Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Nepoznaná Južná Kórea s jej najvýznamnejšími pamiatkami UNESCO. Od supermoderného Soulu po tradičné dediny, až k parametrálne odlišnému svetu v podobe japonského megapolisu Osaka. K tomu nekonečné poznávanie krajín a národa aj prostredníctvom lahodnej gastronómie.

Popis zájazdu
Ekonomický zázrak dynamických metropol.
Soul verzus Osaka.
To je rozmanitosť dvoch technologických metropol. Veľkomestá oproti tradičným dedinkám.
Naliehavosť modernej doby v kombinácii s pokojom a kľudom chrámov v objatí prírody v Kjóto.
To všetko doplnené širokou paletou chutí v podobe kórejského barbecue, kimči a banchanu zapité kvalitným soju.
Cestovanie nám chutí!

Program zájazdu:  
1.-3.deň: 
Odlet z Viedne a prílet do Južnej Kórey. SOUL. Hlavné mesto so svojimi viac ako desiatimi miliónmi obyvateľov je najväčším a najľudnatejším mestom Južnej Kórey. Čo nás v ňom čaká? Všetky štyri pamiatky zaradené do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Začneme palácom CHANGDEOKGUNG. Jeden z piatich veľkých palácov postavených kráľom dynastie Joseon má v preklade skutočne honosné meno – Palác najvyššej cnosti. Pokračujeme pevnosťou HWASEONG, postavenou v 18. storočí kráľom Jeongjom na počesť jeho otca Sado, ktorý bol zavraždený svojím vlastným otcom. Ohúri aj konfuciánska svätyňa JONGMYO. Návšteva DMZ, čiže demilitarizovaného pásma, bude silným zážitkom. 240 km dlhé pásmo oddeľujúce Južnú Kóreu od Severnej je miestom, ktoré nám svojimi príbehmi o imigrantoch zo Severu vyvolá husiu kožu. Mimochodom, viete, čo je to Gangnam style? Návrat do Soulu a nocľah.

4.-5.deň:
Presun vlakom na juhovýchod kórejského polostrova. Prichádzame do mesta ANDONG, kde naše kroky pokračujú na miesto, ktoré si nás získa – HAHOE FOLK VILLAGE. O čo ide? Žijúci skanzen pod ochranou UNESCO. Hotové cestovanie v čase. Po tomto fantastickom zážitku sa vraciame do Andongu, kde prespíme. Ranný odchod autobusom do ďalšieho, ale svojím ponímaním úplne odlišného sveta – historický areál GYEONGJU. Našou povinnou zastávkou v tomto múzeu pod holým nebom bude rozhodne CHRÁM BULGUK – SA a  umelo vytvorená jaskyňa z polovice 8. storočia SEOKGURAM. Fascinujúce! Večerný príchod do druhého najväčšieho mesta Južnej Kórey – BUSAN.

6.-7. deň:
Prehliadka mesta BUSAN. Jednou z TOP atrakcií tohto bezmála štvormiliónového mesta je rybí trh JAGALCHI. Na prvom poschodí môžeme obdivovať neuveriteľne pestrú paletu morských živočíchov a na druhom, kde je nepreberné množstvo reštaurácií, ich môžeme aj ochutnať. Neoddeliteľnou súčasťou poznávania je aj gastronómia a tá kórejská patrí k absolútnej špičke, a nemáme na mysli iba KIMČI. Mimochodom, vedeli ste, že kimči sa považuje za jednu z najzdravších potravín na svete? Odlet do Osaky. Japonsko začíname poznávať na hlavnej triede DÓTOMBURI. Osaka je považované za gastronomické centrum krajiny a my určite ochutnáme to, vďaka čomu je Osaka známa. Jedli ste už také Takoyaki? Absolútna explózia chutí. Vyhliadka na mesto z Osaka SKY BUILDING nás len utvrdí v tom, že sme v modernom megameste. Neskutočné, čo ľudská ruka dokáže. Nakoniec prekvapenie nielen pre pánov, exkluzívne v premiére, návšteva nerestnej štvrte.

8.-10. deň:
Presun do najzaujímavejších a najkrajších miest nielen Japonska, ale aj celého sveta. Vitajte v KJÓTO! Chrám KIYOMIZU DERA, jeden z najtypickejších symbolov celého Japonska, alebo naše rozjímanie v zenovej záhrade chrámu RJÓAN – JI. Ochutnáme
úplne inú kuchyňu, ale celkovo náš dojem z Japonska bude diametrálne odlišný od toho v Južnej Kórei. Pohľadnicový pohľad na zlatý chrám KINKAKUDŽI či návšteva hory 10 000 brán, FUŠIMI INARI bude príjemnou bodkou za naším intenzívnym poznávaním. Odchod na letisko v Osake, odlet do Európy a príchod domov.
 
Trasa zájazdu:

Soul – Andong – Seogkuram – Busan – Osaka – Kyoto – Osaka

CENA  ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK, dopravu vlakmi a autobusmi, ubytovanie v kvalitných hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Povinné príplatky, let na trase Busan – Ósaka (cca 115 EUR), stravu okrem raňajok, dopravu metrom a MHD, vstupné do pamiatok, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 €