa spája s mnohými prívlastkami ako mesto umelecké, renesančné, historické, ale i s menami ako Alighieri, Donatello, Michelangelo...
Začnete prehliadkou najvýznamnejších historických pamiatok, ktoré toto nádherné mesto ponúka, pozriete si kostol St. Groce, ďalej bude nasledovať Piazza Signoria, Dómske námestie s dómom Santa Maria del Fiore, baptistérium, kostol San Lorenzo, most Ponte Vecchio a kto bude mať záujem, môže si vychutnať výhľad z terasy Piazzale Michelangelo na krásnu panorámu mesta. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.


4.deň :
návrat na Slovensko v ranných hodinách.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku ostrova Elba
prehliadku Florencie
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
príplatok za jednolôžkovú izbu 25 € / osoba / noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € 
poplatok za dvojsedadlo 95 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )


nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz)
Sereď 8 € (garantovaný zvoz)
Trnava 8 € (garantovaný zvoz)
Bratislava 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do mesta Florencia  10 € /osoba( poplatok je rozpočítanný na počet miest v autobuse )
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do mesta Pisa 6 € / osoba ( poplatok je rozpočítanný na počet miest v autobuse )
trajekt na ostrov Elba cca 32 € /osoba


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.