phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Okruh Omán - Dubaj - Katar

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy v popoludňajších hodinách do Dubaja a následne do Ománu.

2. deň OMÁN
Prílet do Ománu v nočných hodinách, transfer do hotela, nocľah.

3. deň MUSCAT
Raňajky. Poldenná prehliadka mesta Muscat. Pri prechádzke si spomeniete na rozprávky tisíc a jednej noci. Mesto dýcha pokojom , farbami , má veľmi príjemnú atmosféru. V Muscate navštívite : palác múdrosti , rybí trh a starý tajuplný trh Mutrah a tiež mešitu milovaného sultána s najväčším kobercom na svete. Obed. Voľný čas na Vašu prehliadku mestom. Nocľah .

4. deň RELAX NA PLÁŽI (WAHÍBA)
Raňajky. Odpočinok a relaxácia na Vašej piesočnatej pláži pri hoteli , kúpanie. Môžete sa tiež vydať na výlet do púšte Wahíba . Nocľah .

5. deň NIZWA, BAHLA, JIBRIN
Raňajky. Transfer do Nizwa . Toto mesto imámov leží vo vnútrozemí Ománu , tu si prehliadnete palmovú oázu a pevnosť v tieni zelených hôr Jabal al Achdar . Z Nizwa odchod do mesta Bahla . Toto mesto je magické svojou minulosťou , väčšina miestnych ľudí sa ho bojí kvôli jeho čarodejníckej povesti. Tu navštívite pevnosť Bahla Fort, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Z mesta Bahla transfer do mesta Jibrin , kde navštívite púštnu pevnosť, ktorá je tiež zapísaná na zozname UNESCO. Na večer príchod do Spojených arabských emirátov , emirát Abú Dhábí a oáza Al Ain . Nocľah .

6. deň Al AIN
Raňajky. Prehliadka mesta Al Ain , ktoré je jediným zdrojom pitnej vody , zároveň bývalé hlavné mesto púštneho emirátu . Toto mesto je tiež rodisko Najanovcov , vládcov Emirátov . Potom odchod do najznámejšieho mesta, Dubaja. Nocľah .

7. deň DUBAJ
Raňajky. Prehliadku začnete ulicou Sheikh Zayeed Rd , ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity , ďalej potom palác vládcov Muhammada al Maktooma , človeka s víziou , ktorá prekračuje našu dobu. Potom plavba cez Dubai Creek , zlatý bazár, ťavie závodisko Nad Al Sheba , luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja sedemhviezdičkový hotel Burj Al Arab , tyrkysová pláž a nakoniec prehliadka najvyššej budovy sveta Burj Khalifa . Nocľah .

8. deň DUBAJ
Raňajky. Nákupy v luxusných centrách a lyžovanie v Emirates Mall. Návšteva zlatého bazáru . Nocľah .

9. deň KATAR
Raňajky. Odlet do Kataru . Transfer do 4 hviezdičkového hotela v centre Dohy (tu žije 90 % obyvateľov tohto štátu ). Prehliadka ťavieho trhu ( naučíte sa rozoznávať sudánsku ťavu od saudskoarabskej ťavy ), potom je pre odvážlivcov pripravená ochutnávka ťavieho mlieka. Nocľah .

10. deň DOHA -PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Návšteva centra starej Dohy a tiež modernej štvrti , ktorá je plná mrakodrapov. Voľno. Transfer na letisko. V nočných hodinách odlet do Prahy. Možnosť predĺženia pobytu v Katare v hoteloch pri mori.

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha - Muscat - Doha - Praha s medzipristátím (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety vrátane letiskových poplatkov
všetky transfery na mieste pobytu
9x nocľah v 3* a 4* hoteloch
raňajky po dobu celého pobytu
českéko sprievodcu (min. 12 osôb)
miestneho spievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 249,- EUR
vízum Omán - 55,- USD, Katar - 100,- EUR
bakšišné
vstupy do pamiatok
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň