phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Južná Kórea a Palau

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Lákavá cesta, ktorá umožní spoznať hodnoty atraktívnych Kórejcov, zakončená relaxom na rajskom ostrove Palau. Po zážitkovej ceste Južnou Kóreou si spolu zaplávame v jazierku medzi medúzami, ktoré nepŕhlia. Plaviť sa budeme panenským Národným parkom Rock Islands. Medzi ľudoprázdnymi vápencovými ostrovčekmi nájdeme malý záliv Milky Way. Miestni o ňom hovoria ako o najkrajšej zátoke na svete a my sa s nimi stotožňujeme. Na tomto magickom mieste sa celí potrieme bielym bahnom. Tento ozdravný a skrášľovací proces nám osvieži a skrášli pokožku. Ostatok času budeme oddychovať so zarytými nohami do piesku na panenských plážach Tichého oceánu.

1. deň:
Odlet z Európy a prelet do Pusanu. Pohodlný let renomovanými leteckými spoločnosťami. Chcete viac? Vyskúšajte business class.

2. deň:
Prílet do Južnej Kórei. Pusan je druhým najväčším mestom krajiny, položené na juhu Kórejského polostrova na brehoch Japonského mora. Program odštartujeme v kultúrnej dedine Gamčeon, ktorú kedysi vybudovali trestanci. Dnes je to miesto plné farieb, pouličného umenia a zaujímavých kaviarni. Vyhliadka na Diamantový most s modernými mrakodrapmi v pozadí.

3. deň:
Kjongdžu (Zlaté mesto) radí UNESCO medzi 10 najvýznamnejších pamiatok na svete. Bývalé hlavné mesto ríše Silla s tisícročnou kontinuitou, nazývané aj múzeum bez múrov. V parku Timuli budete obdivovať kráľovské trávnaté hrobky. Návšteva chrámového komplexu Pulguksa. Ide o najvýznamnejšiu pamiatku celej krajiny. Chrámy s modliacimi sa mníchmi, schodiská - mosty, ktoré sú národnou pamiatkou. Prechádzka peknou prírodou k malej jaskyni Sokkuram, v ktorej uvidíte nádhernú bielu sochu Budhu. Toto miesto patrí medzi 3 najcennejšie pútnické miesta všetkých budhistov. Obidve tieto pamiatky spadajú pod ochranu UNESCO a dajú Vám prehľad o kórejskej histórii.

4. deň:
Našim privátnym transferom sa presúvame naprieč celou Južnou Kóreu až na sever do hlavného mesta Soul. Mesto, kde sa miešajú historické kráľovské paláce s modernými výškovými budovami. Veľkolepé nákupné centra a labyrint ázijských trhov. Najskôr navštívime rezidenciu dynastie Čoson (1392 -1910) v paláci Gyeongbokgung s farebnou výmenou stráži. Nazrieme tu do múzea folklóru. Namdaemun je najväčším trhoviskom krajiny, kde ochutnáme ženšen, ktorý do Kórey chodili odjakživa kupovať aj Číňania. Starobylá brána mesta Sungnyemun je označovaná ako národná pamiatka číslo jedna. Výhľad na mesto, nočný rozsvietený Soul, gurmánske hody a večerný Soul.

5. deň:
Dnes navštívime najstráženejšiu hranicu na svete so skratkou DMZ. Demilitarizovaná zóna leží na 38. rovnobežke a je jednou z posledných svetových pamiatok studenej vojny. Spoločne nazrieme do jedného z vykopaných tunelov, ktorým sa chceli Severokórejčania prekopať do Južnej Kórei a nečakane na nich zaútočiť. Najsevernejšiu vlakovú stanicu Južnej Kórei a miesto odkiaľ ďalekohľadmi dovidíme do Severnej Kórei. Hľadať tam budeme najväčšiu vlajku na svete. Cestu absolvujeme špeciálnym vozidlom. Uvidíme vojakov severokórejskej armády? Ak nie, musíte sa s nami vybrať na zájazd Severná Kórea.

6. deň:
Rozlúčime sa s Južnou Kóreou a letíme na rajský ostrov v Tichom oceáne - Palau. Nasledujúcich 6 noci strávime v kvalitnom 5* hoteli, ktorý sa nachádza na polostrove Malakal, necelých 8 minút jazdy autom od hlavného mesta Koror. Hotel ma vlastný vonkajší bazén a súkromnú pláž. Izby sú kompletne vybavené klimatizáciou, wc, fénom, kúpeľňou, kávovarom, chladničkou, trezorom a balkónom. V cene nie je žiadna strava a stravovať sa môžete priamo v hotelovej reštaurácii alebo jeho blízkom okolí. Usmiaty hotelový personál je tu vždy veľmi ochotný a nápomocný. Zoznámenie sa s okolím.

7. deň:
V cene zájazdu je plavba loďkou po Národnom parku Rock Islands, ktorý tvorí zhruba 300 ľudoprázdnych vápencových ostrovčekov, pomedzi ktoré sa poplavíme. Tu niekde sa nachádza malý záliv Milky Way. Čistučkej tyrkysovej vode Tichého oceánu ťažko odolať, a tak skáčeme do príjemné vyhriatej zátoky. Na tomto magickom mieste sa celý potrieme bielym bahnom. Tento ozdravný a skrášľovací proces nám osvieži a skrášli pokožku. Ďalej pokračujeme loďkou na ostrove Elik Malík, kde sa budeme šnorchlovať s medúzami, ktoré nepŕhlia v medúziom jazere Jellyfish Lake. Palauský fenomén, ktorý ostal ako jeden z mála rajských, človekom nedotknutých miest.

8. deň:
Podmorský svet v Mikronézii je naozaj prekrásny. Nie nadarmo sa hovorí, že Palau je rajom pre potápačov. Už len samotné šnorchlovanie vo voľnej prírode na takto exotickom mieste je neopísateľné. Na tomto ostrove budeme zvyšok času oddychovať na pláži v kvalitnom 5* hoteli.

9. deň:
Palau je mini štát s rozlohou necelých 500 štvorcových kilometrov leží v Tichom oceáne v juhozápadnej Mikronézii, asi osemsto kilometrov na východ od Filipín. Ostrovy Palau získali v roku 1994 nezávislosť od USA a v súčasnosti sú len k nim voľne pridružené a používajú ich menu. Tieto industrializáciou málo dotknuté malebné sopečné a koralové ostrovčeky s množstvom podmorských tunelov a vrakov lodí pomaly, ale sebavedome otvárajú brány turistom z celého sveta. Palau obmýva azúrové more, kde žije viac ako 1500 tropických druhov rýb, žralokov, delfínov, mánt a veľa druhov koralov.

10. deň:
V lokálnych reštauráciach si budeme vychutnávať čerstvo ulovené ryby a popíjať lokálne pivo Red Rooster. Relax na rajskom ostrove v kvalitnom 5* hoteli.

11. deň:
Relax na rajskom ostrove v kvalitnom 5* hoteli.

12. deň:
Posledné kúpanie na rajskom ostrove. Odlet domov.

13. deň:
Prílet domov.