Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu


Program:

1.deň: Odlet
v obedňajších hodinách transfer autobusom do Rzeszowa, následný odlet do Bejrútu cez Varšavu, letecká spoločnosť LOT. Na palube zabezpečené občerstvenie.

2.deň: Bejrút
prílet do Bejrútu v skorých ranných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Po neskorých raňajkách začiatok programu: prehliadka Bejrútu – hlavného mesta Libanonu, ktoré je označované aj ako „Paríž Blízkeho východu“ vďaka svojej kozmopolitnej atmosfére. Navštívime Holubie Skaly, legendárnu promenádu Corniche, Národné múzeum, námestie Martyr, mešitu Muhammada Al Amína – ktorá je postavená po vzore modrej mešity v Istanbule. Následne návšteva okolitých kostolov - Kostol sv. Juraja, Kostol sv. Jozefa, Katedrála st. Louis. Návšteva národného múzea. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň: Tripolis - Byblos – Jeita
po raňajkách presun na sever do Tripolisu – prehliadka mesta, Byblos – starobylá križiacka pevnosť, fenický prístav, miestny trh. Presun do jaskynného komplexu „Jeita Grotto“. Trasa prehliadky bude zakončená plavbou po jaskynnom jazere. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň: Baalbeck & Anjar
po raňajkách presun do údolia Bekaa, návšteva starovekého mesta Baalbek. Mesto je známe najkrajším archeologickým komplexom v Libanone, v ktorom sa nachádzajú chrámy z čias rímskej ríše. Medzi najpozoruhodnejšie stavby patrí nepochybne Jupiterov chrám – najväčší chrám starovekého sveta. Následne presun k pozostatkom starovekého mesta Anjar  z 8. storočia, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka archeologického areálu. Po programe návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň: Cedars – Bcharreh – Wadi Kadisha/sv. Anton/
po raňajkách odchod na sever do Libanonských hôr. Návšteva dedinky Bekaa Kafra, ktorá je rodiskom sv. Charbela a súčasne je najvyššie položenou dedinou v Libanone a na Blízkom východe. Následne presun k známym cédrovým lesom v blízkosti mestečka Bsharri, ktoré patria na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Môžeme tu obdivovať 30 metrov vysoké cédre vo veku 100 až 1000 rokov. V poobedňajších hodinách sa presunieme ku kláštoru sv. Antonína Koshya. V areáli kláštora navštívime jaskyňu sv. Antonína, kostol a múzeum. Po prehliadke návrat do hotela, večera a nocľah.

6.deň: Sidon a Tyros, Kána
po raňajkách návšteva prístavných miest Sidón a Tyros, ktoré boli v staroveku významnými fénickými prístavmi, a z ktorých Feničania vybudovali svoje obchodné impérium. V mestách boli zachované početné archeologické nálezy ako hradby, kúpele, nekropola, divadlo atď. Po prehliadke presun do pútnického mestečka Maghdouche. Nachádza sa tu jaskyňa v ktorej panna Mária čakala na pána Ježiša keď kázal v Sidóne. V blízkosti jaskyne bola postavená katedrála a vysoká veža, na ktorej sa týči bronzová socha panny Márie. Miesto ponúka panoramatický výhľad na mesto Sidón. Návšteva biblickej Kány  - kde došlo k premene vody na víno. Možnosť kúpania v Stredozemnom mori. Večera a nocľah

7.deň: Annaya - Sv. Charbel - Sv. Rafka
Po raňajkách presun do mesta Annaya, kláštor sv. Marouna, kde navštívime hrob sv. Charbela – veľmi populárny a známy svätec na celom svete, udialo sa množstvo zázrakov na jeho príhovor. Toto miesto si získalo označenie „Lurdy Blízkeho východu“. Čas na individuálnu modlitbu, prehliadka kostola, rodného domu, izba, v ktorej sv. Charbel zomrel, možnosť získania relikvie, návrat do Bejrútu, večera a nocľah

8.deň:
Skoro ráno transfer na letisko k odletu do Varšavy a následný odlet do Rzeszowa. Príchod autobusom do Košíc  cca o 13.30 hod,

Sprievodca zájazdu si vyhradzuje právo na  zmeny programu. Duchovný program je spojený so sv. omšami.

Min. počet účastníkov:25

Cena zahŕňa: letenku Rzeszow – Warsawa - Beirut a späť, 23kg batožinu, 7x hotelové ubytovanie 4* Royal Garden Hotel, 6 x raňajky, 6 x večera, transfer autobusom počas celého pobytu, sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti, transfer Košice-Rzeszow.

Cena nezahŕňa:
·        komplexné cestovné poistenie 18,40 €- uhrádza sa v CK pri podpise zmluvy,
·        letiskový poplatok 199 EUR
·        vstupy a obslužné 50 USD platí sa u sprievodcu po prílete
·        Príplatok za 1/1 izbu 170 USDPlatnosť pasu minimálne 6 mesiacov po návrate + v pase nesmie byť izraelská pečiatka!!!


Odletové časy:

29SEP  LO3808   Rzeszow             Warsaw                1800  1855    Economy
29SEP  LO145     Warsaw              Beirut                   2230  0255    Economy

06OCT  LO146    Beirut                 Warsaw                 0350  0630    Economy
06OCT  LO3805  Warsaw              Rzeszow                0740  0835    Economy