Cena

local_offer Od 219 €
event_available

28. 8. 2020 / 5 dní

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time5 dní
 • event_available termín 28. 8. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1059753

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Ak chcete vidieť jeden z najkrajších ostrovov sveta  -  Capri, vystúpiť ku kráteru sopky Vezuv,  zažiť život v uliciach  rušného Neapola, spoznať tragický osud Pompejí a temperament južného Talianska, bude tento zájazd pre vás "to pravé orechové". Do slnečnej Kampánie, ktorá je najnavštevovanejším regiónom južného Talianska, sa zamilujete na prvý pohľad a bude to pre vás láska do konca života.

Program:
1.deň :
odchod zo Slovenska autobusom v popoludňajších hodinách.


2.deň :
v ranných hodinách príchod do Neapolu. Ako sa hovorí, buď si Neapol zamilujete, alebo ho budete nenávidieť. Toto mesto nestačí vidieť, treba ho proste zažiť. Neapol má povesť mesta, v ktorom zákon veľa neznamená, kde sa život riadi nepísanými pravidlami a rešpekt je možné získať len vytrvalosťou a podvodom. Dalo by sa hovoriť o "meste kontrastov".
Je to temné bludisko uličiek, ale taktiež mesto kráľovských palácov a svetovo uznávaných múzeí. Zaujme vás Palazzo Reale, impozantný Castel Nuovo, divadlo San Carlo, Národné archeologické múzeum... Špeciálnym lákadlom môže byť španielska štvrť a tu spoznáte skutočnú dušu mesta, je plná života a úzke ulice sú zošnúrované lankami, kde sa neustále suší prádlo.
Tak ako sme spomínali Neapol treba zažiť, atmosféru tohto mesta musíte precítiť. Spoznáte pravý pouličný život Neapola – ukričané deti, ktoré hrajú futbal uprostred hlučných piazzas, hluk skútrov, energické starenky hádajúce sa s predavačmi na tržnici,... taká je tvár Neapola. A nezabudnite si dať dobrú neapolskú pizzu, ktorá sa zrodila práve v tomto meste. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

3.deň :
v ranných hodinách odchod do Sorrenta, mesta ktoré leží na pobreží Tyrhénskeho mora a je obklopené pomarančovníkovými a citrónovými sadmi. Tento deň na vás čakajú tie najkrajšie prírodné skvosty Kampánie. Zo Sorrenta sa trajektom odveziete  na jeden z najkrajších ostrovov sveta Capri, pre ktorý mal slabosť aj Axel Munthe alebo Tiberius. Munthe dokonca tvrdil, že Capri je pre neho najkrajším ostrovom na svete.
Sami zistíte, že ostrov je cestovateľské afrodiziakum. Patrí medzi miesta, ktoré u vás vyvolávajú nutkavý pocit, vrátiť sa sem znovu. Na ostrove je mnoho miest, ktoré musíte vidieť a je na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Môžete sa sami túlať uličkami, spoznávať prekrásne zákutia, ktoré tu príroda vytvorila, nasávať atmosféru ostrova alebo relaxovať na pláži.
Vychutnáte si prekrásny výhľad  na skaly vystupujúce z mora z farebných Augustových záhrad, prejdete sa po Piazza Umberto I., pozriete si kostol Chiesa di Santo Stefano a lákadlom môže byť pre vás i Modrá jaskyňa – Grotta Azzurra, kde vás očarí nadpozemské modré svetlo.  
Z Capri odídete trajektom približne o 17:00 hod. naspäť do Sorrenta. Na záver navštívite Positano - perlu Amalfského pobrežia, ktoré sa považuje za najkrajšie pobrežie Talianska. Cestou si vychutnáte prekrásne scenérie v spojení mora, útesov a prírody najslávnejšieho talianskeho pobrežia.
Vyjadriť krásu Positana nie je ľahké, použili by sme slová Johna Steinbecka, ktorý o Positane napísal: "Positano sa do človeka zaryje hlboko. Je to ako miesto snov, ktoré nie je celkom skutočné, keď ste priamo v ňom. Keď ho opustíte, uvedomíte si, aké skutočné bolo a budete sa chcieť vrátiť". Po návšteve Positana odchod späť do hotela. Nocľah.

4.deň :

po raňajkách vás čaká ďalší zaujímavý deň – spoznáte tragický osud Pompejí a vystúpite až ku kráteru sopky Vezuv. Ako prvé vás čakajú Pompeje, ktoré boli zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv.
Strašný osud mesta, ktoré bolo po erupcii sopky pochované, zanecháva doteraz v návštevníkoch hlboké dojmy.  Popoludní sa mikrobusmi odveziete na sopku Vezuv a odtiaľ budete môcť vystúpiť až ku kráteru, kde na vás čaká pekný výhľad na Neapolský záliv. Mikrobusmi sa vrátite do Pompejí. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.


5.deň :
príchod na Slovensko.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v 3-4* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku ostrova Capri
prehliadku Neapola
prehliadku Positana
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
príplatok za jednolôžkovú izbu 25 € / osoba / noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € 
poplatok za dvojsedadlo 130 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )


nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz)
Sereď 8 € (garantovaný zvoz)
Trnava 8 € (garantovaný zvoz)
Bratislava 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované
obojsmerný trajekt na ostrov Capri cca 32-36 €
Augustove záhrady Capri 1 €
lodný výlet okolo ostrova Capri 18 € / osoba
možnosť využiť lanovku na Capri 2 € / jeden smer
Pompeje cca 15 € ( vrátane miestneho certifikovaného sprievodcu, bez ktorého nie je možný výklad v Pompejách )
Vezuv 10 €
lokálne transféry mikrobusmi počas celého pobytu cca 40 €


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

mapMapa