Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Suši, gejše, samurajovia a pagody, ale aj supermoderná architektúra, futuristická elektronika, či komiksy manga. Vari každý má o Japonsku nejakú predstavu, nič vás však nemôže pripraviť na to, čo tu skutočne zažijete. „Nippon“ ponúka kultúru tak odlišnú od našej, že sa miestami budete cítiť ako na inej planéte. Zažijete v ňom tú najbláznivejšiu kombináciu moderného a tradičného, akú si len viete predstaviť. Spoznáte Tokio, ktoré občas pôsobí ako zo sci-fi filmu, no v ktorom nie je núdza ani o tiché parky so svätyňami. Odkazy duchovných dejín Japonska budete obdivovať v Kamakure a Nikkó, fantastické scenérie si užijete na hore Fudži. Čo sa týka koncentrácie chrámov, drevených palácov a do posledného detailu upravených záhrad, žiadne mesto na svete sa nevyrovná Kjótu. Pripomienku toho, čo môže spôsobiť ničivá ľudská sila, uvidíte v Hirošime, v Ósake si naopak vychutnáte divy modernej architektúry. To najlepšie z ostrova Kjúšú, vrátane výnimočného zážitku – turnaja sumo. Že ešte váhate? Miestna kuchyňa potom musí byť tým, čo vás definitívne presvedčí. Dovidenia v Japonsku!

1. – 2. deň: Odlet, prílet do Tokia. Ubytovanie v hoteli.

3. - 4. deň: Tradičné a moderné Tokio. Návšteva Asakusy, spirituálneho srdca Tokia, s najuctievanejším budhistickým chrámom Sensó-dži a najstaršou šintó svätyňou mesta, ktorá dala názov celej štvrti. Park Ueno, plný múzeí a chrámov, odrážajúcich eklektický prístup Japoncov k náboženstvu. Atmosféra typického tokijského trhu v jeho blízkosti a podvečerné šialenstvo v štvrti Akihabara, raji pre fanúšikov elektroniky. Najväčšia šintoistická svätyňa Meidži-džingú, obklopená krásnym parkom Jojogi. Prechádzka ulicami Šibuje k najrušnejšej križovatke sveta, zvečnenej vo filme „Stratené v preklade“. Návšteva Šindžuku s najväčšou železničnou stanicou na svete, vyhliadka z budovy Tokijskej radnice na panorámu dychberúcich mrakodrapov a obrovská zábavná štvrť Kabučikó.

5. deň:
Bývalé cisárske záhrady Hamarikjú. Odchod z Tokia do Kamakury, kedysi hlavného mesta Japonska a centra japonského budhizmu. Chrámy ako Engaku-dži alebo Hase-dera priťahujú pútnikov z celej krajiny, vrcholom je ale majestátna bronzová socha Budhu – Daibutsu, do ktorej sa dá vstúpiť. Podvečer ostrov Enošima s botanickou záhradou a nádherným výhľadom na raj surferov – kamakurský záliv.

6. deň: V Japonsku nenájdete lepšiu kombináciu budhistických a šintoistických monumentov ako v Nikkó. Obrovský chrám Rinnodži s nádhernou záhradou a svätyne venované šógunom z rodu Tokugawa. Fantasticky zdobená Tošo-gu, na ktorej výzdobe pracovali tisíce najväčších umelcov z celého Japonska. Hlboké kryptomériové lesy, divoká rieka Daija a mystické sošky kamenných bôžikov Ďžizó. Večer opäť v Tokiu, prechádzka štvrťou Ginza.

7. deň: Návšteva Japonska nemôže byť kompletná bez výletu na Fudži. Oblasť „Piatich jazier Fudži“ ponúka scenérie ako z pohľadnice, z Kawaguči-ko je navyše možné dôjsť až do piatej stanice pod vrcholom a z výšky 2305 metrov sa kochať výhľadmi z posvätnej hory.

8. – 11. deň: Kjóto. Mesto, ktoré viac ako tisíc rokov definovalo, čo skutočne znamená Japonsko. 16 UNESCO pamiatok a vyše 1600 budhistických chrámov a 400 šintoistických svätýň. Vyberáme to najlepšie – posvätné chrámy Hongan-dži, bývalý šógunov palác Nidžó-džó s majestátnymi záhradami a tajomnú svätyňu Fušimi-Inari s desaťtisíc oranžovými bránami torii. Arašijama so slávnym bambusovým hájom a ohromujúcim Tenrjú-dži. Higajašima s množstvom chrámov a štvrť Gion s gejšami a úžasnou atmosférou klasického Kjóta, plného malých obchodíkov a barov. Nara, ktorá bola hlavným mestom ešte pred Kjótom a ukrýva obrovský drevený komplex Todaj-dži s najväčšou sochou Budhu v Japonsku, nebesky krásne záhrady Isuien a Jošikien, či park Nara koén so skrotenými jelenčatami.

12. – 14. deň: 6. 8. 1945 padla na Hirošimu prvá atómová bomba v dejinách a svet už nikdy nebol taký, ako predtým. Uvidíme Park mieru s mnohými pamätníkmi obetiam a so svetoznámou kostrou budovy „Atómového dómu“ aj rušné moderné centrum mesta. Trajektom vyrazíte na ostrov Mijadžima uprostred Vnútorného mora. Nečudo, že ho chráni UNESCO, veď pre jeho prírodné scenérie, famózne výhľady a najmä pre slávnu „plávajúcu“ bránu torii pred jedinečnou svätyňou Icukušima je označovaný za najmalebnejší v centrálnom Japonsku. Milovníkom lokálnych chutí odporúčame miestnu špecialitu, mušle Tsubugai. Osaka, tretie najväčšie japonské mesto. Čaká nás div modernej architektúry Umeda Sky Building so strešným observatóriom pod otvoreným nebom a jeho okolie, plné špičkových reštaurácií. Navštívime aj Osacký hrad spolu s parkom, populárnu lokalitu miestnych. Na rozlúčku s Japonskom si doprajeme chaotickú spleť pasáží Namba s klenotom v podobe Namba parks a pasáž s ohromujúcou neónovou výzdobou. Večerný odlet domov.

15. – 18. deň: Ostrov Kjúšú. Tretí najväčší japonský ostrov ponúka skvelú kombináciu historických pamätihodností, kultúry a prírodných krás. Fukuoka, s citlivým mixom tradičnej a modernej architektúry a vynikajúcim jedlom (vyskúšame určite aj slávne yatai – pouličné stánky) patrí ku skrytým perlám Japonska. Nás navyše čaká jedinečná udalosť – turnaj sumo! Hovorí sa, že kto nevidel sumo, akoby nebol v Japonsku. Vulkán Aso sa radí medzi najväčšie na svete a v prípade vhodných podmienok sa dá dostať priamo do jeho krátera. Mestečko Takačikó s nádhernou roklinou vytvorenou vodopádom Manai. Člnkovať sa priamo pod ním je skúsenosť, ktorá vám zostane v pamäti navždy. Odlet z Osaky domov.

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu VIE/Tokio, Osaka/VIE, transfer BA/letisko/BA, dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, trajekt na ostrov Mijadžima, ubytovanie v 3*/4* hoteloch s japonskými a medzinárodnými raňajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupy, turnaj sumo, predstavenie tradičného divadla Kabuki v Tokiu, vystúpenie gejší „GION ODORI“ v Kyoto, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 540 €, 1/1 izba na vyžiadanie, za predĺženie o ostrov Kjúšu 850 €.

Sprievodca:
Milan Zálešák
historik