Lurdy - pútnický zájazd

Pyreneje (Lurdy), Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:
1. deň: odlet do Toulouse, transfer autobusom do Lúrd, ubytovanie v hoteli, prehliadka areálu (baziliky, podzemná bazilika, kaplnky a Jaskyňa Zjavenia), účasť na náboženskom programe, večera, ružencová pobožnosť a sviečkový mariánsky sprievod, nocľah.

2. deň: slovenská svätá omša, raňajky, individuálna možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou. Premietanie o živote sv. Bernadety. Ako 14-ročná zažila 18 zjavení Panny Márie, ktoré sú oficiálne uznané cirkvou. Keď sa zvesť o zjaveniach rozšírila, začali do Lúrd prichádzať pútnici a boli zaznamenané zázračné uzdravenia, z ktorých viaceré boli uznané aj lekárskymi kapacitami ako vedecky nevysvetliteľné. Popoludní slovenská pobožnosť Krížovej cesty (umiestnená nad areálom s nádhernými výjavmi a sochami v nadživotnej veľkosti). Eucharistická procesia s požehnaním, večera, ružencová pobožnosť a večerný sviečkový sprievod, nocľah.

3. deň: ranná slovenská svätá omša, raňajky, možnosť účasti na medzinárodnej svätej omši v podzemnej Bazilike Pia X. Pešia prechádzka po stopách sv. Bernadety na miesta spojené s jej životom v Lurdách (mlyn, Cachot, hospic a miesto krstu vo farskom kostole). Možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou alebo návštevy hradu týčiaceho sa nad mestom. Eucharistická procesia s požehnaním chorých, večera, ružencová pobožnosť a večerný sviečkový sprievod, nocľah.

4. deň: slovenská svätá omša v Jaskyni Zjavenia, raňajky, individuálne voľno, transfer na letisko v Toulouse. Odlet do Viedne.

Ubytovanie:
3 x v 3* hoteli v centre Lúrd.

Stravovanie:
3 x polpenzia - raňajky, večere.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Toulouse a späť.

Ostatné:
služby sprievodcu a sprievod kňaza, transfery autobusom z Toulouse do Lúrd a späť, náboženský program podľa popisu.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., City tax v hoteloch v Lurdách 1,50 €/os./noc.

Priplatky:
za 1/1 izbu 75 €, transfer Bratislava - letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:
Informácie o ďalších termínoch pútí do Lúrd vám radi poskytneme v CK. Na vyžiadanie zaistíme aj 4* hotel.

Oficiálna kategória:
**/***