Izrael - tváre Izraela

Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
8 - dňový letecký zájazd.


Perex:
Spoznáte s nami a našimi Top sprievodcami Jurajom a Marekom, miesta nabité históriou – Betlehem a Jeruzalem, Masada, Tiberias, Caesarea a Jericho – najstaršie mesto sveta. Vystúpime na Olivovú horu, prejdeme sa po Getsemanskej záhrade, a budeme kráčať po Via Dolorosa, po ktorej niesol Ježiš svoj kríž až na Golgotu. Zastavíme sa pri Múre nárekov, kde si uložíme naše priania, najposvätnejšom mieste židovského národa a okúpeme sa v najslanšom mori na svete, Mŕtvom mori. Určite ochutnáme datle a orechy, ktoré sú práve tu, najlepšie na svete.

Ubytovanie:
3* hotely.


Stravovanie:
Polpenzia.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK. Servisné poplatky 260 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 55 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, za jednolôžkovú izbu 290 EUR a cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká z Viedne.

1. deň:
Odlet z Viedne do Izraela. Po prílete nás čaká transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň:

Dávidovo mesto - bývalé hlavné mesto z čias kráľa Dávida. Pešou prechádzkou cez tunel sa dostaneme do starého mesta. Presunieme sa k Yad Vashem - pamätník obetiam nacistického holokaustu. Vystúpime na horu Zion, miesto Poslednej večere, hrobka Kráľa Dávida.

3. deň:
V Jeruzaleme navštívime Izraelské múzeum a Svätyňu kníh so známymi zvitkami, ktoré boli objavené v jaskyni v archeologickej lokalite Qumran. Vydáme sa na Olivovú horu, odkiaľ si vychutnáme pohľad na zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime kostol Nanebovstúpenia pána, Pater Noster a Dominus Flevit. Uvidíme nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer 2000 ročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie, kde sa Kristus potil krvou než ho zatkli. Objavíme Mahne Yehuda market, tradičný, viac ako 100 ročný trh s typickými farbami a vôňami.  V Betleheme navštívime Kostol narodenia Pána s jeho jaskyňami.

4. deň:

Po raňajkách sa pozrieme do starého mesta, navštívime kostol sv. Anny. Prejdeme si Krížovú cestu so 14-timi zastávkami, golgotu a Chrám Božieho hrobu. Najposvätnejšie miesto židovského národa Múr nárekov. Židovskou štvrťou a známou Cardo Maxima vyjdeme zo starého mesta. Zastavíme sa v chráme  sv. Petra v Gallicante a v Ein Karem v kostole Jána Krstiteľa.

5. deň:
Ráno nás privíta Chrámová hora, kde nás čaká príjemná prechádzka, mešita Al Aksa. Naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru na svete a najnižšie položenému miestu na svete (420 m pod hladinou mora), lanovkou sa dostaneme na starovekú pevnosť Massada, ktorá bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Kúpanie v Mŕtvom mori podľa času. Oáza Ein Gedi.

6. deň:
Dnes nás čaká mesto Jericho, jedno z najstarších miest na zemi. Pozrieme si storočný strom a Elijášov prameň. Nazareth, miesto, kde Ježiš strávil svoju mladosť. Kostol Zvestovania. Prejdeme sa orientálnym bazárom a krásnym starým mestom. Kána Galilejská, miesto kde premenil Ježiš vodu na víno. Mt. Precipice. Cez údolie rieky Jordán sa presunieme ku Galilejskému jazeru. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Kafarnaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy, Mensa Christi, Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, Hora Blahoslavenstiev, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom. Nalodíme sa a užijeme si príjemnú plavbu po Galilejskom jazere, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 metrov pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi.

7. deň:
Akko (UNESCO), bolo starým prístavným mestom a jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Navštívime starú križiacku pevnosť, Templársky tunel, mešitu pašu Jezzara a prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Haifa, jeden z najväčších izraelských prístavov, Mt. Carmel. Chrám Bahai, perzské záhrady, Muhraka. Presun do letoviska Netanya.

8. deň:

Caesara, bývalé hlavné mesto za čias kráľa Heroda. Románske divadlo, Aquadukt, Hippodrom. Presun do mesta Tel Aviv. Tel aviv – známy aj ako „Biele mesto“. Prejdeme sa promenádou a pozrieme si prístav. Navštívime starú štvrť Jaffa, kostol sv. Petra, prístav. Pred nami je už len transfer na letisko, odlet do Viedne.