Lisabon, európske San Francisco LETECKY

Lisabon, Portugalsko

Cena

local_offer Od 489 €
event_available

8. 10. 2020 / 4 dni

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time4 dni
 • event_available termín 8. 10. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1065562

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Lisabon - európske San Francisco, práve takúto prezývku má hlavné mesto Portugalska vďaka historickým električkám a veľmi podobnému mostu Ponte 25 de Abril. Na druhej strane rieky Tejo nájdete týčiacu sa sochu Krista inšpirovanú brazílskym Rio de Janeirom. Poďte s nami objaviť mesto moreplavcov - Lisabon a zažite veci, ktoré k Portugalsku neodmysliteľne patria - ochutnajte portské víno, ku ktorému si objednajte syr azeitao, obdivujte farebné kachličky azulejos, ktoré zdobia mnoho domov,  prechádzajte sa starobylými uličkami Alfamy alebo Bairro Alto a kochajte sa výhľadmi na mesto a Tejo. Zažite vzrušujúcu atmosféru Lisabonu, mesta, ktoré je najzápadnejšou metropolou Európy. V prípade záujmu sa môžete zúčastniť vystúpenia melancholického fada naživo v niektorom z podnikov, ktoré sú fadu zasvätené.

Program
1.deň:

v ranných hodinách odlet z Viedne. Po prílete do Lisabonu presun na hotel. Ubytovanie ( respektíve odloženie batožiny, nakoľko hotel oficiálne môže ubytovať klientov až po 14:00 hod.). Presun k najstaršiemu chrámu Lisabonu katedrále Sé. Tu môžete uvidieť aj slávnu lisabonskú električku, ktorá je neodmysliteľným symbolom Lisabonu, tak ako v Londýne červený autobus doubledecker. Po prehliadke katedrály prejdete na najväčšie a najkrajšie námestie Lisabonu – Placa de Comercio, ktoré prezývajú aj "námestie čierneho koňa". Neskôr zamierite na Námestie Rossio, kde sa v minulosti konali býčie zápasy, rôzne slávnosti, ale aj upaľovanie kacírov. Na severnej strane námestia je situované aj divadlo Teatro Nacional Dona Maria II. .  Cestou k starej štvrti Bairro Alto uvidíte výťah Santa Justa, ktorý je umeleckým dielom a nachádza sa v priamo v centre Lisabonu. Vo večerných hodinách voľný program v uliciach tradičnej a bezpochyby najmalebnejšej štvrti Bairro Alto, kde nájdete rôzne bary, reštaurácie a je to najlepšie miesto, kde môžete posedieť pri poháriku vína.


2.deň:
po raňajkách sa vydáte sa k impozantnému hradu Castelo de Sao Jorge. Prechádzka spletitou sieťou krátkych uličiek, kde návštevníkov lákajú početné reštaurácie a krčmičky je nezabudnuteľným zážitkom. Nazriete aj do obchodu s konzervami Conserveira, kde budú pestré rybie konzervy skutočnou pastvou pre oči a poslúžia aj ako typický suvenír. Hneď oproti sa zastavíte vo výbornej vinárni s pravým portským vínom. Môžete víno nielen ochutnať, ale si ho aj kúpiť, nájdete tu lacnejšie aj drahšie fľaše. Voľný program. V prípade záujmu možnosť večere v niektorej z reštaurácií, kde hrá fado. V neskorších večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3. deň:
v dnešný deň uvidíte štvrť Belém, odkiaľ vyplávali portugalskí moreplavci za svojimi zámorskými objavmi. Zbadáte symbol Lisabonu vežu Torre de Belém, ktorá bola niekdajšia veža a maják. Toto majstrovské dielo v interiéri chránenom 3,5 m hrubým múrom ukrýva kráľovské komnaty a väznicu. Z veže je tiež fantastický výhľad na mesto. Neďaľeko stojí pamätník objaviteľov, ktorý pripomína slávu portugalských moreplavcov. Pozriete si aj Hieronymov kláštor, ktorý je symbolom neuveriteľného bohatstva, ktoré Portugalsko nadobudlo z podmanených kolónií. Stojí na mieste, kde sa modlil Vasco de Gama pred vyplávaním do Indie. Neskôr navštívite botanickú záhradu, kde nájdete vyše 4000 rastlín z celého sveta. V prípade záujmu možnosť navštíviť múzeum námorníctva a určite odporúčame múzeum kočiarov, ktoré je najobľúbenejším múzeom v Lisabone vďaka nádherným a bohato zdobeným historickým kočiarom. Skutočná pastva pre oči. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.


4.deň:
po raňajkách ( prípadne raňajkových balíčkoch, záleží od času odletu) odlet z Lisabonu do Viedne. Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň- Lisabon - Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
sprievodca je k dispozícii od transféru mikrobusom z Bratislavy
prehliadku Lisabonu
3 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
3 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 40 x 30 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%

V cene nie je zahrnuté:

príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Viedeň - Bratislava 30 € / osoba
transfér z letiska na hotel a späť - cca 20 € / osoba
podpalubná batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 25 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli )
San Jorge Castle - 8,5 € / dospelá osoba, 5 € / študenti, deti do 10 rokov / zadarmo
Torre de Belém -6 € / dospelá osoba, 3 € / osoby nad 65 rokov
námornícke múzeum - 5 € / dospelá osoba, 2 € / osoby do 18 rokov
múzeum kočiarov - 8 € / dospelá osoba
lístok na metro - 1,45 € / jedna jazda
celodenný lístok na metro / električku - 6,30 € 


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

mapMapa