phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

IZRAEL pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním

Izrael Izrael Izrael Izrael Izrael Izrael Izrael Jeruzalem, Izrael Izrael Izrael Izrael Izrael Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

IZRAEL - pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním v Mŕtvom mori. Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest.

Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok. 


PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň: 

odlet z Viedne (ráno alebo večer), prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. transfer do hotela, nocľah (prípadne večera).


2. deň: 

po raňajkách odchod k pobrežiu Stredozemného mora. CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto (amfiteater, hippodrom, akvadukt,..). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO) – v historickom centre tohto mesta navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacku pevnosť, prístav a ďalšie nádherné miesta. Večera a nocľah - oblasť Galileje.


3. deň: 

po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere (Galilejskom). Kostol na Hore Blahoslavenstiev (Ježišovo kázanie na hore). TABGHA (kostol Rozmnoženia chlebov a rýb). CAPERNAUM - Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). NAZARET (Bazilika Zvestovania, Kostol sv. Jozefa). Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galije, do židovského mesta SEFAD (jedno so 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabala), kde sa prejdete malebnými uličkami plnými galérií miestnych umelcov a navštívime tiež jednu z miestnych synagóg. Večera a nocľah - oblasť Galileje.


4. deň: 

po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Tiež budete mať príležitosť navštíviť jedno z mnohých izraelských vinárstiev a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Júdskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah v Betleheme.


5. deň: 

po raňajkách odchod na prehliadku JERUZALEMA (UNESCO). Panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta (prechádzajúca cez arabský shuk – bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. Popoludní presun do BETLEHEMU - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Katariny. Večera a nocľah v Betleheme


6. deň: 

po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA. Navštívime múzeum holokaustu Yad Va Shem, židovskú štvrť Starého mesta s Cardom, Menorou a Múrom nárekov. Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická veľmi zvláštna židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života tunajších ortodoxných židov. Večera a nocľah v Betleheme.


7. deň: 

po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a na ktorú Vás pohodlne vyvezie lanovka. Potom nasleduje návšteva NP Nachal David (oáza v Júdskej púšti) alebo Qumran (nálezisko zvitkov biblických textov Starého zákona) – výber podľa časových možností. Taktiež Vás čaká možnosť okúpať sa v Mŕtvom mori, čo musí každý, kto navštívi túto oblasť vyskúšať na „vlastnej koži“. Večera a nocľah v Betleheme.


8. deň: 

v skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne, alebo v prípade popoludňajšieho odletu okružná jazda TEL AVIVOM - historické centrum s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou (Bauhaus - UNESCO), následne prehliadka malebného starobylého malebného mestečka JAFFO, ktoré je jedno z najstarších prístavných miest na svete a je súčasťou Tel Avivu.  


V cene je zahrnuté:

• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň 

• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion 

• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu 

• 7x ubytovanie minimálne v 3* hoteloch, 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom

• 6x raňajky formou bufetových stolov 

• 7x večera formou bufetových stolov (bez nápojov), resp. 7x raňajky a 6x večera (v závislosti od letových časov) 

• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu 

• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori) 

• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti                


Povinné servisné príplatky: 

• letiskové, palivové a bezpečnostné 250 € V cene nie je zahrnuté: 

• obedy (vždy prestávka na obed)

• nápoje k večeri

• vstupné na pláž pri Mŕtvom mori

• obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 40 €/osoba - povinná platba na mieste


Možnosť doobjednať:

• 1-lôžkovú izba 255 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 30 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 4 cestujúci) 

• hotel kategórie 4* v Betleheme 44 €/osoba/4 noci. Klienti, ktorí si neprajú ubytovanie v Betleheme, môžeme zabezpečiť ubytovanie v Jeruzaleme – za príplatok (info v CK)

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Európska cestovná poisťovňa, zóna Svet, s poistením storna do 1000 € - KCP komfort 3 €/os./deň alebo KCP plus 3,5 €/os./deň - dopoistenie storna za každých 1000 € (KCP komfort) 36 €, (KCP plus) 41 €


Poznámky:

• okružná jazda TEL AVIVOM a prehliadka mestečka JAFFA sa uskutoční buď 1. deň po prílete, alebo posledný deň – v závislosti od letových časov 

• sled návštevy jednotlivých pamiatok alebo celých dní môže byť podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej) pozmenený pozmenený

• sprievodca sa vždy bude snažiť pridať ďalšie pamiatky (okrem v programe uvedených), ak mu to čas, počasie a situácia dovolí

• termíny jednotlivých zájazdov môžu byť upravené/posunuté o ± 2 dni s prihliadnutím na letový poriadok

• min. počet účastníkov 15