phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Magický vianočný Norimberg a mesto Vianoc Rothenburg

Bavorsko, Nemecko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vydajte sa s nami do romantického bavorského mestečka, kde sú Vianoce 365 dní v roku. Navštívte najkrajšie adventné trhy v Nemecku, kde budete mať pocit, že ste sa ocitli ako v scéne vystrihnutej z rozprávky, na mieste kúziel a čarovných Vianoc...

Program zájazdu :
1.deň :
odchod zo Slovenska v skorých ranných (prípadne nočných) hodinách. Ako prvé navštívite Norimberg,kde sa konajú vianočné trhy, ktoré sú považované za najkrajšie v Nemecku. Pred očami sa Vám objaví takmer dvesto maličkých aj väčších drevených stánkov. Len v Norimbergu môžete ochutnať jeden zo slávnych norimberských perníčkov, ktoré sú známe po celom svete. Ponúkajú sa tu klobásky, pečené krkovičky, zemiakové placky, ktoré sú netradične s jablkovým pyré či sladkým tvarohom. Obrovské množstvo rôznych špecialít Vás bude lákať na každom kroku. Norimberg Vás zaujme i svojím neskutočne krásnych historickým centrom, kde si budete môcť prezrieť rôzne historické pamiatky. Úchvatný je predovšetkým chrám sv. Vavrinca s nádhernými priam do neba siahajúcimi vežami. Uvidíte chrám Panny Márie s orlojom, pôsobivý kostol sv. Sebalda. Za návštevu stojí aj Norimbergský hrad, alebo sa len tak túlajte ulicami tohto bavorského mesta, ktoré sa považuje za jedno z najpríťažlivejších v Nemecku. V podvečerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.
2.deň :
po raňajkách odchod do kúzelného mestečka Rothenburg, ktoré sa považuje za bavorské mesto Vianoc, nakoľko sú tu Vianoce 365 dní v roku. Chvíľami budete mať pocit, že ste sa preniesli do rozprávky. Rothenburgom sa nechal inšpirovať aj Walt Disney, keď kreslil svoju rozprávku Pinocchio. Nájdete tu prvé európske Múzeum Vianoc, kde nebudete vedieť odtrhnúť oči od ligotavých ozdôb od výmyslu sveta, dominujú tu drevené vianočné pyramídy, luskáčiky na orechy, hracie skrinky, adventné kalendáre a dozviete sa niečo aj o nemeckých vianočných zvykoch a tradíciách. V obchode sa nachádza vyše 30 tisíc vianočných ozdôb a úplne tu stratíte pojem o čase. Súčasťou múzea je aj vianočná dedinka, ktorej celoročne dominuje päť a pol metrový vyzdobený stromček,  vianočná pyramída a rôzne tradičné vianočné predmety v Nemecku. Magickú vianočnú atmosféru budú umocňovať girlandy, umelý sneh, žiariace svetlá... no skrátka nádhera... miesto romantiky, kúziel a rozprávkových Vianoc... Samotný Rothenburg je neskutočne príťažlivé mesto so stredovekými farebnými domčekmi, žiadne neónové svetlá alebo reklamné tabule tu nehľadajte. Na domoch sú vývesné štíty a túlaním sa uličkami mestečka narazíte na rôzne pôvabné zákutia a historické pamiatky. Všade Vás bude sprevádzať aróma vareného vínka, pečených mandlí a určite ochutnajte špecialitu Schneeball, ide o sladký koláč v tvare snehovej gule obalenej do rôznych variácií čokolády, škorice alebo práškového cukru. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných ( nočných ) hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x hotelové ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Norimbergu
prehliadku Rothenburgu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / osoba / deň
obojsmerná miestenka
 7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)

prípadná pobytová taxa
2 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli)
príplatok za jednolôžkovú izbu
za celý zájazd 30 € /osoba/noc
poplatok za dvojsedadlo
80 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )

nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz) Sereď 8 € (garantovaný zvoz) Trnava 8 € (garantovaný zvoz) Bratislava 0 € (garantovaný zvoz) Všetky nástupné miesta budú realizované

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.