Kolumbia - El Dorado a relax v Karibiku

Kolumbia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
13-dňový letecký zájazd


Ubytovanie:
3* hotely.


Stravovanie:
Raňajky, 4x obed.

Doprava:
Letecká.

1. - 2. deň: Nočný let do Kolumbie. Ranný prílet do jedinečnej metropoly, Bogota. Vydáme sa vychutnať si ten najkrajší výhľad na mesto. Lanovkou sa vyvezieme do výšky až 3152 metrov na vrch hory Monserrate, kde si prehliadneme aj krásny kostol týčiaci sa vysoko nad mestom. Vyskúšame sladučké „canalezo“, a tradičný obed „bogotano“ si doprajeme v známej reštaurácii Puerta de la Catedral. Bude nás čakať tiež historická časť mesta La Candelaria. Určite nás očarí budova katedrály Primada, či krásny Palác Spravodlivosti.

3. deň:
Dnes nás čaká cesta do krásneho koloniálneho mesta Zipaquirá. Mesto samo o sebe je nesmierne atraktívne, no našim vrcholom bude prehliadka unikátnej soľnej katedrály, Catedral de Sal de Zipaquirá. Nachádza v hĺbke až 180 metrov pod zemou a jej prehliadka bude skutočne životným zážitkom. Naše chuťové poháriky očarí skvelá miestna gastronómia s tradičnými čerstvými ingredenciami v blízkosti malebných dediniek Nemocón a Guatavita. Následný návrat do Bogoty.

4. deň:
Vydáme sa po stopách legendy doteraz neobjaveného mesta El Dorado. Tá ožíva pri známom horskom jazere Guatavita,  ktoré sa nachádza vo výške až 3000m.n.m. Povesť o El Doradovi - zlatom kráľovi, zlatej krajiny vznikla na území dnešnej Kolumbie, neďaleko hlavného mesta. Zlatý kráľ Muiskov a jazero Guatavita plné pokladov, lákalo celé storočia dobyvateľov, ktorí tu naozaj našli veľa zlata. Uvidíme, možno budeme mať práve mi to šťastie a legendárne „zlaté mesto“ objavíme.

5. deň:
Kolumbia a káva? To je predsa samozrejmosť. V Kolumbii sa káva pestuje už od polovice 16. storočia, pričom v roku 1835 sa do sveta vyviezlo prvých, približne 2500 vriec, no a dnes patrí k jej najväčším svetovým producentom. Na kávových plantážach Hacienda Coloma odhalíme celý proces od siatia, cez mletie až po balenie. Vynikajúci tradičný obed si doprajeme priamo na kávovej farme a následne sa vrátime do Bogoty.

6. deň:
Čaká nás jeden z najväčších a najstarších trhov s jedlom. Následný presun na letisko a krátky vnútroštátny let do karibskej perly, Cartageny. Prehliadneme si mesto a podvečer bude v znamení osviežujúcej „caipirinhi“.

7. deň:
Dnes nás čaká relax a poznávanie podmorského sveta. Na súkromnej lodi sa vydáme na nádherný ostrov Cholon, kde si spravíme zastávku na šnorchlovanie v krištáľovo čistej vode. Skvelý obed a relax na rozprávkovej pláži si vychutnáme v hoteli Gente del Mar, odkiaľ sa neskôr poobede vrátime naspäť do Cartageny.

8. deň:
Mesto Cartagena de Indias bola založená v roku 1533 a veľmi rýchlo sa stalo hlavným španielskym prístavom na karibskom pobreží. Cartagena sa tiež stala hlavným úložiskom pokladov, ukradnutých domorodým indiánom. Dnes si spravíme pokojnú prehliadku mesta.

9. deň:
Vydáme sa nahliadnuť do života rybárov v okolí dedinky La Boquilla. Tu nás budú čakať kanoe, na ktorých vydáme do lagúny Cienaga de Juan Polo a Cienaga de la Virgen. Miestni rybári nás tu naučia tri tradičné techniky lovu a priamo na pláži sa osviežime čerstvým kokosom. Následný návrat do Cartageny.

10. deň:
Dnešný deň bude venovaný milovníkom prírody a vtáctva. Po raňajkách vyrazíme do nádherného parku Aviario Nacional de Colombia. Nachádza sa tu viac než 130 druhov vtáctva a táto atrakcia podporuje starostlivosť o prírodu a poukazuje na dôležitosť trvalo udržateľného životného prostredia. Park sa skladá z troch rôznych ekosystémov typu dažďový prales, pobrežná oblasť a púšť. Následný návrat do Cartageny.

11. deň:
Presun na letisko a návrat do hlavného mesta. Podvečer si doprajeme rozlúčkovú večeru a oddych pred návratom domov.

12. - 13. deň: Posledné raňajky, transfer na letisko a následný odlet do Európy. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA- letisko – BA. Všetky miestne transfery. Miestny prelet Bogota – Cartagena – Bogota. Vstupy do pamiatok a výlety uvedené v programe. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. 4x obed a nealko nápoj v reštaurácii. Zapožičanie výstroja na šnorchlovanie počas výletu na ostrov Cholon. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR.
Celková cena nezahŕňa:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 450 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Cestovné poistenie.


Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny 16 osôb.