phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Izrael pre každého

Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:


1. Odlet z Viedne prílet do Tel Avivu. Prehliadka TEL AVIVU - historické centrum s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou, ktorú predstavuje napr. Bauhaus zapísaný na zozname UNESCO. Ďalej nasleduje prehliadka malebného mestečka JAFFA, ktoré je jedno z najstarších prístavných miest na svete. Transfer do hotela, ubytovanie. Individuálne možnosť príjemnej večernej prechádzky po pláži, posedenie v reštaurácii na pláži či prechádzka v centre mesta s mnohými obchodíkmi a kaviarňami. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah (prípadne večera v závislosti od príletu).  
2. Po raňajkách prehliadka pobrežia STREDOZEMNÉHO MORA. CAESAREA PRIMORSKA je archeologické mesto, v ktorom si pozrieme divadlo a hippodróm, zachované z doby rímskej a byzantskej. Nájdeme tu i pamiatky z doby križiackej. V HAIFE je krásna vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady, ktoré sú zapísane na zozname UNESCO. Ďalej pokračujeme do mesta AKKO – AKRA, v ktorom sa nachádza križiacka pevnosť, templársky tunel a významný prístav. Navštívime tu i tržnicu. Večera a nocľah.
3. Po raňajkách oblasť GALILEJSKÉHO JAZERA, ktoré sa v hebrejčine nazýva Yam Kineret (More Kineret). Plavba loďou po GENEZARETSKOM JAZERE. V CAPERNAUM, ktorému sa tiež hovorí Ježišovo mesto navštívime  pozoruhodnú synagógu a dom sv. Petra. V NAZARETE na nás čaká prehliadka Baziliky Zvestovania a kostola sv. Jozefa. Naša cesta bude pokračovať do hornej Galilei do židovského mestečka SEFAD, kde sa prejdeme malebnými uličkami plnými galériami miestnych umelcov a tiež navštívime jednu z miestnych synagóg. Mesto je jedným zo štyroch svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabala. Večera a nocľah.
4. Po raňajkách GOLANSKÉ VÝŠINY a oblasť JORDÁNSKEHO ÚDOLIA. Výjazd na Golanské výšiny, kde okrem vyhliadky na Izrael a Sýriu navštívime vinárstvo a ochutnáme tunajšie výborné a kvalitné vína. Potom pokračujeme Jordánskym údolím do JERICHA, ktoré je najnižšie položené mesto na svete a jedno z najstarších miest na svete. Odtiaľ sa nám naskytne pohľad na Horu Pokušenia. Júdskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah v Betleheme.
5. Po raňajkách prehliadka mesta JERUZALEM. Panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých Národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie. Cez údolie Kidron vystúpime do Starého Mesta, nasleduje Via Dolorosa – Krížová cesta prechádzajúca cez arabský súk (bazár) a ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. Nasleduje prehliadka mesta BETLEHEM – Bazilika Narodenia Ježiša Krista a  Bazilika sv. Kataríny. Večera a nocľah v Betleheme.
6. Po raňajkách prehliadka pokračuje ďalšou časťou Jeruzalema. Prehliadka moderných častí hlavného mesta štátu Izrael -  Múzeum holokaustu Yad Va Shem,  židovská štvrť Starého mesta – Cardo, Menora, Múr Nárekov. V Jeruzaleme, hlavnom štáte Izraela, budeme mať možnosť vidieť ďalšie zaujímavé miesta. Večera a nocľah v Betleheme.
7. Po raňajkách nás čaká oblasť MŔTVEHO MORA. Pozrieme si pevnosť MASSADA, ktorú dal postaviť kráľ Herodes a na ktorú sa pohodlne vyvezieme lanovkou. Možnosť kúpania sa v Mŕtvom mori.  Podľa časových možností návšteva národného parku Nachal David, ktorý predstavuje oázu v Júdskej púšti alebo návšteva QUMRANU, čo je nálezisko zvitkov od Mŕtveho mora. Večera a nocľah v Betleheme.
8. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Cena zahŕňa:
letecká doprava, letiskové poplatky, transfery podľa programu, 7x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 7x (6x) raňajky a 6x (7x) večera v závislosti od letového poriadku, prehliadky podľa programu so vstupmi vrátane plavby loďou po Galilejskom jazere a lanovky a vstupu na Massadu, ochutnávka vína, licencovaný česky hovoriaci sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa:
poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 22,40 EUR/pobyt, sprepitné (bakšiš) pre vodiča a sprievodcu 40 EUR/osoba/pobyt, vstupné na pláž pri Mŕtvom mori, nápoje pri večeri
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 170 EUR
Príplatok za transfer Bratislava – letisko Viedeň - Bratislava: 30 EUR/osoba