phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Nórsko - zlatý trojuholník

Nórsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Čítali ste romány od Jo Nesba? Prekladali sme ich my. A pripravili sme pre vás opäť lepší program v Nórsku. Najnórskejšie mesto sveta (UNESCO), najdlhší fjord a najväčší ľadovec. Najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšia cesta Nórska, slávna Cesta trollov. Oba fjordy UNESCO, najzápadnejšie miesta Škandinávie a záver v Oslo, kde sa ozaj dobre žije.

 

Program:

1. deň:
Odlet do Nórska. Čaká nás krajina fjordov a hneď najnórskejšie mesto na svete. BERGEN: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami. Domy drevených obchodníkov ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu (UNESCO), najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Kúpite si domov losiu, či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani.

2. deň:
Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) k nášmu prvému vodopádu STEINSDALSFOSSEN, ktorý patrí k najkrajším v Nórsku. Chodil ho obdivovať 25 rokov každoročne už nemecký cisár Viliam II. Príchod do historického hotela v srdci nórskej prírody. Počujete to ticho? Toto je Nórsko.

3. deň:
Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! Po serpentínach najstrmšej cesty Nórska (sklon 18 stupňov) k fjordu NAEROYFJORD. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m. Drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov).Stojíte uprostred tunela, nad hlavou máte kilometer skaly. Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Ľadovec Boyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY.

4. deň:
Návšteva najzápadnejšieho cípu Nórska. Atmosféra konca sveta. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Atlantický oceán a Vy. Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká hodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje topcestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

5. deň:
Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Smerujeme k najkrajšiemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o trolloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Fjord opustíme po Orlej ceste a presunieme sa k výhľadu, ktorý Vám vyrazí dych. Cestou trollov k spánku pri našom poslednom fjorde.

6. deň:
Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Lillehammer – výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Je to už 20 rokov. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Mjosa – najväčšie jazero Nórska, Hamar – najväčšie nórske mesto, ktoré neleží pri mori, a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala. Vstupujeme do hlavného mesta Nórska. OSLO a jeho famózny Vigelandov park. Ubytovanie v absolútnom centre mesta.

7. deň:
Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme Vám prečo. Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjorvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

8. deň:
Rozlúčka s Nórskom a odlet domov.

Cena zahŕňa:

  • medzinárodná letenka
  • ubytovanie v 3* hoteloch
  • raňajky, všetky transfery
  • slovenský sprievodca
  • cestné poplatky
  • vláčik na vyhliadku nad Bergenom
  • informačný materiál
  • poistenie proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, inú stravu.