Madrid letecky

Madrid - Madrid, Španielsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Spoznajte s nami jedno z najelegantnejších európskych veľkomiest - španielsku metropolu Madrid. Mesto prekypujúce energiou, ktorého múzeá ponúkajú jedny z najbohatších zbierok na svete. V rámci doplnkových výletov môžete spoznať aj krásne miesta v okolí ako El Escorial a Toledo.

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

Odlet z Prahy alebo Viedne , prílet pravidelnou linkou do Madridu, odchod do hotela a prvé zoznámenie so španielskou metropolou - peší okruh po pamiatkach ako hlavné námestie Plaza Mayor a námestia Puerta del Sol , s priľahlými uličkami, námestie Espaňa s pomníkom svetoznámeho literárneho klasika Miguela de Cervantes y Saavedra, trieda Gran Vía a ďalšie. Nocľah v hoteli.


2. deň:

Po raňajkách možnosť výletu do El Escorial (UNESCO) - ide o monumentálny palác kráľa Filipa II., ležiaci severozápadne od Madridu v krásnej krajine na úpätí pohoria Sierra de Guadarrama. Bol postavený v 16. storočí k ucteniu sv. Vavrinca a jeho umelecké bohatstvo je sústredené v múzeu, galérií, sieňach, v kostole a komnatách. Popoludní návrat do Madridu, pokračovanie okruhu mestom, možnosť prehliadky interiérov kráľovského paláca a katedrály La Almudena. Nocľah.


3. deň:

Po raňajkách možnosť ďalšieho výletu. Toledo, krásne mesto ležiace 60 km južne od Madridu na kopci nad riekou Tajo, kde sa po stáročia miešala kresťanská, židovská a moslimská kultúra - katedrála, kostol Santo Tomé, námestie Zocodóver a uličky starého mesta. Po návrate prehliadka Bourbonovcov v Madride, prechádzka po Paseo del Prado, odpočinok v nádhernom parku Retiro. Večer, prípadne noc je najlepšie stráviť v niektorom z mnohých barov, pretože Madrid je povestný svojím nočným životom. Nocľah.


4. deň:

Po raňajkách individuálne voľno, ktoré možno využiť k ďalším prechádzkam alebo k návšteve svetoznámych múzeí, Galéria Prado s najslávnejšou zbierkou španielskeho maliarstva, prípadne naproti stojace Museum Thyssen- Bornemisza, ktorého základom je zbierka, ktorú zhromaždil barón Heinrich Thyssen- Bornemisza a jeho syn Hans Heinrich. Ďalším slávnym múzeom je Centrum moderného umenia kráľovnej Sofie so slávnou Picassovou Guernikou. Nocľah.


5. deň:

Po raňajkách voľno, transfer na letisko, odlet do Prahy alebo Viedne.

Cena zahŕňa:
letecká doprava z Prahy alebo Viedne do Madridu tam a späť, letiskové taxy, transfer autobusom do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky , služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie, poldenný výlet El Escorial 31,-€(min. 15 ľudí), poldenný výlet do Toleda 38,-€ (min.15 ľudí)

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

*V prípade nižšej obsadenosti klientov zo Slovenska je CK oprávnená zmeniť nástupné miesto a zabezpečiť prepravu na letisko v Prahe pravidelnou autobusovou linkou Student Agency resp. vlakovým spojením na vlastné náklady CK. O zmene nástupného miesta bude klient informovaný v Pokynoch k zájazdu, ktoré obdrží najneskôr 7 dní pred odchodom. Zmena nástupného miesta resp. transferu nezakladá nárok na jednostranné odstúpenie od zmluvy bez povinnosti uhradenia príslušného storna podľa Všeobecných podmienok cestovnej kancelárie.