Kvetinový Kroměříž - palác, záhrady a výstava kvetov

Kroměříž - Zlínsky kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Spoznajte kvetinový Kroměříž preslávený nádhernými záhradami, ktoré patria k najznámejším záhradným dielam na svete, arcibiskupský palác – obľúbené miesto filmárov a navštívte výstavu kvetov a záhrad Floriu.

Program:
odchod v ranných hodinách z jednotlivých nástupných miest. V dopoludňajších hodinách príchod do Kroměřížu. Ako prvé si prehliadnete Arcibiskupský zámok s prekrásnymi záhradami, ktorý patrí k dominante mesta a je veľkým magnetom pre všetkých návštevníkov. Spolu so záhradami je zámok zapísaný do zoznamu UNESCO. Počas prehliadky budete mať možnosť uvidieť unikátnu obrazovú galériu, knihovňu so vzácnymi glóbusmi, lovecký salón.... Kvôli zachovalému a pôvabnému interiéru je zámok vyhľadávaný aj filmármi. Natáčal sa tu film Amadeus, Napoleon, Nehynúca láska alebo rozprávky Žabí princ, Peklo s princeznou a mnoho ďalších. Prechádzka po očarujúcich záhradách – po Květnej záhrade a po Podzámeckej záhrade bude skutočný balzam na dušu. Květná záhrada patrí medzi najznámejšie záhradné diela v celosvetovom merítku. Geometricky strihaná zeleň, kvetinové ornamenty, sochárske diela, vodné prvky... a množstvo pestrofarebných kvetov uvidíte v jednej z najkrajších záhrad v Čechách. Pôvab záhrady môžete obdivovať v každom ročnom období. V samotnom srdci záhrady stojí osemboký pavilón (rotunda), ktorého čarovný interiér je zdobený mytologickými výjavmi. V Podzámeckej záhrade nájdete vyše 200 druhov vzácnych stromov z rôznych kútov Európy, Ameriky a Ázie. Neskôr zavítate na výstavu kvetov a záhrad Floriu, ktorej pýchou je niekoľko okrasných záhrad, napríklad japonská, provensálska, stepná... Na výstave môžete obdivovať krásne kvetinové plochy i vzácne stromy,... Nakúpiť si budete môcť kvetiny, okrasné a ovocné stromy, kríčky, záhradné náradie, nábytok a všetko pre vašu záhradu alebo dom. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 4 € /osoba
 ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / osoba / deň 
Arcibiskupský zámok Kroměříž - reprezentačné sály
- 170 KČ / osoba
zámocká obrazáreň
- 90 KČ / osoba
květná záhrada
- 120 KČ / osoba
podzámska záhrada
- vstup zadarmo
výstava Flória
- cca 100-150 KČ / osoba


nástupné miesta a príplatky :
Nitra 4 € (garantovaný zvoz), Sereď 4 € (garantovaný zvoz), Trnava 4 € (garantovaný zvoz), Bratislava – bez príplatku.  Všetky nástupné miesta budú realizované. 
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.