phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

okúzľujúca WROCLAW a okolie

Dolnosliezke vojvodstvo, Poľsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu1.deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod do Brzegu, v ktorom sa nachádza zámok slezských Piastovcov, známy aj  ako Slezský Wawel. V objekte sídli Múzeum slezských Piastovcov, ktoré zoznamuje návštevníkov s dejinami mesta,  slezských Piastovcov a prezentuje tiež slezské sochárstvo a maliarstvo. V zbierkach múzea sa nachádzajú aj sarkofágy  lehnicko-brežských kniežat a stredoveký lovecký luk. Presun do mesta Wroclaw – štvrté najväčšie mesto Poľska, nazývané aj  ,,poľské Benátky“, krátke zoznámenie sa s mestom zloženým z 12 ostrovov a viac ako 100 mostov, odchod na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, prehliadka mesta Wroclaw, ktoré je právom považované za jedno z najkrajších miest v Poľsku. Prechádzka mestom  – ostrov Tumski s gotickou katedrálou sv. Jána Krstiteľa, Tumski most, trhové námestie, radnica, stredoveké domy Janko a  Marienka, kostol sv. Alžbety, Vroclavská univerzita s historickou Aulou Leopoldina, Raclawická panoráma, park Szczytnicki s  Japonskou záhradou, Hala storočia (UNESCO), Multimediálna fontána, individuálne voľno, návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, návšteva zámku Ksiaz – tretí najväčší zámok v Poľsku s viac ako 400 miestnosťami, postavený na skalnatom  výbežku nad riekou Pełcznica, ktorý ponúka svojim návštevníkom krásne zámocké interiéry a tajomné podzemné chodby  vybudované počas 2. svetovej vojny. Presun ku Kostolu mieru (UNESCO) vo Swidnici, najväčšiemu drevenému kostolu v  Európe, s nádherným barokovým interiérom. Odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.