phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Kadiaľ tiahnu lososy: zo Seattlu do Anchorage

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Seattlu. Po prílete transfer do hotela. Nocľah v Seattli.

2: SEATTLE
Prehliadka mesta vrátane Pioneer Square s históriou zlate horúčky či tržnice Pike Place Market. Výlet na vežu Space Needle. Odchod do NP Mt. Rainier, nocľah.

3: NP RAINIER – POBREŽIE PACIFIKU
Prehliadka NP Mt. Rainier obklopeného vodopádmi a ľadovcamii. Odchod k Pacifiku do NP Olympic, nocľah v Aberdeen.

4: NP OLYMPIC
Len málo miest je tak presýtené životnou energiou. Dažďové pralesy, alpinské lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 ľadovcov a medzi nimi obor Mt. Olympus. Nocľah v Port Angeles.

5: PORT ANGELES – VICTORIA
Presun trajektom do metropole Britskej Kolumbie, Victorie. Prehliadka mesta a prístavu s hotelom Empress Hotel, kde sa popoludní konajú takmer rituálne anglické čaje. Návšteva majáku Fisgard Island.

6: KOSATKY – DUNCAN – NANAIMO
Ráno plavba za kosatkami (fakultatívne). Potom cesta do Duncanu, mesta totemov a domova komunity indiánov kmeňa Cowichan. Pýši sa hneď dvoma unikátmi: najširším totemom a najväčšou hokejkou sveta (63 m). Nocľah v Nanaime.

7: NANAIMO – PORT HARDY
Odchod cez údolie Nimpkish so zastávkou v Telegraph Cove, osade postavenej z veľkej časti na drevených pilieroch nad hladinou mora. Nocľah v Port Hardy.

8: PORT HARDY – PRINCE RUPERT
Plavba loďou z Port Hardy členitým pobrežím s mnohými fjordami. Nezabudnuteľné dojmy z prírodnej scenérie umocní stretnutie s veľrybami či kosatkami. Príchod do Prince Rupert, nocľah.

9: PRINCE RUPERT – HYDER
Cesta okolo vrcholkov Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, predtým prosperujúce banícke mestečko, je dnes prezývané ako "Najživšie mesto duchov". Návšteva ľadovca Bear. Nocľah v Stewart.

10: HYDER – WATSON LAKE
Ráno možnosť pozorovania medveďov Grizzly pri love lososov (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou so zástavkami na fotenie do Watson Lake. Prehliadka “hája značiek”, nocľah.

11: WATSON LAKE - SKAGWAY
Odchod do Skagway, ktoré na prelome rokov 1897 – 1898 zavalili zlatokopovia, dobrodruhovia, desperádovia či prostitutky. Prehliadka mesta. Nocľah v Skagway.

12: LAKE BENNETT – CARCROSS
Cesta historickým vlakom cez priesmyk White Pass. Zastávka pri „najmenšej“ púšti sveta v Carcrosse pokračuje cesta k jazeru Bennett a ďalej do Whitehorse, metropole Yukonu, nocľah.

13: WHITEHORSE – DAWSON CITY
Cesta po Klondike Highway do Dawson City, centra yukonskej zlatej horúčky. Kdo večer vyrazí do Dawson City Hotel zistí, že se tu moc nezmenilo – hazard a kankánové dievčatá čakajú. Nocľah v Dawson.

14: KLONDIKE – BONANZA CREEK
Peší výlet k sútoku riek Yukon a Klondike, návšteva hrobu českého polárnika Jana Eskimo Welzla. Pri Králičom potoku uvidíme obrie rýpadlo na ťažbu zlata a na vlastnej koži si vyskúšame rýžovanie v potoku Goldbottom Creek. Prehliadka múzea v Dawsone, nocľah.

15: DAWSON CITY – GLENNALLEN
Nebyť zlata, boli by tieto miesta dlho známe len kartografom. Po ceste do NP Wrangell-St. Ellias možnosť pozorovať aljašskú prírodu. Nocľah v Glennallen.

16: NP WRANGELL-ST. ELLIAS
Odchod do NP Wrangell-St. Ellias, návšteva info strediska. Zástavka v Chitine s lososími pascami na rieke Copper. Potom cesta do McCarthy, prípadne do Kennikotu, kedysi centra ťažby medi pri ľadovci Kennikot. Nocľah v Glennallen.

17: GLENNALLEN – NP DENALI
Odchod do Chugach Mountains. Za dobrého počasia uvidíme najvyššiu horu Severnej Ameriky Mount McKinley. Počas cesty návšteva farmy pižmoňov v Palmere (fakultatívne). Nocľah v blízkosti NP Denali.

18: NP DENALI
Cesta do vnútra NP Denali. Na trase čaká množstvo zástaviek spojených s pozorovaním losov, karibu, medveďov, vlkov, ovcí aljašskych a iných obyvateľov Aljašky. Večer fakultatívne možnosť raftingu na rieke Nenana. Nocľah v blízkosti NP Denali.

19: NP DENALI – ANCHORAGE
Prejazd do Anchorage. Cestou pozorovanie tiahnucích lososov a zastávka v infocentre vo Wasille, kde sa dozvieme o preslávenom behu psích záprahov Iditarod, nocľah.

20: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

21: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená. Trasa môže byť smerovaná opačne.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
19 x ubytovanie kategórie 3*
doprava autami alebo mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 14 osôb)
návšteva múzea v Dawson City
teplé pramene Lake Laberge

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň