phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Maďarsko - klobásový festival, tradície a história

Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Ostrihom - Szentendre - Domonvölgy - Békéscsaba - Eger (Egerszálok)


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, krátka zastávka Ostrihome , prehliadka najväčšej maďarskej baziliky sv. Štefana. Pokračovanie do malebného mestečka Szentendre s jedinečnými múzeami a krásnym historickým centrom. Pešia prechádzka a krátke individuálne voľno. Presun do jazdeckého parku Lázár v lokalite Domonvölgy. Veľkolepé predstavenie oživujúce jazdecké tradície maďarských čikóšov- pastierov dobytka a vynikajúci maďarský guláš. Presun do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, presun do Békéscsaby na klobásový festival , na ktorom každoročne súťaží niekoľko stoviek družstiev v príprave typickej čabianskej klobásky. Festival dobrého jedla, vína, hudby a bohatého kultúrneho programu. Možnosť navštíviť Slovenský dedinský dom , unikátnu farmársku usadlosť a múzeum slovenskej kultúry. Presun do hotela, nocľah.

3. deň – raňajky, presun do mesta Eger. Prehliadka centra - hrad, bazilika a minaret, ktorý je najväčším a najsevernejším minaretom v Európe. Krátky presun do Egerszálok , kde liečivá voda stekajúca z kopcov vytvorila terasovité útvary podobné tureckému Pamukkale. Návšteva kúpeľov a wellness centra . V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 1 x večera (guláš v jazdeckom parku Lazár)  sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 5 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 40 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 45 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD