Nezabudnuteľný Silvester v historickom Ríme a vo Vatikáne

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zažite nezabudnuteľný Silvester a Nový rok vo večnom meste – v Ríme, v jednom z najnavštevovanejších miest sveta. Rím Vás jednoznačne nadchne. Mestu, ktoré založil Romulus a Rémus na siedmych kopcoch, právom patrí prívlastok "večné". Tak ako sa hovorí, že "všetky cesty vedú do Ríma", tak v Ríme vedú všetky cesty k nádherným historickým pamiatkam. Rím je svet sám o sebe, kolíska európskej civilizácie, je to jedno obrovské múzeum pod šírym nebom, osviežené šarmom talianskej metropoly. Mesto Vás upúta množstvom fontán, múzeí, galérií, chrámov, palácov... Každý si tu nájde niečo, či už milovníci histórie, architektúry, módy alebo umenia. My sme pre Vás vybrali to najlepšie, čo môžete v Ríme vidieť a taktiež zažiť nezabudnuteľný Silvester v jednom z najznámejších miest sveta.

Program zájazdu :


1.deň :
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách z jednotlivých nástupných miest.

2.deň :
príchod do Ríma v ranných hodinách.  Začnete prehliadkou Vatikánu – najmenšieho štátu na svete (Bazilika  sv. Petra,  Svätopeterské námestie....), ďalej si prehliadnete Anjelský hrad, Piazza Navona, poprípade osobné voľno. Večer odchod na hotel. Ubytovanie. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách sa zastavíte  v Lateránskej bazilike a neskôr Vás ohromí Rímske koloseum – najväčší amfiteáter, ktorý bol kedy v dejinách postavený. Ďalej si prehliadnete Forum Romanum a deň ukončíte silvestrovskou atmosférou v tomto nádhernom historickom meste s neobyčajným šarmom na Piazza Navona alebo Piazza del Popolo. Voľný silvestrovský program. Po polnoci návrat do hotela. Nocľah.

4.deň :
po raňajkách odchod do historického centra Ríma, kde na Vás čakajú ďalšie pozoruhodné a nádherne miesta, ktoré toto slávne mesto ponúka – Španielske námestie, Fontána di Trevi, gotický chrám Santa Maria sopra Minerva, Pantheon... Individuálne voľno. Večer odchod autobusom na Slovensko.

5.deň :
príchod na Slovensko.   Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
autobusová doprava
2 x hotelové ubytovanie
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Ríma
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka - 7 € ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
povinný príplatok na každého turistu za vstup autobusu do Ríma v deň Silvestra - 8 € /osoba 
prípadná pobytová taxa na hoteli cca - 2 € / osoba / noc (platí sa priamo na mieste)
príplatok za jednolôžkovú izbu - 25 € / osoba / noc 
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / osoba / deň
kupola baziliky sv. Petra - 5 € / výťahom 7 €
Vatikánske múzeá + Sixtínska kaplnka - 25 € / osoba
Koloseum + Forum Romanum - 16 € / osoba
lístok na metro - 1,50 € / jedna cesta


nástupné miesta a príplatky :
Nitra 10 € ( garantovaný zvoz ) Sereď 10 € ( garantovaný zvoz ) Trnava 10 € ( garantovaný zvoz ) Bratislava – bez príplatku. Všetky nástupné miesta sa budú realizovať. 

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.