phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Okruh Saudskou Arábiou

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet do Bahrajnu, odbavenie 2 hod pred odletom.

2. deň PRÍLET DO BAHRAINU

Prílet do kráľovstva Bahrajn, okružná prehliadka hlavného mesta a pokračovanie do saudského významného prístavného a obchodného centra Dammamu, ubytovanie vo štvorhviezdičkovom hoteli, nocľah.

3. deň DAMMAM

Raňajky. Prehliadka moderného múzea spoločnosti Aramco, tiež sa pozriete do národného múzea v Dammame. Popoludní transfer do hlavného mesta Saudskej Arábie Rijádu. Kedysi púštna dedina, ktorá sa premenila v komfortné mesto s modernou architektúrou. Ubytovanie v hoteli. Nocľah.

4. deň RIJÁD

Raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Rijád, uvidíte starobylú štvrť Da-rijah, kde začala história dynastie Saudov. Prezrieme si hlinenú pevnosť Masmak pochádzajúcu z 19. storočia. Ďalšia zastávka bude vo skvelom Dira Suku a na trhu s ťavami. Nakoniec navštívime Národné múzeum histórie a archeológie. Nocľah.

5. deň AL JOUF - DAMAT AL JANDAL

Raňajky. Odlet do mesta Madinah. Popoludní prehliadka Sakaka, nad ktorým sa týči stredoveký hrad. Prezrieme si veľkú starú studňu. Neďaleko Sakaka (cca 30 km) sa nachádza miestny Stonehenge menom Rajajil, ktorý tvorí niekoľko do kruhu zostavených skupín menhirov. Pochádzajú pravdepodobne zo samudajských dôb. Prehliadka mesta Damat Al Jandal, pri ktorom sa týčia ruiny strážneho hradu, ktorý stával na bývalej obchodnej ceste vedúcej od Červeného mora na východ. Hneď vedľa hradu v Damat Al Jandal - Al-Marid, sa nachádzajú čiastočne rekonštruované vykopávky tzv. Omarove mešity. Minaret mešity je považovaný za najstarší v regióne. Na večer ubytovanie v hoteli. Nocľah.

6. deň AL ULA

Raňajky. Transfer do Al Ula mesta z počiatku 11. storočia, ktoré je vstupnou bránou k nabatejským ruinám, ktoré postavila rovnaká civilizácia ako jordánske mesto Petra. Po prehliadke mesta ubytovanie v hoteli. Nocľah.

7. deň MADAIN SALEH

Raňajky. Prehliadka zabudnutého červeného púštneho mesta datovaného 3000 rokov pred Kristom. Po prehliadke sa ďalej pozriete na miesto v Madain Saleh, kde nájdete 131 hrobiek s nápismi v aramejčine, výlet vrátane poldennej tour na jeepoch. Nocľah.

8. deň HAIL - JUBBAH

Raňajky. Transfer do mesta Hail. Po stáročia bolo mesto nazývané "kľúč púšte", pretože leží pri severných hraniciach a slúžilo ako hlavný prechod pre pútnikov a obchodníkov. Ďalšou zastávkou bude mesto Jubbah, kde sa nachádza súkromné múzeum Al Naif Palace. Večer odlet do mesta Džidda. Nocľah.

9. deň DŽIDDA

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta Džidda. V meste môžete navštíviť množstvo zaujímavých múzeí, napríklad Mestské múzeum, ktoré sa nachádza v dvesto rokov starej budove postavenej z koralov Červeného mora. Voľný program – plážová promenáda, trh Alawi, špecializovaný na parfumy alebo prechádzka v kľukatých uličkách starého mesta. Večer odlet do mesta Abha a ubytovanie v hoteli. Nocľah.

10. deň SOUDA - HABALA

Raňajky. Celodenný výlet do pohoria Souda, návšteva typickej dediny Habala, prejazd do mesta Khamis Mushayat a do modelovej dediny - folklórneho múzea Bin Haman Asir. Nocľah.

11. deň NAJRAN

Raňajky. Prejazd pozoruhodnou krajinou do Narjanu, cestou navštívime typické okolité dediny. Ďalej prehliadka mesta Narjan, domov s jemenskou architektúrou, Najaránskej pevnosti a múzeum. Ubytovanie v hoteli. Nocľah.

12. deň AL FAU - BIR HIM

Raňajky. Navštívime Al Fau a Bir Himu - archeologické vykopávky, cesta púšťou na jeepoch. Nocľah.

13. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Odlet do Rijádu a späť do Prahy/ Viedne.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Bahrajn a Rijád – Praha (s medzipristátím) - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety v Saudskej Arábii
12 x nocľah v hoteloch s polpenziou počas pobytu
všetky transfery počas pobytu
českého sprievodcu (min. 12 osôb)
vstupy do pamiatok


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 249,- EUR
vízum do Saudskej Arábie 60,- EUR
bakšišné
cestovné poistenie ECP 2,70 EUR/osoba/deň


Poznámka: v cestovnom pase nesmie byť pečiatka z izraelských hraničných prechodov.