Cena

local_offer Od 569 €
event_available

26. 6. 2020 / 10 dní

people
restaurant

Polpenzia

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time10 dní
 • event_available termíny od 26. 6. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1071841

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Zájazd spája dni odpočinku pri mori s návštevou veľmi atraktívnych miest Kampánie - starobylej časti krajiny opradenej mýtmi o Ikarovi , Sybille či Sirénach , ktoré vábili námorníkov do vôd v blízkosti Sorrenta . Navštívime Neapol , ktorý patrí k jedným z mála miest , kde sa ešte nevytratil duch staroveku . Spoznáme očarujúce pobrežia Costiera Amalfitana , ostrov Capri v Neapolskom zálive , Vezuv aj Pompeje . Uvidíte s nami miesta ako : RÍM - CASERTA - NEAPOL - POMPEJE - HERCULANEUM - VEZUV - OPLONTIS - POSITANO - OSTROV CAPRI - CAPRI - ANACAPRI - MODRÁ JASKYŇA - SALERNO - AMALFI - ATRANI - SMARAGDOVÁ JASKYŇA - RAVELLO - SORRENTO


Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Popoludní odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto).


2. deň:

Ráno príchod do Ríma, prehliadka najvýznamnejších pamiatok hlavného mesta - nenecháme si ujsť majestátnu baziliku sv. Petra , pradávnu slávu Fora Romana - ktoré bolo v antickom Ríme obchodnou promenádou , spoločenským i náboženským centrom , slávne Koloseum - vybudované cisárom Vespaziánom , Kapitol , fontánu di Trevi - najslávnejšiu fontánu v Ríme , tento barokový skvost zobrazuje Neptúnov kočiar, turistický magnet Španielske schody . Po prehliadke odídeme na ubytovanie .


3. deň:

Pobyt pri mori .


4. deň:

Po stopách juhotalianskych kráľov . Navštívime turistickú atrakciu Taliansko - kolosálny zámok Palazzo Reale ( UNESCO ) v casero , blížiace sa rozmermi k Versailles , s viac ako tisíckou izieb , veľkolepými schodiskami , prekrásnou záhradou s fontánami a okrasnými vodnými dielami . Práve tu natáčal George Lucas zábery interiérov kráľovskej rezidencie kráľovnej vo filme Hviezdne vojny . NEAPOL , ležiaci v samotnom centre Kampánie a jedno z mála európskych miest , kde sa ešte nevytratil duch staroveku - historické centrum Centro Storico - hlavné duchovné centrum Duomo , Santa Lucia , hrad Castel Nuovo , kráľovský palác Palazzo Reale a kostol San Francesco di Paola na Piazza del Plebiscito .


5. deň:

Po stopách vulkanickej erupcie . Prvou zastávkou budú POMPEJE - veľkolepý príklad starorímskeho mesta zničeného erupciou sopky . Prehliadka mesta , v ktorom sa zastavil čas a všade okolo na nás dýcha atmosféra vzdialenej minulosti . Skamenené HERCULANEUM - jedna z najlepšie zachovaných antických pamiatok , rímske rybárske mesto a prístav s podobným osudom ako neďaleké Pompeje , ktoré roku 79 n.l. po výbuchu Vezuvu kompletne zmizlo v 16 metrovej vrstve bahna .


6. deň:

Pobyt pri mori . Dopoludnia možnosť výletu na VESUV, výjazd na sopku nad Neapolom, prechádzka s nádhernými výhľadmi. Popoludní fakultatívne výlet k vile Sabiny Poppei v OPLONTIS a do exkluzívneho POSITANA.


7. deň:

Pobyt pri mori alebo fakultatívny celodenný výlet na ostrov CAPRI , kde nájdeme všetko , čo charakterizuje atmosféru Stredomoria . Masívne vápencové skaly , ktoré vystupujú kolmo nahor z priezračnej modrej vody , tak vyzerá ostrov z diaľky . Najnavštevovanejší ostrov Tyrhénskeho mora , ktorý bol už v stredoveku pobytovým miestom cisárov Augusta a Tibéria , možnosť okružnej plavby okolo ostrova , návšteva mestečka Capri s vybielenými kamennými domami a Anacapri . Milovníkom prírodných scenérií odporúčame výlet člnom k najväčšej pozoruhodnosti ostrova Modrej jaskyni ( Grotta Azzurra ) . Individuálne voľno na posedenie v početných miestnych kaviarničkách , kde môžeme ochutnať preslávený insalata caprese alebo ravioli caprese ( ravioli plnené ricottou a bylinkami ) .


8. deň:

Po stopách apoštolov a Normanov . Odídeme do Salerna - katedrála sv. Matúša s hrobom jedného z evanjelistov , prechádzka po promenáde a fakultatívny lodný výlet pozdĺž amalfitánskeho pobrežia - Costiera Amalfitana ( UNESCO ) , do najkúzelnejšej oblasti Kampánie , kde voňavé háje citrónovníkov pokrývajú útesy , ktoré vzápätí miznú pod modrou hladinou , belostné vily prilepené na strmých svahoch . Navštívime stredoveké AMALFI s dómom sv. Ondreja s krásnou polohou pri mori . Prechádzka do Atrani , mestečka nalepeného na Dračom kaňone a miesta. Fakultatívne návšteva Smaragdovej jaskyne ( cca 20 € ) alebo výlet miestnou dopravou vysoko do kopcov nad Amalfi do elegantného Ravello ( cca 6 € ) , mestečka zaveseného medzi morom a oblohou s neskutočnými výhľadmi a krásnymi záhradami ( Villy Cimbrone a Villy Rufolo ).


9. deň:

Pobyt pri mori alebo fakultatívne výlet do malebného mestečka na skalnej plošine - SORRENTA, ktoré je pomenované podľa bájnych Sirén. Popoludní odchod z hotela. Cesta domov.


10. deň:

Predpokladaný návrat do Brna a následne do Bratislavy v popoludňajších hodinách .


Ubytovanie:
Hotel *** - prímorské letovisko Torre del Greco - 2lôžk . izby s príslušenstvom


Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 7 x ubytovanie v 3* hoteli, 7 x polpenziu, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, fakultatívne výlety, pobytové taxy , príplatok za 1/1 izbu 192,- eur , komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu

mapMapa