Loretánsky jubilejný rok

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Prežite začiatok Loretánskeho jubilejného roka priamo v Lorete na slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie, navštívte maličké no o to krajšie starobylé San Maríno a rodisko sv. Peregrína, patróna onkologických pacientov.


Program zájazdu:
1.deň:  

odchod z Bratislavy asi o 22.00 hod.  Nočná jazda cez  Rakúsko a severné Taliansko.  


2. deň:

príchod do tretieho najmenšieho štátu Európy /po Vatikáne a Monaku/ – republiky  San Marino. Bola založená v roku 301 na vrchu Monte Titano /726m/. Dodnes sa tu zachovalo veľa vzácnych starobylých pamiatok, historické centrum je zapísané na zozname UNESCO. Námestie Piazza della Liberta, Palazzo Publico. pevnosti. Svätá omša v Bazilike sv. Marina, postavenej na základoch starokresťanskej baziliky, spomínanej už v roku 530. Návšteva kostola sv. Petra, kde boli uchovávané ostatky sv. Marina až do roku 1713. Zažijeme čarovnú adventnú atmosféru na vrchu Monte Titano, vianočné trhy s charakteristickými drevenými stánkami, kde nájdete inšpiráciu pre drobné aj nákladné darčeky, remeselné výrobky, vianočnú dekoráciu, oblečenie. Neodolateľná je široká ponuka sladkostí a lahôdok. Vedľa trhu je Villaggio delle Meraviglie, zábavná dedinka pre rodiny s deťmi a pre milovníkov predvianočnej atmosféry, s  rôznymi hrami a workshopmi. Je tu dom Santa Clausa, domy Elfov a iných rozprávkových bytostí. Špeciálny poštár preberá /zberá/ listy s Vianočnými

želaniami.  Centrum mesta oživujú tiež pouličný umelci, žongléri, živá hudba a rôzne zábavné predstavenia. Reštaurácie ponúkajú tematické /sezónne/ menu s typickými slávnostnými jedlami. Odchod na ubytovanie.


3.deň:

po raňajkách celodenný náboženský program v  Lorete. Na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie dňa 08.12.2019 začína osobitný Loretánsky jubilejný rok, ktorý bude trvať do 10.12.2020. Uskutoční sa pri príležitosti 100. výročia vyhlásenia Panny Márie z Loreta za patrónku všetkých ľudí využívajúcich dopravu vzdušnou cestou. Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin v Bazilike Svätého domu v Lorete slávnostne otvorí jubilejnú Svätú bránu.
Ako uviedol pápežský delegát pre známe mariánske sanktuárium arcibiskup Fabio Dal Cin:
„Svätý dom z Nazareta je náboženským prvkom, pretože je miestom, kde sa narodila a kde vyrastala Panna Mária, kde žila Svätá rodina. Je však aj silným prvkom všeobecného antropologického symbolizmu: odvoláva sa na hodnoty, korene, ktoré si každý človek nesie so sebou. Symbolicky je to veľký dom celého sveta.“
Panna Mária z Loreta je aj patrónkou Talianskeho vojenského letectva, ktoré bude spolupracovať na organizácii podujatí jubilejného roka. Návrat  na ubytovanie.


4.deň:

po raňajkách odchod do Forli, rodiska sv. Peregrina, patróna onkologických pacientov. Návšteva Baziliky so svätcovým hrobom, svätá omša, osobné modlitby. Pôvodný kostol tu stál už v 12. storočí, dnešná podoba Baziliky je z roku 1750. So strohou tehlovou fasádou kontrastuje nádherný interiér. Odchod na Slovensko.


5.deň:

skoro ráno príchod na Slovensko.

V cene je zahrnuté:  

doprava lux bus, 2 x hotelové ubytovanie **** s raňajkami, duchovný doprovod , sprievodca

V cene nie je zahrnuté:  

mestská  taxa  – platí sa na mieste, lanovka Borgo Maggiore – centrum San Marino 4,50 €

Možný príplatok:

komplexné cestovné poistenie 10,- €, sedadlo v prednej časti autobusu 15,-- €