phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Kazachstan a kirgizský Biškek

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Krajiny Strednej Ázie v sebe ukrývajú neskutočné čaro a postupne sa otvárajú svetu. Cestovateľ objavuje, že bývalá sláva hodvábnej cesty sa tu prepletá s krásnou prírodou a nezmazateľnou stopou Sovietskeho zväzu. Nádych Orientu cítiť hlavne v Uzbekistane, ale ak chce človek zažiť zmes dobrodružstva, krásnu prírodu v národných parkoch spojenú s postsovietskou atmosférou mal by sa vybrať do Kazachstanu. Táto časť Strednej Ázie ohúri každého svojou rozlohou, ktorá ponúka obrovskú geografickú pestrosť. Predstavte si tyrkysové jazerá vysoko v horách, zmiešajte to s púšťou, kaňonmi a suchou stepou v národných parkoch, pridajte nomádsku kultúru v podobe júrt a gastronómie a máte prvú príchuť toho, čo sa skrýva pod názvom - Kazachstan, krajina Kazachov. Čaká vás super moderná Astana - Nursultan, výkvet architektúry a modernizmu, príjemná Almata s historickými pamiatkami, národné parky v Altyn - Emel, Katutau a Aksu Zabagaly, to všetko je kombinácia zaujímavých miest, ktoré robia z Kazachstanu atraktívnu destináciu.


PROGRAM:
1. - 2. deň:

Prílet do Kirgizska. Kúsok Kirgizskej Hodvábnej cesty - starobylá veža Burana (UNESCO). Biškek, hlavné mesto Kirgizska. Mesto plné parkov s pokojnou atmosférou, širokými ulicami, príjemnou architektúrou a pomníkmi.

3. deň:

Vernyj, neskôr Alma-Ata („otec jabĺk“) a dnešný jemne skomolený názov toho istého mesta - Almaty. Bývalé hlavné mesto Kazachstanu, postavené Rusmi v 19. storočí pôvodne ako pevnosť, je jedno z najpríjemnejších kazašských miest vôbec. Panoráma Almaty dotváraná zasneženými pahorkami hôr z nej robí mesto s dokonalou polohou. Ulica Žibek Žoli v preklade Hodvábna cesta pripomínajúca obdobie, keď Almata ležala na jednej z hlavných trás tejto obchodnej cesty. Dnes pešia zóna medzi typickými sovietskymi panelákmi. Bazárová oblasť Kok Bazar, miesto, kam zavíta každý, kto chce niečo kúpiť, či predať. Kýble tvarohu, miestny syr a litre kumysu - fermentovaného kobylieho mlieka aj šubat, národný kazašský nápoj - fermentované ťavie mlieko a stánky s konskými klobásami a konským mäsom. Pre Kazachov úplne bežná súčasť jedálnička. Panfilov park, založený na mieste starého kozáckeho cintorína. Miesto, kde domáci spomínajú na svojich hrdinov, ktorí sa nevrátili z rôznych vojen 20.storočia. Zenkova katedrála, postavená z dreva bez jediného klinca. Námestie republiky s obeliskom, pod ktorým leží otvorená kniha s odtlačkom ruky prezidenta Nazarbajeva.

4. deň:

Národný park Ile Atua: Medeu - najvyššie položená rýchlokorčuliarska dráha na svete (1691 m n.m.). Lyžiarske stredisko Shymbulak a jazda lanovkou k Talgarskému priesmyku. Prekročenie hranice 3000 m n.m. a ocitnutie sa zoči - voči ľadovcom a okolitým štvortisícovkám. Veľké Almatínske jazero, tyrkysové jazero obklopené horami len pár kilometrov na dosah Kirgizsku.

5. - 7. deň:

Mesačná krajina Národného parku Altyn Emel: pieskovcové, skalné i vulkanické útvary rôznych tvarov a veľkostí. Medzi nimi niekoľko stometrových piesočných dún. Hlavnými atrakciami parku sú: pohorie Aktau, piesočné spievajúce duny, vulkanické utvary Katutau, petroglyfy Terekty (UNESCO) - je ich tu viac ako 5000 a skýtske pohrebisko Besshatyr. Kaňon Šaryn - „kazašský Grand Canyon“ alebo ako mu domáci hovoria „náš kúsok Mexika“. Červené skaly tiahnuce sa do diaľky, či všadeprítomné sucho skutočne privodia pocit, akoby ste sa nachádzali kdesi na divokom západe.

8. deň:

Z historickej Almaty sa presunieme na juhozápad Kazachstanu do mesta Šimkent. Zažijeme atmosféru miestnej vlakovej dopravy a spoznáme ďalšiu tvár krajiny. Našim cieľom je najstarší národný park v Centrálnej
Ázii Aksu Zabagaly, ktorý sa nachádza 70 km od Šymkentu. Ide o prekrásne miesto, kde sa suchá rovná step Kazachstanu končí a scenériu krajiny postupne pretvára severozápadná časť pohoria Ťanšanu. Národný park je plný turistických ciest, zelených údolí, divokých riek a prekrásnych kaňonov. A práve jeden z nich, kaňon Aksu je naším hlavným cieľom v rezervácii. Čakajú nás zaujímavé skalné formácie, strmé rokliny, zelené údolia a krištáľovo čistá modrá voda. Veríme, že táto časť Kazachstanu si vás absolútne podmaní.

9. - 10. deň:

Supermoderná Astana, akási futuristická predzvesť, malý Dubaj premiešaný so Singapurom, len s jednou chybičkou krásy a tou je život, ktorý v nej akoby chýba. Bájne vajce vtáka Šimorga na vrchole vyhliadkovej
veže Bayterek, najväčší stan sveta, Chan Šatyr, mešita Hazrat Sultan patriaca medzi najväčšie v strednej Ázii, astanská pyramída (Palác mieru), Prezidentský palác Ak Orda......Krásne stavby, dokonalé projekty, fotogenické miesta a umelosť, ktorá fascinuje. A jej druhá tvár, staršia sovietska a v tej život cítiť.


POZNÁMKA:

Tento okruh je možné spojiť s okruhom do Kirgizska v termíne 1. 8. - 10. 8. 2020. Viac informácií v CK. Výhodná cena!


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY

16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:

Letenku na trase VIE/Biškek, Astana/VIE (s prestupom),

miestny prelet Almaty/Šimkent/Astana,

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu, resp. taxíky a terénne autá podľa programu,

vstupy do NP,

ubytovanie v 3*/4* hoteloch a penziónoch,

1x ubytovanie v jurte,

7x raňajky a večere, vstupy,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti


CENA NEZAHŔŇA:

Lanovky,

komplexné cestovné poistenie

Prepitné cca 25 USD/osoba


OSTATNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 390 €,

za 1/1 izbu 235 €

Sprievodca:
Zdenko Somorovský
archeológ