phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Malý okruh Čínou

Čína

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred plánovaným odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň PRÍLET DO PEKINGU

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3. deň TCHIEN-AN-MEN, PEJ-CHAJ PARK, WANG FU TING ROAD

Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – Námestie nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s obchodnými domami.

4. deň ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po dobu viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto sa často nazýva aj najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas celej vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer fakultatívna návšteva akrobatickej show.

5. deň LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM

Raňajky. Predpoludním prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívna návšteva Pekingskej opery.

6. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníkov dynastie Ming (spolu 13 hrobiek).

7. deň LETNÝ PALÁC, ZOO

Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári odpočívali a prebývali v rozľahlých záhradách. Pozriete si aj známu Loď čistoty a pokoja – Mramorovú loď cisárovnej Cch‘–si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní transfer do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality – pekingskej kačice.

8. deň VOĽNÝ DEŇ

Raňajky. Osobné voľno na nákupy alebo prehliadku ďalších nenavštívených miest v Pekingu.

9. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne). Prílet vo večerných hodinách.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

  • leteckú dopravu Praha - Peking - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • transfery letisko – hotel – letisko
  • 7x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3* - 4*
  • program vrátane všetkých transferov a vstupov
  • 6x obed v tradičnej čínskej reštaurácii
  • českého sprievodcu počas okruhu (min. 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

  • letiskové taxy 369,- EUR
  • vstupné vízum (vybavíme za poplatok 70,- EUR)
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
  • fakultatívne výlety nad rámec programu (Chu-tchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory – spolu 165,- USD)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.