phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Křtiny-Moravský kras

Křtiny - Juhomoravský kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:

05:30 hod odchod zo Žiliny do mesta Křtiny. Prehliadka pútnického kostola Panny Márie, ktorý patrí k najstarším moravským pútnickým miestam. Podľa povesti tu v blízkom údolí krstili svätý Cyril a Metod.
Nahradenie stredověkého areálu monumentálnou barokovu stavbou zadal opát zábrdovického kláštora v roku 1718 Janovi Santinimu. Ten vytvoril komplex, ktorý je skutočnou barokovou perlou Moravy.
Po prehliadke pokračovanie do Moravského Krasu. Najväčšie a najlepšie vyvinuté krasové územie v ČR nám ponúka v kaňonoch Pustý a Suchý žľab pozoruhodné pohľady. Keďže sú pre cestnú dopravu uzatvorené, romantická je jazda ekologickým cestným vláčikom ku vstupu do Punkevnej jaskyne. Od nej k hornému mostíku premáva lanovka. Neopakovateľný zážitok prináša pohľad do hlbín priepasti Macocha z Horného ale aj Dolného mostíka. Prehliadka jaskyne spojená s plavbou loďkou po podzemnej riečke Punkva, nás vnesie do sveta filmových rozprávok. Cca o 17:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 21:30 hod

Cena zahŕňa:

24 € /osoba za dopravu zájazdovým autobusom a sprievodcu CK

Nepovinný príplatok:
cestovné poistenie Union 2 €/os.

vstupy – úhrada pri objednávke
Milodar v Křtinách Orientačné vstupné v €

Jaskyňa + vláčik + lanovka
dosp.os. 16 €, senior nad 65 rokov 15 €, ZŤP 11,50 €, 3-15 r. -9 €

PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY