phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Izrael medzi vinicami

Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

 Program zájazdu:

1. deň PRAHA(VIEDEŇ) – JERUZALEM
Odlet z Prahy, zraz na letisku 3 hodiny pred odletom. Prílet do Tel Avivu, transfer do Jeruzalema. Vyhliadková jazda na Olivový vrch s panoramatickými výhľadmi na Jeruzalem a Betlehem. Večera v arménskej reštaurácii v Starom meste. Nocľah priamo v srdci Starého mesta v špeciálnom rakúskom hospici. V tejto oáze pokoja sa môžete zo strešnej terasy kochať prekrásnym výhľadom alebo si v starobylej záhrade posedieť nad šálkou kávy.

2. deň JERUZALEM
Po raňajkách prehliadka Jeruzalema. Prechádzka Getsemanskou záhradou, nasledovať bude údolie Kidrón (Cedron), kde podľa biblických textov Starého zákona mali Izraeliti odchádzať do babylonského zajatia. V Starom meste návštívite obnovenú židovskú štvrť a prejdeme sa po hlavnej ulici Cardo (známa tiež ako Cardo Maximus). Predtým bola hlavnou dopravnou tepnou byzantského Jeruzalema a slúžila ako miestnym obyvateľom, tak aj kupcom a pútnikom. Teraz bola časť ulice prestavaná na modernú nákupnú zónu a môžete si tu kúpiť darčeky na pamiatku u židovských obchodníkov. Nasledovať bude Kostol svätej Anny, bazény Bethesda a Krížová cesta so 14 zastaveniami až k chrámu Božieho hrobu. Popoludní návšteva vinárstva Tzora v samotnom srdci Júdových hôr, po ktorých sa ťahali ??vinice už po tisíce rokov. Ochutnávka týchto excelentných vín. Nocľah v Jeruzaleme.

3. deň JERUZALEM
Po raňajkách prehliadka Nového mesta (štvrť Mea Shearim, budova Najvyššieho súdu, izraelský parlament Knesset). Prejazd k Mŕtvemu moru, relaxácia a kúpanie v liečebných vodách Mŕtveho mora. Návšteva prírodnej rezervácie Ein Gedi bohatej na faunu a flóru. Popoludní vinárstvo Yatir, ktorého vinice sa rozkladajú v severovýchodnej časti Negevskej púšte. Neskoro popoludní odchod na juh do Negevskej púšte do luxusného hotela Beresheet na okraji krátera Ramon. Večera v hoteli, nocľah.

4. deň GALILEJSKÉ JEZERO – CAPERNAUM – MOUNT BEATITUDES
Skoro ráno prechádzka jeepom okolo krátera, nasledovať bude transfer cez jordánske údolie ku Galilejskému jazeru, prechádzka loďou. Návšteva Capernaum, prehliadka synagógy. Na Hore Blahoslavenstiev prehliadka kostola, kde kázal Ježiš Kristus. Večera a nocľah v Hagoshrim Kibbutz & Resort neďaleko Galilejského jazera.

5. deň GOLANSKÉ VÝŠINY – AKKO
Raňajky. Návšteva jedného z najznámejších izraelských vinárstiev Château Golan, ktoré produkuje viac než milión fliaš toho najkvalitnejšieho vína za rok. Prehliadka vinárstva s degustáciou a ochutnávkou syrov a miestnych údenín. Popoludní prehliadka historického mesta Akko s prístavom a podzemným križiackym mestom. Možnosť nákupu na miestnom trhovisku. Návrat do Kibbutz, večera, nocľah.

6. deň NAZARETH – HAIFA – MOUNT CARMEL – TEL AVIV – JAFFA
Po raňajkách odchod do Nazarethu. Návšteva baziliky Zvestovania Panny Márie a ďalších historicky zaujímavých miest tohto mesta. Prejazd do Haify, prehliadka prekrásnych terasovitých záhrad Baha'i. Pokračovať sa bude k pohoriu Mount Carmel, kde sa uprostred lesa a s nádhernými výhľadmi na okolie nachádza vinárstvo Amphorae. Ochutnávka lahodných vín, miestneho kozieho syra a delikatesných olív. Odchod smer Tel Aviv, prehliadka starobylého mesta Jaffy, ktoré je označované ako jedno z najstarších miest na svete. Nocľah v Tel Avive.

7. deň TEL AVIV
Po raňajkách prehliadka Tel Avivu, návšteva Carmel Markete - veľkého trhu pod holým nebom plného farebných stánkov s čerstvým ovocím a zeleninou, korením, bylinkami, pečivom, umeleckými predmetmi a oblečením. Umelecká štvrť Neve Tzedek, tiež nazývaná "Soho" Tel Avive s malými butikmi a galériami. Prechádzka po Rothschild Boulevard, jednej z najdrahších a najprestížnejších ulíc Tel Avivu. Celé putovanie zavŕšime večerou vo vyhlásenej rybej reštaurácii v starom prístave v Jaffe. Návrat do hotela, nocľah.

8. deň TEL AVIV – PRAHA(VIEDEŇ)
Transfer na letisko, odlet z Tel Avivu, prílet do Prahy(Viedne).

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Tel Aviv – Praha možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok 7x nocľah v 4* a 5* hoteloch s polpenziou, Kibbutzu a Hospice počas okruhu všetky privátne transfery počas okruhu služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne 12 osôb) služby miestnych sprievodcov s odbornou špecializáciou na vinárstvo a miestnu gastronómiu po celej trase asistenciu partnerskej CK z Izraela vstupné a prehliadky podľa programu vrátane návštevy vinárstva

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR prepitné celkom cca 80,- USD fakultatívne výlety a vstupy mimo program cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Zmena programu a letových časov vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.