Zľava 8%

local_offer Od 2 428 € 2 238 €
event_available

30. 9. 2019 / 12 dní

flight
people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmLast minute
 • access_time12 dní
 • event_available termín 30. 9. 2019
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 809487

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Los Angeles. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, voľný program. Nocľah v Los Angeles.

2. deň LOS ANGELES

Celodenná prehliadka Los Angeles, o ktorom ktosi povedal, že pripomína nádor, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. V mekke filmového priemyslu nás čaká návšteva Chodníka slávy, premiérové kino Mann´s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionárskej štvrti Beverly Hills, pláže Venice Beach, či predmestia boháčov Santa Monica s kolotočom, ktorý poslúžil ako kulisa vo filme Podraz. Fakultatívne odporúčame návštevu zábavného parku Universal Studios. Nocľah v Los Angeles.

3. deň JOSHUA TREE

Prehliadka Národného parku Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál, kaktusových záhrad a pitoreskných lesov Juk krátkolistých. Cez Mohavskú púšť prejazd do Williamsu. Časť cesty pôjdeme po legendárnej Route 66, ktorá ako prvá cesta spojila východ so západom USA. Nocľah vo Williams.

4. deň GRAND CANYON

Odchod k veľkému kaňonu - najväčšej turistickej atrakcii štátu Arizona a možno aj celých Spojených štátov amerických. Fakultatívne najprv odporúčame let nad touto gigantickou hračkou prírody s dĺžkou päťsto, šírkou dvadsaťpäť a hĺbkou jeden a pol kilometra. Kolosálny útvar si vychutnáme z mnohých prekrásnych vyhliadok, prípadne sa vydáme na peší výlet po okraji. Prejazd krajinou navažských indiánov do Page pri jazere Lake Powell. Nocľah v Page.

5. deň MAGICKÝ BRYCE CANYON

Prehliadka jazera Lake Powell a mohutnej priehrady Glen Dam vybudovanej na rieke Colorado. Možnosť návštevy prekrásneho Antilopieho kaňonu (fakultatívne), ktorý si získa srdce každého fotografa. Príjazd do NP Bryce Canyon. Táto rezervácia s červenými ihlanmi navažského vápenca je považovaná za vrcholné dielo čarujúcej prírody Utahu. Nocľah v blízkosti rezervácie Bryce Canyon, či v jeho blízkosti.

6. deň ZION – LAS VEGAS

Prieskum Národného parku Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Podnikneme peší výlet k niektorému zo zaujímavých miest parku. Skoro popoludní nasleduje presun do Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Prejazd najživšou ulicou tzv. Stripe spojená s návštevou vybraného kasína. Zvyšok dňa voľný program za povzbudivého cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

7. deň ÚDOLIE SMRTI

Putovanie NP Údolia smrti s najnižším (86 m pod úrovňou mora) a taktiež najteplejším bodom západnej pologule. V roku 1913 tu bola nameraná rekordná teplota 57 stupňov Celzia v tieni, o jeden viac bolo len v Líbyi v roku 1936. Skúsime sa vžiť do pocitov prvých pionierov, ktorí v tomto diabolskom údolí zovretom hrotmi vysokých hôr, hľadali cestu do vysnenej Kalifornie. Nocľah na trase.

8. deň LESNÉ KATEDRÁLY SEQUOIA

Návšteva Národného parku Sequoia v pohorí Sierra Nevada s lesmi obrovitých sekvojí. Kto nikdy nevidel týchto velikánov vážiacich 600 ton, neuverí vlastným očiam. Sekvoje sa dožívajú 3200 rokov a hravo dorastajú takmer stometrovej výšky. Kráľ medzi kráľmi - General Sherman Tree má v obvode 32 metrov a váži neuveriteľných 1385 ton. Nocľah vo Fresne.

9. - 10. deň SAN FRANCISCO

Prejazd do San Franciska. Počas dvoch dní navštívime väčšinu zaujímavých miest mesta. Uvidíme Golden Gate Bridge, štvrť generácie beatnikov Haight-Ashburry, pitoresknú Čínsku štvrť, prístavnú oblasť Fisherman´s Wharf aj prudké ulice v Russian Hill. Zvezieme sa káblovou električkou cable-car (fakultatívne) a podnikneme plavbu v zátoke s výhľadmi na oba majestátne mosty a ostrov Alcatraz - pevnosť a väzenie, v ktorom bol väznený obávaný mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

11. deň SAN FRANCISCO – PRAHA (VIEDEŇ)

Dopoludnia voľný program v meste. Popoludní nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

12. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

 • sprievodca len okruh 505 / pobyt na Havaji bez delegáta
 • transfery v Miami a na Havajských ostrovoch nie sú v cene
 • program zájazdu je vo vybraných termínoch totožný so západnou časťou zájazdu EXO 580

NÁRODNÝ PARK S E Q U O I A:

Hlavnou atrakciou rezervácie Sequoia sú bezpochyby lesné katedrály sekvojí obrovských (Sequoiadendron giganteum), ktoré sú najmohutnejšími živými organizmami planéty.

Kto nikdy predtým nevidel tieto obrovité stromy na vlastné oči, zostane pri pohľade na ne stáť s otvorenými ústami. Sekvoje vážia zvyčajne 600 ton, dorastajú do stometrovej výšky a bežne sa dožívajú veku 3200 rokov. Viac ako polovica týchto velikánov rastie práve v rezervácii Sequoia. Štíhlejšie príbuzné Redwoods na severnom pobreží Kalifornie sú dokonca ešte o niečo vyššie, ale nie tak robustné.

Kráľom medzi kráľmi je General Sherman Tree. Obvod jeho kmeňa je 32 metrov a jeho váhu odhadujú prírodovedci na 1385 ton. Okrem človeka neexistuje nič, čo by ohrozovalo existenciu týchto sekvojí. Tučná kôra ich bezpečne chráni pred požiarmi, hmyzom i parazitujúcimi hubami. Prekážkou môže byť len výška a váha, pretože plytký koreňový systém niekedy neudrží hmotu drevín. Strom sa potom jednoducho vyvráti.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 10x ubytovanie kategórie 3* s raňajkami
 • doprava autobusmi, mikrobusmi, alebo autami
 • vstupy do národných parkov
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

 • plavba v San Francisku ku Golden Gate Bridge

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • stravovanie a prepitné
 • vstupnú autorizáciu do USA - ESTA (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Možnosť predĺženia:

FLORIDA - Miami (zájazd "USA západ a Florida")

HAVAJSKÉ OSTROVY - Oahu (zájazd "USA západ a Havaj")

mapMapa