phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Moskva, metropola Ruska LETECKY

Moskva - Moskva, Rusko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu


Popis a program zájazdu:
Červené námestie s rozprávkovým chrámom, megalomanské stavby, ruské umenie, skvelá gastronómia, vodka, matriošky, najkrajšie stanice metra, Lenin, Kremeľ... to všetko sa  vynára, keď sa povie Moskva...

Program zájazdu :
1.deň:
odlet do Moskvy v poobedňajších hodinách. Prílet do Moskvy. Presun na hotel. Ubytovanie.

2.deň:
po raňajkách navštívite Červené námestie, ktoré je impozantné svojou veľkosťou a majestátnosťou. Na najznámejšom námestí, ktoré je hlavným centrom diania, sa nachádza rozprávkový chrám Vasilija Blaženého s farebnými kupolami. Uvidíte sídlo parlamentu a prezidenta - Kremeľ, symbol sily, moci a nedobytnosti Ruska. Budete sa môcť dotknúť najväčšieho zvonu a kanónu sveta. Dozviete sa, nielen to, že kanón nikdy nevystrelil, ale aj to, že zvon nikdy nebil. Pozriete sa aj do obchodného domu GUM, ktorý je najväčším obchodným domom v Rusku a patrí k najväčším obchodným domom sveta.  Nájdete tu množstvo značkových obchodov. Vstup do mauzólea V.I. Lenina len podľa aktuálnej situácie. Poprechádzate sa najdrahšou ulicou v meste Tverskaja a uvidíte aj budovu smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3 deň:
po raňajkách navštívite ako prvé Múzeum vodky, kde sa dozviete, čo je to skutočná vodka, kedy sa začala jej výroba a akú rolu hrala v dejinách Ruska. Uvidíte fľaše vodky rôznych tvarov a veľkostí. Pýchou múzea je fľaša vyrobená v roku 1862. Dozviete sa z čoho sa vodka pije, aké vodky boli obľúbené medzi rôznymi sociálnymi skupinami a rôzne iné pikošky. Tradičné suveníry si budete môcť nakúpiť na najväčšom blšom trhu, individuálne voľno.  Neskôr sa  presuniete k pamätníku 2. sv. vojny s parkom, fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Večer si prejdete najluxusnejšie stanice metra. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

4.deň:
po raňajkách prechádzka po najrušnejšej ulici Arbat, ktorá patrí k najstarším v ruskej metropole, bývalý domov obchodníkov a remeselníkov. Medzi najzaujímavejšie domy patrí dom číslo 53, kde sa jeden čas zdržiaval slávny ruský básnik A.S. Puškin. Má tu svoje múzeum aj pamätník. V prípade záujmu budete môcť navštíviť jednu z najznámejších svetových obrazární Treťjakovskú galériu, ktorá vlastní jednu z najväčších zbierok ruského výtvarného umenia. Uvidíte aj jeden z najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

5.deň :
po raňajkách odlet z Moskvy do Bratislavy. Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava- Moskva - Bratislava
JE POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Moskvy
4 x
hotelové ubytovanie v kategórii min. 3*
4 x raňajky
príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%


V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu
 40 € / osoba / noc
transfér letisko - Moskva - letisko - 
cca 35 € / osoba
víza do Ruska -
 105 € ( vybavuje CK )
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / osoba / deň (nevyhnutné mať uzatvorené cestovné poistenie pre vydanie víz na vstup do Ruskej federácie )
lístok na metro
 - 55 rublov ( cca 0,8 Eur ) - jedna jazda
podpalubná batožina do 20 kg
 - 80 €
Treťjakovská galéria
 - 10 € / dospelá osoba
Kremeľ
 - 18 € / dospelá osoba
certifikovaný sprievodca v Moskve
 - cca 25 € / osoba

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.